נשף סיום השנה

ButtercupA

New member
ואם תחשבי על זה, זה בדיוק "נשף"

זה שקוראים למסיבת סיום ח' "נשף" לא הופך את זה למסיבה של סינדרלה.

lavendula

New member
לא הבנתי

בעיני בת-מצווה סטנדרטית במועדון היא לא נשף, וכך רוב הבנות בוחרות לציין את היום הזה, לפי מה שאני רואה מסביבי. חלק קטן עושות אירוע משפחתי מצומצם או מוותרות לגמרי ונוסעות לחו"ל במקום, וחלק עוד יותר קטן חוגגות באולם ברוב פאר והדר
...
מכיוון שהן מיעוט, אני ממש לא חושבת שאפשר להשליך מכך על הרצון לערוך נשף סיום ח' בסגנון פומפוזי. יש כנראה עוד סיבות.

ButtercupA

New member
הכוונה שלי שלא בהכרח שאותו "נשף"

שונה במהות ובתוכן שלו, ממסיבת בת מצוה לחברים.

lavendula

New member
מסכימה. אולי הפרשנות היא של ההורים או של הבת

אם כי מישהי סיפרה לי על נשף בחט"ב באמצע השנה (לכבוד סיום מחצית), שבפירוש היה כתוב להגיע בשמלות ערב ונעלי עקב. WTF???

iris mom of two

New member
אצלנו המשמעות

היא המעבר לתיכון. יהיה "נשף" כיתה ח'. אבל אם הבן יילך הוא אפילו לא יילבש חליפה, אלא מכנסיים מגוהצות וחולצת כפתורים, עם נעלי שבת.

יהיה טקס מעבר לתכון, שההורים כמובן יגיעו אליו, עם חלוקת דפלומות סיום חטיבה. הם קבלו חולצות של השנה שלהם (2016), בכלל כל השבוע האחרון יהיה מוקדש למעבר. כולל בקור בתכון (הצד השני של הקפיטריה).

lavendula

New member
כאמור, גם הבת שלי חגגה מעבר לתיכון

אבל ללא כל פאר והדר. הייתה התכנסות בכיתה עם המחנכת, דברי פרידה, כיבוד בחוץ לכל השכבה, ואחר כך לקחו את כולם למסיבת בריכה לילית.
לא שמלות מפונפנות, תסרוקות וכו'.

iris mom of two

New member
ה"נשף" של כיתה ח' אצלנו

הוא באמת לא ביג דיל. זה בבית הספר, בערב, הרקדה, אבל גם משחקים לאלו שלא רוצים לרקוד. הטקס הוא ביום, כולל הורים כאשר כל ילד מקבל תעודת גמר. יש כמה נאומים, כמה תלמידים יקבלו פרסים...

יש 150 ילדים בשכבה, 100 מהם ימשיכו בתכון באותו בניין תחת הנהלה שונה. 50 יילכו לבתי ספר אחרים, או מקצועי או פרטי. אלו ילדים שהיו יחד מגן חובה.

lavendula

New member
גם בעיני

ועוד לא הבנתי למה בכלל יש נשף סיום בכיתה ח'
.
הגדולה שלי חגגה את סיום ט' בשנה שעברה ולא רכשה שום שמלה ושום כלום. הייתה להם בכלל רחצה לילית עם הסעה מאורגנת באוטובוסים.
בסוף כיתה ח' לא הייתה חגיגה כזאת מיוחדת שהצריכה השקעה בשמלה וכו'.

בעיני 500 שח לשמלה זה המון!!!! אני מסכימה

שזה עניין של יכולת כלכלית כמובן .
ומסכימה איתך שנדרשת הסעת הורים וליווי שלהם - אחרת איך הילדים יגיעו ואיך אפשר להבטיח התנהלות תקינה של מסיבה בלי התפרעויות?

3תיתי

New member
אל תתני יותר ממה שנראה לך סביר.

בעיני, 500 שקלים לשימלה, זו התפרעות רבתי.

זה סכום שתכננתי להוציא על לבוש לחתונה

של אחיין. בסוף הוצאתי 180 ש"ח על חולצה ייחודית של מעצבת+200 ש"ח לגוונים בשיער. נרשמו הרבה מחמאות.(רובן כנות...)

גם בעיני זה מוגזם

מילא נשף סיום יב' למרות שלדעתי זו העתקה עלובה מהאמריקאים, אבל לפחות יש לזה הצדקה מסוימת - הם כבר בני 18 ובאמת מסיימים סוםית את ביהס"
אבל כתה ח'? אם יעשו נשף בח' מה יעשו ביב'? טיסה לירח?

Jen74

New member
התכוונתי להגיב שגם אני בסיפור הזה

אבל אז ראיתי שמדובר בסוף שנה של כיתה ח' ובאמת לא ברור לי על מה חגיגה בסדר גודל של נשף עם שמלות במאות שקלים.

הבכורות שלי מסיימות י"ב והולכות לצבא ובבתי הספר שלהן מארגנים מסיבות סוף שנה, נשף סוף שנה, מסיבת אחרי טקס סוף שנה ועוד ועוד מסיבות, כמה שאפשר לסחוט את סוף השנה למסיבות פרידה מהמורים, מהחברים, מכיסאות, מהלוח ומהמטאטא של אב הבית.

מסיבת סוף החיים אני קוראת לזה.
מבחינת פה נגמרו החיים שלהן.

בכל אופן, אני הקצבתי להן 150 שקלים לכל אחת לנעליים ושמלה.
אחת בכלל לא רוצה ללכת לנשף כי הוא מאורגן כל כולו על ידי קבוצת בנות שהבת שלי לא מתה עליהן בלשון המעטה וברור לה שהנשף הולך להיות פלצני והמוסיקה השולטת תהיה מזרחית-ים תיכונית שהיא סולדת ממנה.

שתי חברות שלה מהכיתה מנג'סות לה כבר חודשיים שתבוא איתן והיא כל יומיים משנה את דעתה אם ללכת או לא אבל בינתיים שמלה אין.

הבת השנייה צריכה למצוא שמלה לשבת אחרונה שחוגגים בכפר הנוער ולמרות שהיא תלמידת חוץ השנה היא רוצה לחגוג עם החברים לקבוצה שהייתה איתם כל שנה שעברה בפנימיה.
אחרי זה יש גם את יום הטכס שבסופו יש מסיבת סיום ואם הבנתי נכון, יש גם מסיבת בריכה ונשף סיום.

הלכתי לאיבוד כבר מרוב מסיבות.

שמלות בינתיים אין

smadidi

New member
מראש הגבלתי את מחיר השמלה

לנשף סיום יב המתבגרת נשלחה לעשות סיבוב בקניון ובשאר המרכזים הקרובים לבדוק מחירים
ואיזה שמלה יושבת עליה טוב יותר
למשמה התגייסה אחותה הקטנה מרצון טוב
הלכו בדקו נקנתה שמלת הנסיכות ב 300 ש"ח
בקניון רחובות אבזרים נלווים יש בטופטן בגרושים

בהצלחה יום מבורך

למעלה