"נעם", תלמידת תיכון, בקשה לעשות עבודה לביה"ס.

אריה גל

New member
"נעם", תלמידת תיכון, בקשה לעשות עבודה לביה"ס.

עבודה על אקולוגיה ועל כפר סבא, והצענו שתברר מדוע "העיר הירוקה" איננה מחייבת התקנת מערכות לחימום מי רחצה ( כאילו דוד שמש כללי ) גם בבניינים שמעל תשע קומות,- שזה מה שמחייבת המדינה,- והיא קיבלה ,- כנראה,- תשובה שמה שהמדינה לא מחייבת גם העירייה לא יכולה. ************ לנועם: מעשה במשהו שאין לו רגליים. היי, נעם. יש טוענים כי העבודה הטובה,- זו שמניבה ציונים טובים,- היא פחות זו שעבורה נאסף בשקידה הרבה חומר, ויותר זו שהייתה בה הפגנת הגיון. כי יש לי פרוספקט של הבניינים החדשים ברחוב גורדון,- יום יבוא ואביא אותו כאן,- המדבר על בניין אחד בן 13 קומות, ושני בניינים בני שמונה קומות כל אחד. כנראה שהקבלן,- אבל,- חייך לראש העיר, וקיבל "הקלה". למעשה מה שנבנה עכשיו הוא בניין אחד של 14 ושניים של עשר קומות. יודעת מה ההבדל בין 8 קומות לעשר ? נכון !!! בשמונה קומות השמש תחמם לדיירים את המים למיקלחות. בעשר קומות הקבלן פטור מההוצאה הנוספת הזאת. פטור. עכשיו רק יזרוק בכל דירה דוד חשמל רגיל, ושיישרף העולם. אז זו "הקלה" לקבלן, או לא ? אשכרה "הקלה" !!! הקבלן בטח פתח שמפנייה. זו "הקלה " !!! ככה ש כנראה שבכל "מתחם גורדון" כולו,- לא רק ש"המאושרים" שהחליפו בית בן שתי קומות בקולומבריום בטון ישלמו מעכשיו פי שתיים מיסים ופי אלף "וועד בית",- גם לא יהיה להם יותר "דוד שמש". מעכשיו יחממו רק בחשמל. אחלה לכדור הארץ. ואחלה גדול להם. אחלה. "כאשר ינוס איש מפני הארי ופגעו הדב". אחלה. אבל אני חוץ מזה שאני משתתף בצערם יש לי שאלה לוגית. כאילו, יש לי שאלה בענייני היגיון. הרי "עיר ירוקה" פירושה עיר שמחייבת כל מי שעושה בה משהו לעשות אותו תוך התחשבות מיוחדת באקולוגיה. להשתמש בטבע,- למשל בקרינת השמש לחימום,- במקום בדלק או בחשמל. אבל אם,- והרי נראה לי שזו התשובה שקיבלתם מהעירייה,- שאם משהו איננו חוק מדינה העירייה לא יכולה לכפות אותו אז איך בעצם כפר סבא יכולה להיות יותר "ירוקה" מכל יישוב אחר בארץ שגם הוא,- כמובן,- עובד רק לפי חוקי המדינה ? ואם כפר סבא לא יכולה לכפות כלום שהוא לא "חוקי מדינה" אז במה בדיוק כפר סבא היא יותר "ירוקה" ? איך ??? איך ??? ועל זה, ב"כיתה אלף",- אולי היינו אומרים שאולי היא "ירוקה" רק בשין קוף ריש. אולי ירוקה ב"כאילו". אולי ירוקה רק בדיבורים. מי שאין לו רגליים הוא נכה קשה. נכה קשה. מי שאין לו רגליים. "שין קוף ריש". ירוקה ב"שין קוף ריש". לא למדנו פעם, אמת לאמיתה, שה "שין קוף ריש" הזה, זה משהו שאין לו רגליים ? .

למעלה