נמלים אצל משפחות להט"ביות

נמלים אצל משפחות להט"ביות

אנחנו (בעיקר אני) סובלות ממתקפת נמלים נוראית שלא ידענו כמותה.
הן נמצאות במטבח, עטות בשמחה על האוכל של החתולה, ובעוד כל מיני מקומות משונים בבית (באמבטיה
)

יש למישהו המלצה איך נפטרים מהדבר הזה, בלי ריסוס שמצריך יציאה מהבית?
פרח
, נדמה לי שבזמנו המליצו לך על קינמון/ציפורן, אני זוכרת נכון? זה באמת עובד?

אני ניסיתי להעביר קיץ שלם בעזרת ציפורן

באמת שניסיתי.
קניתי כמויות, ופיזרתי בכל הארונות ועל השיש באופן קבוע.
בהתחלה זה עזר, ואח"כ הנמלים התגברו גם על זה.
אבל אנחנו גרות בבית פרטי, והנמלים פשוט נכנסו שוב ושוב מבחוץ.
אם את גרה בדירה, אולי יהיה לך יותר קל.
בעיקרון צריך לקנות מסמרי ציפורן ולפזר בכל מקום שבו הנמלים נמצאות, או שרוצות להגיע.
שמעתי (וטרם ניסיתי) שאפשר גם לשטוף את הרצפה עם חליטה של רוזמרין. (עלי רוזמרין במים רותחים)
אני בסוף התייאשתי. והזמנתי ריסוס.
מאז אין נמלים.

פרח7

New member
ובכן....

כל התבלינים כולם, עזרו בעת שהיו,
אבל מתישהו רציתי לנקות אותם, כי זה מבאס שהשיש מכוסה, בקינמון, קימל, ציפורן וכו'. ומיד אחרי שניקיתי, חזרו הנמלים.
הדבר היחיד שעזר היתה הדברה.
קראתי לחברת הדברה שמשתמשת בחומרים אקולוגיים ידידותיים לסביבה
כמעט שנתיים עברו ובינתיים
הן לא שבו

אצלנו יש תופעה קצת שונה

נמלים מתאבדות. בחיי.

בכל פעם שאנחנו משאירות מים במכונת הקפה או בקומקום - בפעם הבאה שנציץ יהיה שם צי נמלים מתות. זה לא נורא מפריע כי הן רק שם, אין לי מושג מאיפה הן מגיעות ואין שום נתיב לעקוב אחריו. אני סתם לא מצליחה להבין איזו מן אבולוציוניות דפוקה טמונה בחוסר היכולת להבין שאם כאן כולן מתות - אולי כדאי ללכת למקום אחר...

אגב, מהניסיון שלי נמלים בכמויות ברחבי הבית הן תופעה תל אביבית. בכל שלוש הדירות שלי בעיר הייתה בעיה רצינית, שלא חזרה על עצמה לא בר"ג, לא בירושלים ואפילו לא בקומונה שגרתי בה בש"ש - קומת קרקע בכפ"ס (מצד שני, שם היו חולדות).

זה עניין של ניקיון והרמטיות של אריזות המזון

אם לא יהיה להם אוכל זמין הם לא יבואו.. הבית צריך להיות ממש מטונף כדי שישרוץ נמלים בכל מקום.

חוץ מזה, תסתכלו על חצי הכוס המלאה, הנמלים מנקות אחריכם את הבית, לא מזיקות.. אין יותר אקולוגי מזה. בשביל חומרי הדברה אקולוגיה צריך שתיהיה תעשייה שמן הסתם גם תזהם אז זה לא מי יודע מה אקולוגי.

נמלים מוצאות מה לאכול גם אם הכל סגור

ואם לא פירורים הן ימצאו את האוכל של החתולות. אצלנו יש סטטוס קוו: אני מתעלמת מקיומן והן עושות שורות בדרך לבית שלהן. לרוב ההתעלמות מצליחה וממילא בחורף הן נעלמות.

הנמלים הן מטרד?...

אם לא יהיה אוכל על המיטה (מי אוכל במיטה?...) אז הן לא יתפסו עליה וכדי שנמלים יעשו שריירה צריך קודם ש"גשש" מהבסיס אם שלהן ימצא את האוצר קודם וגששים מרחרחים ולא בדיוק מגעים לכל חור, הם יעילים במיוחד.

אצלי יש נמלים אבל כשיש ניקיון הן לא באות

למעלה