נפלה לנו התקרה

נפלה לנו התקרה../images/Emo10.gif

בשתיים וחצי בלילה התעוררתי למשמע "בום!" חזק. קמתי, עדיין מנומנמת, וגיליתי לתדהמתי שכל התקרה במטבח קרסה, ביחידה אחת. זאת תקרת רביץ (רעפים), אבל מעליה היתה, משום מה, פלטת בטון. שירדה כחתיכה אחת. התקרה נתפסה על הארונות העליונים מצד אחד, ובצד השני הפילה ויטרינה והגיעה לרצפה - ככה שאין אפשרות להכנס למטבח. מעל כל הזה מפוזר לכלוך של יונים שהשתכנו להנאתן בתוך גג הרעפים, ובתוך הבית התעופפו שתי יונות מבוהלות. אז ככה שכל הבית עם ריח של צ'יפה של יונים + אבק, אין מטבח (=אין אוכל לשבת), הזחלן בן 9 החודשים לא יכול לזחול ברחבי הבית. ומה השאלה? 1. מה זה הבטון שרואים בתמונה? זה אמור להיות ככה על גג רעפים או לא?! 2. אפשר לעשות תקרה חדשה רק על החלק של המטבח? 3. יש למישהו רקע עם ביטוח מבנה של המשכנתא? איך עושים - מזמינים איש מקצוע מאצלם או שלוקחים מי שרוצים והם מתחשבנים אח"כ? כל הארה/ הערה תתקבל בברכה!

fireman

New member
אני לא מצליח להבין כלום מהתמונות

כי: א. הן קטנות מידי ב. לא מבינים מה מצולם שם. תתרחקי עם המצםמה מהמטבח, תצלמי תמונה כללית ואחר כך תצלמי עוד תמונות יותר ממוקדות שנוכל להבין מה בדיוק הסיפור שם.....גם סרטוט סכמטי ביותר יוכל לסייע בצירוף התמונות.... בצורה הזו ספקני אם יהיה מישהו שיוכל לעזור...

ITCHAKG

New member
גם אני לא מבין את התמונות- אך בשלב

זה מה שהכי חשוב זה לתעד את כל התמונה, להתחיל לערוך רשימת נזקים מעבר לתקרה ולרעפים מקווה שיש לכם גם בטוח תכולה, ואז את צריכה לפעול מול שני גורמים: הבטוח של המשכנתא לתיקון נזקי הבניין (או הקירות בשפת המבטחים) ומול סוכן הבטוח הפרטי שלכם בנושא בטוח התכולה. בנושא נזקי המבנה, לשמאי חברות הבטוח יש נטיה מאד מאד מוזרה ולא ברורה, לקפוץ את ידם. ובדרך כלל הלקוח התמים שמאד לחוץ, מוותר או לא מבין העיקר שיתקנו לו. באם אין לך מכר קרוב המבין בתחום, אל תתביישי, וכל צעד שאת עושה ומקבלת תשובה תתייעתי עם הגולשים בפורום. תכיני את כל מספרי הטלפון הדרושים בתוך קלסר ותתחילי בשעה 800 בבקר בנדנודים הטלפוניים. בהצלחה איציק

תודה. איזה מספרי טלפון?

לא רק של הבטוח בדירה (הפניקס)? אין ספק שצריך לתקן את התקרה, צביעת קירות והתקנת החשמל. ולגבי התקרה : אפשר לעשות תקרת רביץ רק על המטבח, בלי קשר לשאר הבית?

מה שמצולם בראשונה

זו התקרה (פלטת הבטון) כשהיא על הרצפה (הלבן מימין זה המקרר). פשוט לא רואים ריצפה. והתמונות צולמו בחושך. אולי היום אצלם באור יום.

