נעלי ויברם

NaRkoTika

New member
נעלי ויברם

משהו מכיר חנות מומלצת באזור המרכז שאפשר למדוד את היצירה?

אני מכיר:

פרוספורט בהחשמונאים בת"א ורטהיימר טריאתלון בהרצליה פיתוח 'על דרך בורמה' בקרבת בית שמש כדאי להתקשר ולוודא שיש במלאי את הדגם שאתה רוצה.

NaRkoTika

New member
טנקס

נמאס לי לעבור דגמי נעליים מבעיה אחת לאחרת חשבתי אולי טבעי או הדבר הכי קרוב לזה יהיו טובים בשבילי

סתם מחשבה

במקום לקנות נעל ש"מדמה" ריצה יחפה (אבל היא עדיין נעל), למה שלא תנסה פשוט לרוץ כמה דקות יחף, הרבה יותר זול לא?

הרבה זהירות

לא מדובר בנעל פלאים שתפתור את הבעיות. למעשה, ללא הסתגלות מתאימה היא עלולה ליצור בעיות חדשות וכואבות. הנעל הזו מצריכה שינוי מחשבתי ותקופת הסתגלות של חודשים, פחות או יותר בשלבים הבאים: 1. (חצי שעה) איך נועלים את זה לעזאזל? 2. (כמה ימים) להסתובב איתן ברחבי הבית 3. (שבועות) הליכות 4. (כנ"ל) מדי פעם לשלב בהליכה מקטעי ריצה קצרים 5. (חודשים) ריצה במהירות איטית, החל מ- 5 דקות ועד שעה+. יותר מידע תוכל למצוא בפורום של "נולדנו לרוץ" (בני הלוי הכין פעם סרגל מאמצים יותר מפורט). יש כמה סכנות עיקריות מהנעל: פציעה בתאומים (עובדים הרבה יותר קשה), פציעה בכף הרגל (ב"מסרק" בחלק העליון / שברי הליכה), היפגעות מאבנים/חפצים חדים בשטח. אז למה בכל זאת כדאי? הנעל מכריחה אותך לרוץ בסגנון ריצה אחר (לנחות על כריות כף הרגל ולא העקב), להשתמש בכל שרירי כף הרגל (כולל האצבעות), ובאופן כללי לשכך את הנחיתה בעצמך כי אין ריפוד שיעשה זאת עבורך. הדעות חלוקות אך יש הרבה רצים שזה עזר להם ופתר בעיות. וזה גם ממש כיף, כשמתגברים על הבעיות הראשוניות. אישית, זה לימד אותי כמה דברים על סגנון ריצה אותם אימצתי לריצה בנעליים רגילות. כיום אני רץ בנעלים רגילות, ומדי פעם רץ ריצת "ריענון סגנון" עם הויבראם. בכל מקרה, בהצלחה.

למעלה