נניח שעל הבוקר התקשרה אמא מהגן,

• פותח הנושא h 3
  • פורסם בתאריך

h 3

New member
נניח שעל הבוקר התקשרה אמא מהגן,

וביקשה שתחזירו את הבן שלה הביתה בצהריים. אמרתן שאין בעיה, ואז היא אמרה שיופי, אותו ועוד ילד אחד.
מדובר בשתי אמהות שמעולם לא החלפתן איתן מילה (בעצם עם זו שהתקשרה פעם אחת לפני שנה, באותן נסיבות...)
נניח שיש לכן באוטו שני כסאות בטיחות של הבנות, ולהסיע שני ילדים אומר שאחד יישב מקדימה.
הייתן מסכימות?
כי אמרתי לה שאני מעדיפה שלא, ותוך כדי השיחה גם נזכרתי שחברה שלי אמרה לי כבר אתמול שאולי תצטרך שאני אחזיר גם את הבת שלה, ואז בכלל לא יהיה מקום...
בקיצור, האמא אמרה שתחפש פתרון אחר, אבל לי לא נעים ואני מתלבטת אם להתקשר לברר אם החברה שלי, ואם היא לא צריכה להגיד שהיא שאני יכולה בכל זאת...

תכלס, אין לי בעיה לקחת ילדים של חברות, ואני עושה את זה לא מעט, אבל ממש לא אוהבת שמתקשרות אלי אמהות שאני לא מכירה ומפילות עלי תיקים...
לא מזמן התקשרה אמא מהסוג הזה, וביקשה שאני אקח את הבן שלה אלי, עד שלוש בערך (הם מסיימים בשתיים) הם הגיעו לקחת אותו רק לקראת 4...
נדמה לי שאין מצב שאני הייתי מבקשת מאף אחת מהאמהות האלה... אבל אולי זה קשור לזה שהילדה הרלוונטית לא מסכימה לנסוע עם אף אחד שאינו ההורים שלה...

H

tiger mom

New member
אני לא הייתי עושה את זה

מודה שאני סוציומטית מדי בשביל לעשות דברים כאלה
וגם בחיים לא הייתי מבקשת

אבל יותר מהכל- אני סופר נאצית כשזה נוגע לכסאות בטיחות
אצלי כולם נוסעים חגורים כחוק. יש לי בוסטר נוסף וזה אומר שאני יכולה לקחת עוד ילד אחד בלבד בגיל המתאים וזהו. יותר מזה אני לא לוקחת

פישים

New member
למה היא לא אמרה מראש שמדובר בשני ילדים?

נשמע כמו ניסיון לתפוס אותך במילה. את יכולה להרגיש בסדר גמור. אחד לא שווה שניים.

ללא קשר- לא הבנתי משהו- בגלל השיקול של כסאות הבטיחות (אלא אם את מזיזה אותם), כל ילד נוסף שאת לוקחת מוצא את עצמו מקדימה. לא?

h 3

New member
אלו שעות שהגדול עדיין בבי"ס,

כך שאם אני לוקחת ילד נוסף מהגן של האמצעית, בני 4 פלוס, הוא יושב על הבוסטר של הגדול, מאחורה.
יש בת של חברים שאני לוקחת בערך פעם בשבועיים, אבל היא שנה קטנה יותר אז נכנסת בקלות בכיסא הבטיחות של הקטנה.
אם הגדול איתי, לרוב הוא יישב מקדימה על הבוסטר, והילד הנוסף מאחורה רק עם חגורה.
כל זאת כמובן בתוך היישוב בלבד.

חייבת להודות שכבר קרה שהאמצעית ישבה על בוסטר מקדימה, אבל אני ממש משתדלת שלא יקרה, וגם אם כן, ברגע שהילד הרלוונטי יורד בביתו, מיד מעבירה אותה.

העיקר שהאמא הזו, שהתקשרה בבוקר, כשהסברתי למה אני לא יכולה לקחת שניים, אמרה לי לא להיות כבדה...

H

פישים

New member
שתקפוץ. פספסתי את זה שמדובר בילדי גן

הזורחת עדיין מבחינת משקל יכולה לשבת בכסא בטיחות ולא רק בבוסטר.

בהחלט לא הייתי לוקחת ובכלל לא הייתי נכנסת להסברים - אחד אולי, שניים - לא. יש לך גם את הילדים שלך על הראש.

בוסטר מקדימה אנחנו גם מאד משתדלים שלא וזה בכלל לא רלוונטי מבחינתנו בגיל גן.

איזו חצופה

"אל תהיי כבדה". יא אללה.

כשמבקשים טובה ממישהו, צריך לאפשר לו לסרב. ללחוץ זה לא מנומס ולומר משפט כזה זאת גועליות לשמה.

h 3

New member
חשבתי על זה שוב, ונדמה לי שזה מה שהרגיז אותי,

שהיא "הפילה" עלי עוד ילד..

יכול להיות שאם מראש היתה אומרת שניים, הייתי מגיבה אחרת. או עונה שכבר הבטחתי לקחת ילדה אחרת, לא יודעת...

לא אוהבת שמפילים עלי... וגם לא אוהבת להסיע ילדים לא בכסאות מתאימים, כנראה שביחד זה לא יצא טוב...

H

תרגישי בנוח. מה זה "אל תהיי כבדה"?

לחברות שלי לא הייתי אומרת את זה, והיא בכלל לא חברה שלך.

shani shay

New member
לא, וזה אפילו משתמע לי מרגיז

מה זה "ואז היא אמרה שיופי, אותו ועוד ילד אחד...".

יעני - תפסה עליך טרמפ וגם סגרה פינה לאיזה חברה.

לא נשמע לי טוב, ובלי קשר לא הייתי עושה את זה.

את יכולה על הדרך לאסוף גם את שלנו?

מה אכפת לך? זה סיבוב קטן, צ'יק צ'אק מכביש שש. אז הגדול טיפה מפספס פעם ב- ונראה לי שהקטן מפתח משהו, ונכון שלא נפגשנו בחיים אבל נתראה שאגיע לאסוף אותם ב4... בעצם בכל זאת תל אביב אז אולי שש...שבע. בעצם את יכולה גם להחזיר אלינו?
אל תהיי כבדה.

אפשר שאלה על זה?

ראיתי סבא של ילד מהגן לוקח אותו מקדימה באוטו - בלי מושב מגביה, עם חגורה רגילה
האמא די חברה - אבל רחוקה כזאת, אם ניפגש בגן שעשועים נקשקש קצת
האם נעים להגיד לה שראיתי את הסבא מסיע ככה את הילד, אולי היא יודעת? אולי היא מסכימה לזה? (אני יודעת שהיא מסיעה אותם חגורים תמיד בבוסטר מאחור, פעם נסענו יחד)

אני לא יודעת אם להתערב במצב כזה... מצד שני, אני הייתי רוצה לדעת.

למעלה