נשירה מסיבית לכלבה עם שיער קצר

מיצי007

New member
נשירה מסיבית לכלבה עם שיער קצר

פפר שלנו מהרגע שהגיעה אלינו משירה שיער יותר ויותר מיום ליום ולא נראה שאיכשהו יש לה קרחות או משהו בסגנון.
חשבתי שאם אקח כלבה עם שיער קצר אז היא לא תשיר הרבה אבל זה נראה שכמעט כל יומיים אני מטאטאת כלבה חדשה מהרצפה.

היא אוכלת סיבאו כבש ואורז, לאחר שהחלפנו לה לפני חצי שנה מיוקונובה.
מעולם לא עברה טיפול טיפוח כלשהו, כי היא פחדנית בטירוף מכל דבר שזז בערך ואני לא יודעת איך היא תגיב לזה...
מה אתם חושבים? מה הסיבות לנשירה שכזו ואיך אפשר לטפל בזה?

elin86

New member
איזה סוג פרווה יש לה?

תמונה תתקבל בברכה.. מאיפה אתם בארץ? יש את רעות בכפר סבא שהיא ספרית מדהימה ויותר מזה..
היא מטפלת גם בכלבים חששניים ולדעתי תוכל לעזור לכם עם טיפוח שלה ובככל בעייני אילוף וטיפים, יש להם מרכז בכפר סבא לה ולבעלה גיא תיכון שהוא מאלף מצויין..
שווה לבדוק אם זה קרוב אליכם..
האם את מסרקת אותה?

מיצי007

New member
הפרווה שלה היא קצרה וחלקה למדי

השערות שלה הן באורך של גג גג 3 ס"מ.
אנחנו מנתניה ואני מכירה את רעות וגיא. פפר הייתה באילוף אצלו.
אני מסרקת אותה כן, פעמיים בשבוע...

הנה, תמונה של הכלבה היפה ביותר בייקום:)

פפר היפה

התאמת המברשת וזמני ההברשה באופן אינדוידואלי לפפר הם שני הדברים הראשונים שצריך לעשות.

ניתן להוסיף תוספי מזון ייעודים ויש גם שמפואים שמסייעים לבריאות הפרווה והעור ומצמצמים נשירה.

דברי איתי

מיצי007

New member
סבבה

נדבר.
את מכירה כבר את הנפש הפועלת אז אולי באמת תוכלי להסיר את החששות שלה גם.

תודה!

elin86

New member
דווקא הפרווה שלה נראית מעולה

מבריקה ויפה.. זה אתם עם הבית היפה והפינה שהכנתם לה מתחת למדרגות? יכול להיות?
אולי את לא מוציאה מספיק שיער בסירוק ולכן זה יש הרבה שיער שנופל בבית..

מיצי007

New member
הפרווה שלה עליה נראית מצויינת:)

היא מהממת. אבל עדיין יוצאות לה מלא שערות, גם בליטוף.

וזה לא אנחנו עם הבית היפה והפינה....

יש מצב שזה מסטרס? כי היא כלבה די לחוצה.

כמה זה "הרבה שיער"

גם לכלב שלי יש שיער קצר והוא משיר שיער, פשוט במקום שיער ארוך הוא משיר שיער קצר.
אנחנו מטאטאים את הבית פעם ביום ואוספים את כל השיער, ולאחרונה קיבלנו במתנה רובוט מנקה כך שאפשר להפעיל אותו באיזור מסוים בבית ושהוא יעשה את העבודה עבורנו.

אין לי תובנות בנוגע לנשירה מוגברת או מהן רמות נורמאליות של נשירה, אבל אם את רוצה פתרון פרקטי לבית - מומלץ להקפיד לסרק את הכלבה. בזמן הסירוק, השיער שממילא אמור היה לנשור על הרצפה ינשור מהסירוק- ואז פחות שיער יסתובב לך בבית. כתבת שהכלבה פחדנית, אבל אפשר לעשות את תהליך הסירוק נעים ונחמד, בשילוב ליטופים, חטיפים ותחושה נעימה כחלק מפינוק. אני בטוחה שהמאלפים בפורום ידעו לתת עיצות טובות. בגלל שיש לה שיער קצר, כנראה שאין לה הרבה קשרים ואז הסירוק לא אמור לכאוב או להציק. הכלב שלנו דווקא אוהב סירוק - כי אני עושה את זה בעדינות ומלטפת אותו תוך כדי.

מיצי007

New member
בנוגע לסירוק

אין בעיה דווקא. כיוון שאני מבצעת את הסירוק, אז אין לה ממה לחשוש. זה אנשים אחרים שנוגעים בה שהיא מפחדת.

תודה,
כנראה שאין המנעות למטאטא פעם ביום, הא?:)

למעלה