נסיעות בתח"ץ שרשור חוויתי

מצב
הנושא נעול.

פתחתי שרשור להתמקד באווירה ובחוויות בתח"ץ. להוסיף על השרשורים הטכניים שפה.

קו 68 בירושלים מאוד מגניב אתנית

כאשר עולים סטודנטים בקטע אחד, דתיים באחר וחרדים בשלישי ובחלק ניכר מהמסלול כולם נוסעים ביחד.

aryeri

Member
משמח לשמוע! נראה לי שהדתיים שאתה רואה הם סטודנטים

כאשר עולים סטודנטים בקטע אחד, דתיים באחר וחרדים בשלישי ובחלק ניכר מהמסלול כולם נוסעים ביחד.
איפה יש יעד דתי לאומי מובהק לאורך קו 68?

באיזור גבעת המבתר רמות אשכול עולים דתיים\חרדיים לייט

איפה יש יעד דתי לאומי מובהק לאורך קו 68?
באיזור גבעת המבתר רמות אשכול עולים דתיים\חרדיים לייט
בסטודנטים הכללתי את כל הקבוצות

פעם אחת כאשר נסעתי למטלת לימודים והייתי לחוץ להגיע

פעם אחת כאשר נסעתי למטלת לימודים והייתי לחוץ להגיע
נוסע חטף ארוע מוחי והנהג סטה מהמסלול כדי להכניסו לבית חולים :(

yair480

Active member
417 בית שמש ירושלים מזכיר את 68 הירושלמי

גם עליו יש שילוב של חרדים-חילונים-ודתיים.
למרות שהרוב דתיים אך הוא מועיל למספר רב של שכונות בבית שמש ובתדירות טובה דבר שתורם לכך שהוא יהיה קו רווחי ומגוון בנוסעים.
וגבר יכול לשבת ליד אשה ולהפך בלי לחשוש לחייה.
ולאוכלוסייה שיש בעיות לראות נשים יש קו מהדרין 418 בסבסוד משרד התחבורה.
או החברה הפרטית התורנית(כעת זה אלמוג הסעים) שמפעילה את הנסיעות מהדרין לאלו שלא רוצים לנסוע בחברה ש'מזלזת בציבור החרדי' כלשון יוזמי הקו הפרטי.

yair480

Active member
קו 1 (תחנה מרכזית-כותל) בירושלים

למרות שהרוב דתיים אך הוא מועיל למספר רב של שכונות בבית שמש ובתדירות טובה דבר שתורם לכך שהוא יהיה קו רווחי ומגוון בנוסעים.
או החברה הפרטית התורנית(כעת זה אלמוג הסעים) שמפעילה את הנסיעות מהדרין לאלו שלא רוצים לנסוע בחברה ש'מזלזת בציבור החרדי' כלשון יוזמי הקו הפרטי.
קו 1 (תחנה מרכזית-כותל) בירושלים
זהו קו שגם כן כולל מגוון רחב של אוכלוסיות כאשר רובם מכוונים לאותו יעד ויורדים/עולים באותו תחנה.
כאן מצטרפים לחגיגה גם כל מיני תיירים דבר שמוסיף על הצבעים שיש באוטובוס.

[לאחרונה אני חווה את הקו הזה פחות בגלל שאחד מ3-4 נסיעות מתבטלות באופן קבוע(כולל ביטולים שלא בשעת עומס בכבישים וכשלא היו אירועים חריגים באותו יום) והאמון שלי בקו ירד]

aryeri

Member
אם כך קו 418 מנוגד לפסיקת בג"ץ. יש הבדל במסלול בין 417 ל418?

yair480

Active member
יש מסלולים שונים ל418 ול417

יש מסלולים שונים ל418 ול417
המסלולים של הקווים שונים הן בתוך בית שמש והן בירושלים.
418 נוגע רק בריכוזי אוכלוסייה חרדים ואילו 417 עובר באזורים שנועדו לשרת יותר אוכלוסיות (עוצר בבינייני האומה לדוג').
תדירות 417(4-5 נסיעות בשעות השפל) טובה משמעותית מהתדירות של 418(1-2 נסיעות בשעות השפל)

Ccyclist

Well-known member
לא תח"צ אך חווית יום א' רלוונטית על ציפיות התיירים.

