נסיגה וניתוח העברת גידים

Tom לי

New member
נסיגה וניתוח העברת גידים

שלום לכולם,

רובכם כבר לא זוכרים אותי כך שאתחיל מהתחלה. אני אמא לתום בן 7.5 שנולד עם ק"פ דו צדדי בדרגה 5.5 ומטופל אצל פרופ' ווינטרוב באיכלוב.
הרגליים של תום תמיד היו קשות מאוד, הוא עבר את הטיפול הסטנדרטי של גבסים עד גיל 3 חודשים, חיתוך גיד אכילס, נעלי ג'ון מיטשל עד גיל 4 ומאז ביקורות שנתיות.
מגיל 5 בערך סבל מכאבים בכפות הרגליים, בביקורת של גיל 6 אובחן התפוררות של עצם הסירה (העצם שמתחת לאגודל) זה קורה לאחוז קטן של הילדים והטיפול הוא מדרסים המשפרים את זרימת הדם לעצם ומעודדים את שיקומה.
בביקורת האחרונה ראינו שיפור משמעותי בעצם הסירה אך בזה לא תמו צרותינו....
הרגליים של תום מעולם לא היו מושלמות. תמיד ההליכה הייתה מוזרה עם זריקת כף הרגל פנימה תוך סיבוב של עצם הירך. בכל ביקורת כשהעליתי את הנושא בפני ווינטרוב הוא אמר שכל עוד המצב נשמר אין צורך בניתוח אך בביקורת האחרונה הוא ראה שהמצב מחמיר ולכן הוא העלה את אפשרות הניתוח על השולחן. המצב לא אקוטי ולכן הניתוח הוא לא MUST מבחינת הרופא אך זו היא המלצתו לצורך שיפור ההליכה ומניעת שימוש יתר במפרקים.
כמובן שקבענו תור לחוות דעת שנייה אצל ד"ר פנסקי אך הייתי רוצה לקבל קצת פרטים על ההתמודדות עם ניתוח בגיל כזה מבוגר.
כאמור, הילד בן 7.5, אם נחליט על ניתוח בקיץ הוא יהיה בן 8. האם יש פה הורים לילדים שנותחו בגיל כזה? איך מתמודדים עם כיסא גלגלים במשך 6 שבועות? איך מקלחים? שירותים? בית ספר? איך הייה השיקום? כל תשובה, טיפ, הערה יתקבלו בברכה.
תודה
אינה

אינה היקרה

אני לא יכולה ממש לעזור בעניין חוץ מלשלוח חיבוק, חיזוקים וקישור על נסיגות, ניתוחים, החלמות.

ספרי ועדכני מה קורה.

רק בריאות
נבט

הי אינה

את בטח לא זוכרת אבל בתחילת דרכנו פה בפורום היינו בקשר ומאוד סייעת לי...
אני לא מספיק בקיאה בעניין הנסיגות אז אין לי הרבה דברים חכמים להגיד
גם אנחנו אצל ויינטרוב , אז אני יודעת שאתם בידיים טובות מאוד!
מה שכן, לגבי הגיל, אני מאמינה שילד בן שמונה הוא ילד שאפשר לדבר איתו ולהסביר לו את הדברים טוב יותר מאשר ילד בגיל צעיר יותר.
מאחלת הרבה הצלחה
ובריאות טובה!

בריאות:)

היי,
אנחנו לא מכירות... ואני לא מבינה במה שיש לבן שלך עכשיו אבל רק רוצה לרשום לך
הרבה בריאות וחיבק עידוד של אנרגיות חיוביות:)
מעין

למעלה