נסיעות בתפקיד ברכב פרטי

מצב
הנושא נעול.

טל249

New member
נסיעות בתפקיד ברכב פרטי

נסיעות בתפקיד ברכב פרטי
בעבר פורסמה כאן טבלה לפיה אמורים לקבל החזרי נסיעות בתפקיד ברכב פרטי. החברה בה אני עובדת טוענת שמגיע לי רק 0.5 שקל לכל קילומטר נסיעה (בניגוד ל-כמעט שני שקלים כפי שמופיע בטבלה). האם החברה מחוייבת עפ"י הוראה כלשהי להעביר אלי את הסכומים כפי שמופיעים בטבלה או שזה נוהג מומלץ בלבד - ובפועל באפשרותם לעשות ככל העולה על רוחם?

שיר ורד

New member
אין שום חוק בנושא

נסיעות בתפקיד ברכב פרטי
בעבר פורסמה כאן טבלה לפיה אמורים לקבל החזרי נסיעות בתפקיד ברכב פרטי. החברה בה אני עובדת טוענת שמגיע לי רק 0.5 שקל לכל קילומטר נסיעה (בניגוד ל-כמעט שני שקלים כפי שמופיע בטבלה). האם החברה מחוייבת עפ"י הוראה כלשהי להעביר אלי את הסכומים כפי שמופיעים בטבלה או שזה נוהג מומלץ בלבד - ובפועל באפשרותם לעשות ככל העולה על רוחם?
אין שום חוק בנושא
הטבלה מחושבת ע"י חברת חשבים אשר מעריכה את השווי הממוצע של עלות קילומטר נסיעה ע"י חישוב יחסי של העלות הקבועה בתוספת העלות המשתנה. אם ההחזר לא מקובל עלייך, את יכולה לנסוע ברכב ציבורי ולדרוש מהמעביד החזר על פי קבלות. גם זה לא מעוגן בחוק, אך במקרה של תביעה יש סיכוי סביר שבית הדין יקבל תביעה כזו ללא בעיות, כי העובד לא אמור לממן את עלויות עבודתו. למעביד זכות לקבוע באיזה סוג של רכב ציבורי תסעכי (אוטובוס , רכבת , מונית וכו).

מצב
הנושא נעול.
למעלה