נקודות לאנשי קבע

• פותח הנושא nova
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

nova

New member
נקודות לאנשי קבע

נקודות לאנשי קבע
הצבא מעניק למשרתי הקבע נקודות ספורט, אישיות, ומדים, שאותן ניתן לנצל ברשתות שונות כדי להצטייד בביגוד, תחתונים, נעליים וכו'. זה קורה בכל שנה. השנה היתה שונה כיוון שנגמר מכרז, ולקח להם הרבה זמן להוציא ולהפעיל את המכרז החדש. בסופו של דבר המכרז הופעל רק בספטמבר, ועד אז אף אחד לא יכל לנצל את הנקודות. אני שירתתי בשירות קבע עד ל-12 באוגוסט. כאשר השתחררתי, נאמר לי ש"יהיה בסדר" ושאני אקבל את מה שמגיע לי. מסתבר אחרת - כשהופעל המכרז, הם הודיעו שרק מי שנמצא בשירות פעיל בתאריך 21 באוגוסט, זכאי לקבל אותן. כלומר, אם חבר שלי השתחרר 9 ימים אחריי - הוא יקבל תגמול על תקופה שבה שנינו שירתנו בקבע. אני לא אקבל דבר. הטענה של הצבא היא שזו הנפקה וזה לא חלק מהמשכורת, אז הם לא חייבים לי כלום. ואני מבין את זה כשמדובר בתלושים לחג, לדוגמה, בהם מספיק להיות בתאריך מסוים בשירות קבע, כדי להיות זכאי. אבל כשזה רטרואקטיבית, זה לא הוגן שחלק מקבלים הכל וחלק לא מקבלים כלום. מה דעתכם? יש לי קייס? איפה אפשר בכלל לתבוע את הצבא? בית משפט לתביעות קטנות? מדובר בנקודות שוות-ערך ל-1300 ש"ח עבורי, ואני לא מתכוון לוותר להם. תודה רבה.

nova

New member
תוספת קטנה -

נקודות לאנשי קבע
הצבא מעניק למשרתי הקבע נקודות ספורט, אישיות, ומדים, שאותן ניתן לנצל ברשתות שונות כדי להצטייד בביגוד, תחתונים, נעליים וכו'. זה קורה בכל שנה. השנה היתה שונה כיוון שנגמר מכרז, ולקח להם הרבה זמן להוציא ולהפעיל את המכרז החדש. בסופו של דבר המכרז הופעל רק בספטמבר, ועד אז אף אחד לא יכל לנצל את הנקודות. אני שירתתי בשירות קבע עד ל-12 באוגוסט. כאשר השתחררתי, נאמר לי ש"יהיה בסדר" ושאני אקבל את מה שמגיע לי. מסתבר אחרת - כשהופעל המכרז, הם הודיעו שרק מי שנמצא בשירות פעיל בתאריך 21 באוגוסט, זכאי לקבל אותן. כלומר, אם חבר שלי השתחרר 9 ימים אחריי - הוא יקבל תגמול על תקופה שבה שנינו שירתנו בקבע. אני לא אקבל דבר. הטענה של הצבא היא שזו הנפקה וזה לא חלק מהמשכורת, אז הם לא חייבים לי כלום. ואני מבין את זה כשמדובר בתלושים לחג, לדוגמה, בהם מספיק להיות בתאריך מסוים בשירות קבע, כדי להיות זכאי. אבל כשזה רטרואקטיבית, זה לא הוגן שחלק מקבלים הכל וחלק לא מקבלים כלום. מה דעתכם? יש לי קייס? איפה אפשר בכלל לתבוע את הצבא? בית משפט לתביעות קטנות? מדובר בנקודות שוות-ערך ל-1300 ש"ח עבורי, ואני לא מתכוון לוותר להם. תודה רבה.
תוספת קטנה -
את הנקודות משנת עבודה 2004 צברתי ונתנו לי לנצל. הויכוח הוא על מה שקרה כשאין חוזה, בשנת העבודה 2005.

שיר ורד

New member
הצבא הוא לא מעסיק במובן החוקי

נקודות לאנשי קבע
הצבא הוא לא מעסיק במובן החוקי
אנשי צבא הקבע משרתים מכח חוק מיוחד ואינם נחשבים לעובדים, לכן בדרך כלל דיני העבודה לא חלים עליהם. אם כי במקרים רבים, צה"ל מתייחס אליהם כאל עובדים. אם היה מדובר במעסיק פרטי, אזי זו היתה כנראה זכותו לקבוע מי מהעובדים יקבל את ההטבה ומי לא. במקרה הזה, יש לך 3 טענות לטובתך: 1. אפליה בין 2 עובדים בהתאם למועד סיום יחסי עבודה, כאשר מדובר בזכויות בגין תקופה שבה שניהם עבדו כמעט אותו דבר. 2. על סמך נוהגי העבר, מדובר בהטבה הניתנת לכל העובדים בלי קשר למועד סיום יחסי עבודתם, והשנה בגלל אילוצים טכניים נופלו לרעה חלק מהעובדים שסיימו את עבודתם. 3. על סמך אבטחה בעל פה שניתנה לך מפי גורם מוסמך??? אך מאחר וצה"ל איננו מעסיק, אני לא יודע מה אפשר לעשות בנדון, מן הסתם ביה"ד לעבודה לא רשאי לשפוט בסכסוכי עבודה בין חילי צבא קבע לצה"ל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה