נשמח להצעות לשיפור

FesterPam

New member
נשמח להצעות לשיפור

שלום,
אנו זוג צעיר (ללא ילדים) המעוניין לקחת הלוואה בסך 1,248,000 לדירה.
אנחנו מכוונים להחזר חודשי של עד 6,500 בשאיפה להחזיר כמה שיותר מההלוואה במהלך 5-10 השנים הראשונות. כלומר היינו רוצים (עד כמה שניתן) להגיע להחזר הנמוך מ-4,000 לאחר 5-15 שנים.

להלן הצעה ראשונית שקיבלנו, היא וודאי טעונה שיפור, נשמח לכל עזרה:

הלוואה מבוקשת1,248,000
נטו משותף 20,000
פריים P-0.8% לתקופה 30 שנה - סכום 374,400 - החזר 1,170
משתנה כל 5 צמודה 2.66% לתקופה 30 שנה - סכום 374,400 - החזר 1,510
קל"צ 4% לתקופה 15 שנה - סכום 499,200 - החזר 3,692

תודה רבה!

salachshabati

New member
תקצר את המשתנה צמודה ל 20 שנה ותגדיל את משך הקל"ץ לקבלת

החזר רצוי. העזר במחשבונים ברשת.

חוזר ואומר אין לקחת צמודה לתקופה כה ארוכה, הקרן שלך לא תזוז ואפילו תעלה במדד של 3% שנתי ומעלה.

FesterPam

New member
salachshabati

תודה על תגובתך salachshabati, האם תוכל להמליץ על מחשבונים ספציפיים? אולי אקסלים שיעזרו לי כמחשבון?

EcoT

New member
תקחו הלוואה קטנה יותר

אתם שמים את עצמכם בקצה גבול היכולת מבחינת החזר לפני שיש לכם ילדים, בזמן שהמדד אפסי, בזמן שהפריים בשפל. עוד חמש-עשר שנים רוב הסיכויים שיצטרכו לשלם יותר על מנת להחזיר את ההלוואה ולא פחות כיוון שמעל מחצית מההלוואה צמודה או משתנה. גם ככה החזר שלכם כפי שהוא עכשיו בקושי מספיק בשביל החזר יציב בשביל ההלוואה שלקחתם.

FesterPam

New member
EcoT

תודה על המלצתך EcoT, אציין רק ששנינו צופים עלייה בהכנסה בשנים הקרובות.
במידה והיינו מדברים על הכנסה משותפת של 25000 נטו, האם המצב היה סביר\טוב\אותו הדבר?

EcoT

New member
סביר

תראה אני לא יועצת משכנתאות אבל אני מתנדבת בפעמונים שעוזרים למשפחות עם כלים לכלכלת משפחה נכונה. עכשיו למשכנתא שאתם רוצים צמיחת החזר של לפחות 7500 שח כדי שהיא תהיה יציבה ותגמר בזמן סביר שזה כבר שליש הכנסות שלכם או כמעט גם אם המשכורות יעלו. עכשיו אתם בלי ילדים ולפני התקופה שבה ההוצאות גדלות בצורה משמעותית האם היום אתם מסוגלים בנוסף להוצאות שלכם לחסוך 8000 שח בחודש ובנוסף להיות מסוגלים לשים שליש מההכנסות שלכם לדיור? אם התשובה היא לא אז אתם מכניסים את עצמכם לברוך שהולך להעיב עליכם בשנים שיבואו. עכשיו אני לא יודעת מה הנכס שאתם רוצים לקנות כי לא נתתם פרטים אבל כשאני אני עמדתי מול הבחירה הזאת עם אמנם עם הון עצמי גבוה יותר משלכם (שוב אני משערת אלא אם אתם הולכים על נכס של מעל 2.5 מליון) ועם הכנסות די דומות אבל שני ילדים. בחרנו בבית קטן יותר שלווה במשכנתא קטנה יותר למרות שיכלנו להרשות לעצמנו משכנתא גדולה יותר. כדי לא להיות משועבדים לבית וליהנות ובנתיים הצלחנו גם לחסוך ולחסל 3/4 מהמשכנתא תוך שנה וחצי. ועכשיו אנחנו יכולים להרים את הראש ולהסתכל להשקעות ולא למגורים. אני חיה חיי רווחה בזכות משכנתא קטנה יותר והכנסות סביב 22000. אז השאלה האמיתית שאתה צריך לשאול את עצמך האם בהכנסות שלכם עם הוצאות של ילדים עתידיים (8000 ₪ לשני ילדים בגיל הרך) ומשכנתא כזאת אתם יכולים לחיות ברווחה. רק אתם יודעים מה נחשב רווחה אצלכם. אם התשובה היא אולי או לא הייתי מחפשת משהו צנוע יותר. עדיף לגור בבית קטן יותר או שכונה פחות טובה מאשר להיות חנוקים כלכלית

למעלה