מאגר

New member
לאני אורחת חסרים מספר פרטים חשובים

בן כמה הבית מי הקבלן המבצע לפי ההסבר שלך התיקה נעשתה בצורה לא נכונה או שזה בית ישן שלא שיפצו ונוצר כשל עיפות חומר ברביץ והוא נפל אך את התשבות לכך אפשר לתת רק לאחר שרואים את המקום אם יש לכם ביטוח מיבנה יש להזמין את השמאי של חברת הביטוח ולא לגעת בכלום לפני שהוא בא. צרי איתי קשר טלפוני או במייל ואשמח לעזור לך ולהדריך אותך מה לעשות 050-5271788 לכל באי הפורום חד פאמית אני מכניס את הטלפון שלי ולא מפנה לכרטיסי האישי כי הדבר דחוף ביותר.

הבית הבסיסי הוא משנות החמישים

וכמו כל הבתים באזור עבר שפוצים והרחבות. אנחנו קנינו אותו לפני שנתיים ולא שפצנו בכלל - ככה שאני לא ממש יודעת מה ההסטוריה שלו. התקשרתי לבטוח והם שולחים שמאי להיום אחה"צ. יש להם שירות תקונים שלהם. השאלה היא אם עדיף להזמין תקון דרכם או לקחת איש מקצוע שאנחנו נבחר ונתחשבן אח"כ? (השאלה נובעת מכך שבעבר היה לנו פיצוץ בצנרת ולא הייתי מרוצה מהאנסטלטור ומאיש-החרסינות שהגיעו (בעצם האבא בן 70+- של איש החרסינות הגיע - כי הוא היה עסוק איפה שהוא במשהו אחר...).

הנזק לא מכוסה?!../images/Emo2.gif

היה כאן השמאי כרגע. צילם, שאל וכו'. הוא אמר שהוא חושב ש 90% שזה לא עניין לביטוח. זה נפל כתוצאה מבלאי - ולכן זה לא מכוסה. האמנם?!?! ועכשיו נושא הגג עומד בראש סדר העדיפויות המשפחתיות ויש לנו 3 אופציות (במידה והשמאי צודק): 1. להביא בעל מקצוע לפנות את הבלאגן ולהרכיב תקרת רביץ חדשה למטבח (3X2 מטר בערך). היתרון : נראה לי שהכי זול. החסרון : שאר התקרה בבית לא תטופל - ומי מבטיח לי שהיא לא תיפול חלילה בעתיד על מי מאיתנו? 2. להוריד את גג הרעפים ולהרכיב גג בטון שטוח על כל הבית 120 מ"ר בערך) 3. להוריד את כל גג הרעפים ולהרכיב גג בטון עבה - שיהווה בסיס לבניית מרפסת מעליו + חדר או שניים. מה דכעתכם? ואם אפשר תנו לי הערכה כספית גסה לכל אחד מהאפשרויות. (וכל זה באם נניח היסודות של הבית מספיק חזקים ויש אישורי עריה ושכנים). תודה מראש. וזה ממש דחוף לי....

