נשות הכותל

ButtercupA

New member
נשות הכותל

אתמול ראיתי כתבה על נשות הכותל, הראו אותן בהפגנה שלהן ליד הכותל, נאבקות על זכותן להתפלל ולשיר ליד המקום הקדוש גם עבורן. ומנגד הגברים עומדים וצועקים עליהן- אסור לכן להיות כאן, לכו לכנסיה ומגדפים אותן. היום הן ציינו חודש למעצרה של אחת מהנשים בגלל התפילה של החודש שעבר. "זאת בושה וחרפה שפעם ראשונה אישה נעצרת על תפילה בכותל", סיכמה הופמן (יו"ר נשות הכותל(" למה לגברים בצד אחד של המחיצה מותר להחזיק בספר ולנו אסור? זה כל כך מטריד שזה הפך לעברה פלילית בישראל לאישה לעשות מה שלכל גבר מותר בכל ראש חודש". בהחלט סיפור מטריד ביותר בעיני.

אימם

New member
לדעתי זו הגזמה (בשני הצדדים)

לא צריך לצעוק לכו לכנסיה לא צריך להפוך זאת לעבירה פלילית וחד ומאידך נשות הכותך הרפורמיות לא היו צריכות להתגרות בהם וברור שזו התעטפה בטלית חיפשה אקשן. יש כללים ברורים בכותל וצריך לכבד אותם ולא להפוך זאת למלחמה. כאילו שחסרות לנו צרות...

noa_f

New member
סליחה: "כללים"? ומי אמר שהכללים האולטרא-

אורתודוקסיים הם הכללים שצריכים להיות? לפני 20 שנה גם היו "כללים" והם היו שונים.

noa_f

New member
ואת מכירה את "הכלל" החדש במאה שערים:

צד אחד של הרחוב לנשים והשני לגברים. מה דעתך? ומה לגבי הכלל של דמוקרטיה והזכות לחופש הפולחן והאמונה?

אימם

New member
אני לא מכירה את הכללים במאה שערים

כי אני לא בחרתי לחיות שם ולקבל עליי את מה שנהוג שם. בכל חברה יש כללים ומי שבוחר לחיות באותה חברה מקבל עליו את הכללים

ButtercupA

New member
הכותל הוא אתר לאומי יהודי

לא מקובל עלי שילאימו אותו הקיצוניים שבדת לצרכיהם ודעותיהם החשוכות והפרימיטיביות. בעיני זו בושה לעם שלנו שזה קורה ומאפשרים את זה.

אימם

New member
הלאמת הכותל

אני בטוחה שאילו את אני וחברינו החילוניים היינו מתפללים יום יום בכותל הייתה לנו זכות לקביעת כללי התפילה אך מכיוון שלא כך הוא המצב והחרדיים מתפללים ומאיישים את המקום יום יום מטבע הדברים שהכללים הקובעים הם אלה שהם קבעו

אימם

New member
האמת לא בדקתי אבל

הכותרות שניתנות לכתבה עיתונאית לא תמיד מעידות על האמת אלא על רצון למשוך אש. אבל אני לא נסוגה בדעתי גם אם הן מתפללות על בסיס קבוע כי הן בכ"ז מיעוט קטן

noa128

New member
כמה פעמים היית בכותל בשנה האחרונה?

אני לא חרדית ואפילו לא דתיה ויצא לי להיות שם פעמיים-שלוש בשנה האחרונה בכל מיני הזדמנויות - הכותל מלא כל השנה ביהודים מכל הסוגים והמינים, בדתיים מכל הזרמים, בחילונים, בתיירים - ממש לא רק בחרדים!

אימם

New member
אולי פעם אחת

ברור שהכותל מהווה מרכז משיכה עבור יהודים ועבור כל הדתות..אבל את צריכה להפנות את השאלה הזו דווקא לחרדים ואני בטוחה שהצלם התשובה תהיה בת 3 ספרות

noa_f

New member
למה? הרי יש להם את בית הכנסת שלהם, עם המקום

הקבוע שלהם, הרב שלהם וכו'.

גליה12

New member
סליחה- את קוראת מה שאת כותבת??????????

יש כללים? מי קבע את הכללים האלו? מדוע זכותי כאשה פחותה מזו של גבר מדוע לי אסור להתעטף בטלית<<? זה שרפורמים הם דגל אדום בפני הדתיים- וזה שנשים רפורמיות הן דגל אדום מכופל זה ידוע אבל זה שהם מחליטים שלאשה אסור לעטות טלית והמשטרה מתכופפת לחוקים שלהם זו המלחמה אסור להכנע לצביעות ולהתחרדות שכזו

אימם

New member
את אותה אישה שהתעטפה בטלית?!../images/Emo8.gif

הרפורמים הם תנועה קטנה בארץ לעומת החרדים לכן אפילו מבחינה דמוקרטית שבה הרוב קובע אין להם כוח. הרוב קובע ברוב התחומים ולאו דווקא לאלה הקשורים לחרדים

אור2221

New member
בדמוקרטיה מגינים גם על זכויות המיעוט

דמוקרטיה היא יותר משלטון הרוב.

למעלה