נמאס לי סופית מווילד....

פנגו

New member
נמאס לי סופית מווילד....

לא סובל את השיטה הזאת...אני לא מצליח איותה בשום בפנים ואופן.......או שקשה לי להירדם או שקשה לי לא להרדם ולשמור על ערנות. יש המלות לישטות קצת יותר טובות...(אולי מילד?)

LucidGuest

New member
מה דעתך על....

WILD??
זו שיטה שקשה להיתחמק ממנה, גם לי יש בחודשים האחרונים בדיוק את אותה בעייה שדיברת עליה, אך למרות זאת אני ממשיך לנסות כי יש כאן אתגר שאני חייב להתגבר עליו, ניסיתי בדיקות מציאות וקשה מאד להחזיק איתן מעמד יותר מיום יומיים, גם MILD לא קל כי קשה לי לדמיין דברים וסצאנות בראש לפני שאני נירדם, לכן נישארתי עם ווילד שלדעתי היא הטובה מכולן כשתופסים את העיקרון ואז ניתן להשתמש בה כל לילה ליצירת חלום צלול. לדעתי צריכים לימצוא את השילוב העדין - מצד אחד לא להתרכז חזק מדיי (בנשימות, בתיקתוק השעון, במוסיקה חלשה...) כי אז קשה להרדם, ומצד שני לישמור בכל זאת על ריכוז כלשהו ומודעות עצמית ברקע שתאפשר כניסה מודעת לחלום כשזה יתחיל, לא קל אבל מאד מאתגר. דרך אגב מסתבר שגם על הפחד בשיטה הזאת עוד לא הצלחתי כנראה להתגבר, לפני כמה ימים ניסיתי ווילד והצלחתי (סוף סוף...) דיי יפה, הגעתי לשלב של שיתוק שינה חזק + וויברציות, אבל אז תקף אותי פתאום פחד חזק בלתי ניתן לשליטה, מן הרגשת חוסר אונים כזאת חזקה בזמן שאני לא מסוגל לזוז, ואז בכוח הערתי את עצמי במקום להמשיך ואולי להיכנס לחצלול... איזה שיט. Lucid

Lucid Dreamer

New member
צודק אחי

הייתה תקופה שעשיתי בדיקות מציאות ולא החזקתי יותר משבועיים (למרות שזה נתן לי איזה 3 חצלולים) גם אני כמוך מנסה כל פעם משהו אחר בווילד עד שאני יתפוס את העיקרון ואני יצליח להיכנס לחצלול מתי שאני רק ירצה...

פנגו

New member
על איזה פחד את מדבר ?

[ הדבר הכי רחוק שהגעתי אלו זה שיתוק שינה קל גם זה בקושי..... אוף !

LucidGuest

New member
נסה את זה

שתי שיטות שאני זוכר שעבדו לי יפה בפעמים האחרונות שניסיתי אותן - 1. פשוט להתרכז בעדינות בנשימות, לא לנסות בשום אופן להשפיע עליהן להאט אותן או לעשות אותן מהירות אלא פשוט לשים לב כל הזמן לאוויר שניכנס והאוויר שיוצא. 2. להתרכז במגע בין שתי אצבעות ביד, צור מגע בין שתי אצבעות ביד ותתחיל להתרכז בתחושת המגע, אם אחרי זמן מה התחושה מתחילה להעלם חכך את האצבעות זו בזו כדי שתחושת המגע תחזור. הדבר העיקרי הוא לא לינדוד עם המחשבות, אל תיתן לעצמך לינדוד איתן אפילו לרגע למרות שזה מאד מפתה, הרבה פעמים אני אומר לעצמי "רק עוד מחשבה אחת או שתיים ואז נמשיך" ואני נירדם בלי להרגיש... נסה לעשות מדיטצייה לפני השינה, זה מאד משקיט את המחשבות ומאפשר לעשות ווילד הרבה יותר בקלות. חשוב שתנסה ווילד רק אחרי 5-6 שעות שינה, בתחילת השינה סיכויי קלוש שתצליח וגם אז הצלילות בדרך כלל תהייה נמוכה. Lucid

דווקא mild זה לא שיטה קשה בכלל

זווקא זאתי שיטה שבאה לי בטבעיות תמיד אבל תמיד משהייתי קטן יכולתי לקום באמצע הלילה וכשחזרתי לישון ישר הדבר הראשון שיש לי בראש זה החלום ואני נכנס לתוכו בלי בעיה מיוחדת אבל הבעיה שעכשיו אני כבר לא קם הרבה בלילה ושעון מעורר לא יעזור כי זה לא שהתעוררתי במקרה או בגלל סיוט וווילד לא מפחידה בכלל אולי אם אתה רואה דמויות אבל עכשיו רציני כל הדמויות האלה זה דמויות פרי המחשבה אז קודם כל אין מה לפחד שנית כל אפשר לשנות אותם להפוך דמות מחיזר נגיד שיושב עליך למשהו פחות מפחיד או משהו מצחיק אני לא מצליח לחשוב עכשיו על משהו אבל זה לא משנה העיקרון מובן

LucidGuest

New member
מה דעתך לפסק קצת את ההודעות שלך?