מאגר

New member
לאני אורחת תיקון הגג

ראשית שווה לערב עורך דין לבדוק באותיות הקטנות של הביטוח האם אין כיסוי לזה. זה שהשמאי אומר זה לא ואמר שהוא צודק שנית רצוי להביא שמאי פרטי לשן השוואה בין שתי השמאויות. כי הביטוח ינסה לא לשלם כהרגלם. לגבי התיקון. יציקת משטח בטון על כל הבית לא בטוח שזה אפשרי כי לא בטוח שהיסודות מסוגלים להחזיק משקל כזה ולחזק את היסודות זה כבר סיפור אחר ויקר שרק מהנדס קונסטרוציה יכול לתת את התשובה לעינין. לגבי לעשות תקרת רביץ חדשה לדעתי זה הפתרון המהיר ביותר והזול ביותר במקרה הזה כאשר כל החמרים חדשים. אכן החשש שלי היה נכון התקרה ישנה מאוד והמסמרים שהחזיקו את לוחות העץ שהיו מחוברות לגג שעליהם הייתה מתוחה הרשת של הרביץ פשוט נחלדו או נרקבו איך שתרצי לקרוא לזה ואי לכך נפלה התקרה וזה אחרי 50 שנה, שבדרך כלל רוב הבתים שופצו חוזקו ונעשו בהם שינויים והדברים האלה נבדקו מה שלא קרה אצלכם לפי דבריך וזו התוצאה אי לכך יש לברך על כך שלא ניגרם נזק בנפש וכולם בראים ושלמים ואת השאר אפשר לתקן ולשפר. אך זכרי כי הדבר הראשון יש להתיעץ עם שמאי פרטי ועורך דין לגבי נושא הכיסוי הביטוחי. בבדיקה שערכתי עכשיו גם אצל סוכן ביטוח וגם אצל עורך דין אם הביטוח הוא ביטוח משכתא אז יש כיסוי בוודאות אם הביטוח הוא ביטוח פרטי צריך לראות את הרשימה המצורפת ומה סומן בה. צרי איתי קשר דחוף ביותר לטלפון בכדי שאוכל להדריך אותך ללא כל תמורה בכדי שלא תצאי נפסדת במקרה זה ישנם כמה כללי משחק בעינין 050-5271788 דורון טרייביש מנהל הפורים

yrnkrn

New member
תקרה נופלת והעולם שותק?

זה נשמע ממש רע שאחרי 50 שנה תקרת רביץ אמורה לפול אם לא שיפצו בדרך הרי יש המון תקרות רביץ כאלו בארץ ואם נניח שרק 10% מהבתים לא שופצו ולא נבדקו הרי שצפויות הרבה אבדות בנפש מתקרות שיתמוטטו עם השנים. איך בונים תקרה כזו שדורשת תחזוקה ואם לא נופלת?

mol3

New member
לא מכוסה

אין מה לבדוק באותיות הקטנות. השמאי אמר 90% כי רצה לעזוב את המקום בלי שייקדחו לו בראש (טקטיקה ידועה). זה ב- 100% לא מכוסה. הפוליסה מבטחת כנגד סיכונים מוגדרים בלבד.

אז למה הבנק מחייב בביטוח מבנה?!

הרי כל הרעיון הוא שהנכס ישאר "שווה" - באם לא יעמדו הלווים בהחזרי המשכנתא. אם חלילה כל הבית יהרס ולא ארצה לשקם את ההריסות - הרי הבנק מפסיד את כל הממון (כי לא תהיה בידו אופציה של מכירת הנכס). לא נראה לי הגיוני שכל הביטוח זה רק על נזקי מים, אש ורעידות אדמה. בכל אופן - אני מחפשת עדיין את הפוליסה ולא מוצאת. מישהו יודע היכן כתובים תנאי הפוליסה של פליקס (הסטנדרטי)?

המנעולן

New member
אם העלויות תהיינה עלייך

נדמה לי שתקרת גבס תהיה הרבה יותר זולה מתקרת רביץ.

BRONCO

New member
מנעולן צודק לגבי עלויות אם זה נופל

עלייכם, זה עלות הכי סבירה שיכולה להיות, הרבה יותר זולה מתקרת רביץ

חשבנו גם על זה. הבעיות הן...

1. צריך מהנדס שיחווה דעה וילווה את הפרוייקט - והבנתי ששכרו רב. 2. צריך להתעסק עם ביורוקרטיה : ניירת, שכנים, תוכניות, עיריה 3. זה עסק לא יקר (בטון + מדרגות+ריצוף+מים+חשמל) 4. צריך לארוז ולרוקן את כל הבית.... היתרון זה שתהיה בסוף תקרה יציבה ועוד שטח של 112 מ"ר לניצול.

בכל מקרה אין לסמוך גם על הגג שנותר

שלם . לא נראה לי שצריך אישורים מהעיריה אם את מחזירה את המצב לקדמותו

צריך אישורים

גם הסכמת שכנים לשינוי מבנה הגג, גם אישור מהנדס וגם אישור עריה, אם נבצע אפילו רק גדר קטנה סביב הגג שלמעלה.

למעלה