נקיון מדרגות ללא תלוש ודמי ביטוח לאומי

הברקיקי

New member
נקיון מדרגות ללא תלוש ודמי ביטוח לאומי

שלום כולם, אימי עובדת בנקיון חדר מדרגות כ-4 שנים ללא תלוש וככל הנראה ללא תשלום ביטוח לאומי. השבוע נאמר לה שלא להגיע יותר, וברצוני לדעת האם מחובתם לשלם לה דמי פיצויים ? או כל פיצוי אחר.. נקיון המדרגות התקיים 3 פעמים בשבוע. והשכר היה 700 שקלים. בברכה, מיקי.

הברקיקי

New member
מודה לך על התשובה, אך האם יש למי לפנות ?

תודה מירה, במידה והוועד מסרב לשלם, או חושב שאינו מחוייב לשלם. האם יש גוף שאוכל לפנות אליו ? משרד התמ"ת אולי ? מבלי שאצטרך שזה יגיע לבית משפט

הסמכות הבלעדית

נתונה לבית הדין לעבודה. אוסיף על דברי עו"ד מירה-בל גזית כי אם לא שילמו לה דמי הבראה ופדיון חופשה, הרי שתוכל לתבוע גם את הזכויות האלה.

מדון

New member
יש לציין כי העסקה ללא דיווח לביטוח לאומי היא

עברה על החוק לשם הגשת תביעה לבית מישפט יש להראות שקבלה תשלום אספו את ההפקדות של אמא וגם כל דבר הקושר את אמא למקום העבודה

../images/Emo127.gif בדיוק כמו עוזרת בית

בה המעסיקה אמורה לדאוג לדיווח ולתשלום ביטוח לאומי, גם במקרה הזה כך.

הברקיקי

New member
תודה רבה, ועוד שאלה ברשותך.

היום אימי קיבלה טלפון מוועד הבניין, ונאמר לה שהם דיברו עם עורך דין והיא חייבת להגיש להם טופס תיאום מס, מכיוון שהיא עובדת בעבודות נוספות ורק לאחר מכן יחושבו לה הפיצויים. אני חשדתי שבכך שהם מנסים "לאיים" עליה על מנת שתוותר על הפיצויים ודיברתי עם אותה גברת והסברתי לה שהיא לא רשאית לדרוש דבר כזה, ואני מבקש את מספר הטלפון של עורך הדין שלה על מנת שאוכל לדבר איתו. היא סרבה לתת, ואמרה לי שלא אתערב וכו'.... ובכלל השיחה היתה קולנית במיוחד. האם לדעתך הם רשאים לדרוש תאום מס ? ובמדה ולא, האם לגשת לבית דין לתביעות קטנות ? או שיש צורך לפנות לעורך דין ? המון תודה על העזרה. מיקי.

למעלה