לא תח"צ אך חווית יום א' רלוונטית על ציפיות התיירים.
במוצ"ש שעבר בדרך חזרה ממכון הכושר שממוקם במלון בספרד עברתי בלובי והיתה בדסק הקבלה אישה בריטית די נרגזת (ובעלה שנגרר אחריה) ששאלה את פקיד הקבלה בחוסר אמון מהול בכעס ואולי קצת יאוש "אז אתה אומר שהכל סגור פה מחר ?, אין כלום בכיוון העיירה הישנה? (כנראה שיש לה רכב שכור), איפה אני אמורה לקנות?"
&nbsp
בסימפטיה של מתיישבים כלפי תיירים ונייטיבס כאחד התערבתי להציל את הפקיד המסכן ופניתי אליה. אמרתי שאם אזל לה משהו יש חנות סופר הקשורה לרשת הכולבו הגדול שיש בה כל מה שתצטרך למלון, במקביל אמרתי את שם החנות בספרדית לפקיד. היא הודתה לי ואמרה שזה לא מה שחסר אז שאלתי אותה מה היא צריכה לקנות. היא הסבירה שזו יותר שאלה של מה לעשות, קניות כבילוי ושאלה אותי מה אני אעשה מחר. אמרתי שאני נוהג להגיע לאחת המרינות לקנות עיתון (הייתי יוצא סנוב אם הייתי מציין שזה הטיימס) ולאכול ארוחת צהריים והיא אמרה שהיא מחפשת משהו שיש בו יותר עשייה, אולי חופים. הפקיד התעשת והבין את הכיוון והצביע על מפת המרינה שבעיירה. -"יש שם שוק של יום א' ". כולם שמחים על הפתרון שנמצא, מודים לי והמשכתי לאופניי.
&nbsp
והנמשל: תייר שמשקיע ממיטב כספו למספר ימים מצומצם מצפה למצוא במה למלא אותם ואם אין לו רכב - איך להתנייד בין החוויות השונות. מי שרוצים 10 מיליון תיירים בעידן התייר העצמאי חייבים להתאים את עצמם לצרכיו שכוללים תח"צ ומוקדי עניין 7 ימים בשבוע. המלון אינו נותן הנחה על ימי מנוחה שאין מה לעשות בהם.

בחופשת הפסח נסיעות ארוכות הן חוויה

כאשר המון נוסעים ומטיילים. פעם נסעתי מתל אביב לירושלים באוטובוס מפרקי עירוני עם נערים, ממש כמו טיול שנתי.

aryeri

Member
רציני? איפה אגד שלחו מפרקית? ב-480? זה דבר חדש, אפילו בפסח

כאשר המון נוסעים ומטיילים. פעם נסעתי מתל אביב לירושלים באוטובוס מפרקי עירוני עם נערים, ממש כמו טיול שנתי.
רציני? איפה אגד שלחו מפרקית? ב-480? זה דבר חדש, אפילו בפסח

אני אוהב לשים לב באוטובוסים עירוניים מהו "קו פרשת המים"

אני אוהב לשים לב באוטובוסים עירוניים מהו "קו פרשת המים"
בקווים שמקשרים בין נקודות קצה דרך מקום מרכזי. לדוגמא אם אני נוסע מפסגת זאב לקטמונים אני עולה על קו 22, כשכמעט כל האוטובוס מתרוקן בשטראוס/יפו ומתמלא במלך ג'ורג' (או המלך קינג ג'ורג' בשפת הירושלמים...
) פינת בן יהודה, ולמצוא את השורדים הבודדים כמוני.
זה היה מצוי עוד יותר בשנים עברו כשלא היה בירושלים מעבר חופשי ומטעמי קמצנות מפסגת זאב לתלפיות נסענו ב-22 וירדנו ליד בי"ס דנמרק והלכנו ברגל, או גרוע יותר - מפסגת זאב לארמון הנציב בקו 8 ז"ל כשבדרך עוברים בערך בכל ירושלים...

כשאני חושב על זה התופעה קיימת גם בקווי הרכבת הבינעירוניים כמו באר שבע- נהריה דרך ת"א וחיפה

מצב
הנושא נעול.
למעלה