שמע קראתי את ההודעה שלך וכמעט נחנקתי למוות, אין אצלך אפילו פסיק אחד קטן או נקודה שתאפשר לקחת קצת אוויר לנשימה בין מישפט למישפט! תגיד אתה מנסה להרוג את הקוראים? מה דעתך על קצת סימניי פיסוק בין המישפטים? מדיי פעם כזה אתה יודע... לא ראיתי שום דמויות או חייזרים, מה שהפחיד אותי זה שלא יכולתי לזוז מילימטר והרגשתי פתאום הרגשה חזקה של חוסר אונים שלא יכולתי להתגבר עליה ,ופשוט הייתי חייב להעיר את עצמי, ושלא תבין נכון, היו לי בעבר הצלחות יפות מאד עם ווילד והתגברתי על הפחד הזה, אבל כנראה שעברה תקופה ארוכה מאז ואני צריך לחזור לזה שוב מהתחלה... Lucid

פנגו

New member
חחחח כן אשקרה...../images/Emo6.gif

זה כמו רצף כזה של דברים שהוא הביא בבת אחת, ואז שסימתי לקרוא אמרתי לעצמי כזה "מה מה הוא כתב ?" גם קשה להבין מה קוראים, אם לא עושים פיסוקים נקודות ורווחים כי הכל כזה בבת-אחת..... טוב זה לא שיעור באסטרטגיות למידה או משהו...רצתי להגיד תודה על המלצות אבל.. אחרי שש שעות בדרך אז אני מתוערר בחמש בבוקר, ואז אני מת מעיפות ואני יישר נרדם, ואם זה נגיד שש בבוקר כי אני הולך לישון באחת או שתים בלילה, אז אני לא נרדם..........אוף זה קשה לאלה..... מה עם העין השלישית ?

LucidGuest

New member
לא יודע, לי יש רק עין רביעית

דווקא כשאתה מתעורר ב 5:00 בבוקר ואתה מת מעייפות זה זמן מצויין לנסות ווילד כי אז אתה יכול מהר מאד (תוך פחות מעשר דקות לפעמים) להגיע לחלום צלול, כדאי אפילו שתקום מהמיטה (כן, למרות שזה קשה כשכל כך עייפים) לחצי שעה או שעה ואז תחזור לישון, זו בעיקרון השיטה הטובה ביותר. אחרי 5-6 שעות הרבה יותר קל להיכנס לחלום צלול כי אתה מתחיל לחלום מיד כשאתה נירדם, וזה בניגוד לתחילת השינה שאז לא מתחילים לחלום מיד אלא יש שלבים מקדימים לפני זה. יתרון נוסף בנסיון לחצלל אחרי 5-6 שעות הוא שאתה הרבה יותר עירני, ואם קמת לשעה מהמיטה אז גם המוח שלך הרבה יותר עירני וצלול מחשבתית וזה מוביל בדרך כלל לחצלול ברמת צלילות גבוהה. אם אתה מצליח לחצלל בתחילת השינה (לפני שישנת 5-6 שעות) אתה עדיין עייף מדיי וזה מוביל בדרך כלל לחצלול ברמת צלילות נמוכה ומעורפלת, גם סיכויי קטן שתיזכור אותו בבוקר אחרי כמה שעות... Lucid

הפחד נבע בעצם מהשיתוק

הרי הגוף שלך- רגיל לתנוע ולכן שיתוק מצדו = פגיעות, כך שאתה מרגיש כל כך פגיע שהמח מפעיל אצלך מאיין "מנגנון" הגנה שזה הפחד שאתה מרגיש- הצעה שלי אל תכנע לפחד, אמור לעצמך בראש שזה יחלוף ברגע שתיכנס לחלום עצמו, נסה להתרכז בחלום אליו אתה צועד (ואם אתה כבר בשיתוק אז אתה גם לא רחוק משם) ותשתדל להתרכז בהזזת אצבע אחד בלבד- עדיף הזרת כי היא מצריכה הכי פחות תנוע, וכך הסיכוי שתעיר את עצמך כתוצאה מתנועה הוא מועט... בהצלחה

למעלה