נכשל בבגרויות

נכשל בבגרויות

אם אני נכשלת בבגרות אחת, אין לי תעודת בגרות עד שאני משלימה את הבגרות, או שבכל זאת יש לי תעודת בגרות?

בוזו

New member
רון חשבון

דיבר על זה בדיוק לפני יום-יומיים. אם אני זוכר נכון, מותר להכשל במקצוע חובה אחד, כל עוד הציון לא מתחת ל-45. אבל יכול להיות שאני לא זוכר טוב, אז תריצי חיפוש פה, או שתחכי לתשובה

ויקי16

New member
אתם יודעים מה מעצבן אותי?

שכל יום באים לפה אנשים חדשים ששואלים את אותן שאלות, שרוצים את אותם סיכומים שכבר הועלו, וכו´...

ויקי16

New member
אין לך מה להצטער...

מאיפה לך היה לדעת ששאלו את זה קודם... עיזבו, אל תתייחסו אלי...

בוזו

New member
מצד אחד זה נכון, אבל מצד שני...

תחשבי על מישהו שיש לו יום או יומיים להתכונן לבגרות או מגן, והוא לחוץ, וממש הוא לא יודע מה הלך פה בשבוע האחרון (אולי זאת הפעם הראשונה שלו פה?), או שהוא בכלל לא יודע להשתמש בחיפוש. בקיצור, כמו שאומרים: "יש 2 צדדים למטבע" איזה משפט חכם תקעתי? נכון? הפתעתי את עצמי

ויקי16

New member
נו.זה ברור! אבל זה עדיין מעצבן אותי

זה כל כך משעמם כשהשאלות חוזרות על עצמן, ונושא הדיונים זהה! (לא שאני מצפה למשהו מעניין במיוחד בפורום לימודים) ברור שאי אפשר למנוע את זה, ושתמיד יבואו חדשים, שיעלו את אותן השאלות ואת אותן הבקשות...

מ ס ט י ק

New member
ויקי...

זו אחת הסיבות שלפורום דרושה הנהלה... בקרוב אני, אושר, ונגה נעלה את הסיכומים, וככה יהיה צורך רק להפנות למאמרים של הפורום...

מה ? ../images/Emo7.gif ../images/Emo10.gif

ואז מה אני אעשה בפורום ?
לא יהיה לי על מה לענות.... טוב, אני צוחק, וכמובן שברגע שתתפנו לכך - זה יהיה רעיון ענק !
רון חשבון α•βƒ²(Δ)³+πº∑Ǿ ℓim(x→∞)ε∫¼±

מ ס ט י ק

New member
רון...

ההודעות שלך יופיעו אולי גם במאמרים.. במידה וזה בסדר מבחינתך..

תשובה

כדי לקבל זכאות לתעודת בגרות ישראלית מותר לתלמיד להיכשל במקצוע חובה אחד, בתנאי שהמקצוע הזה איננו הבעה עברית, ובתנאי שהציון הנכשל הוא בין 45 ל 54 . למרות האמור לעיל, הציון הנכשל יכול להיות בין 35 ל 44 (אבל לא בהבעה עברית) בתנאי שבתעודה של התלמיד קיימים שני מקצועות כלשהם העונים על הדרישות הבאות : א. כל אחד מהמקצועות האלה הוא ברמה של 3 יחידות (לפחות). ב. סכום היחידות שלהם הוא ביחד 7 יחידות (לפחות). ג. סכום הציונים של שניהם ביחד הוא 150 (לפחות). לדוגמה : מקצוע אחד של 3 יחידות בציון 60 ומקצוע שני של 4 יחידות בציון 90 (או יותר). שני המקצועות האלה יכולים להיות כל זוג מקצועות, כולל מקצועות בחירה, ובלבד שיענו על התנאים הנ"ל. בנוסף, אם הציון הנכשל במקצוע היחיד הוא בין 5 לבין 34 – לצורך חישוב הזכאות הוא יחושב כציון 35 . מודגש שזה רק לצורך חישוב הזכאות, ואילו בזמן חישוב הממוצע של הבגרות – הציון ילקח בדיוק כמו שערכו המספרי. אם הציון נמוך מ 5 : אין זכאות לתעודת בגרות, ויש להיבחן בו שנית.
רון חשבון α•βƒ²(Δ)³+πº∑Ǿ ℓim(x→∞)ε∫¼±

אוקיי...

שאר תעודת הבגרות שלי היא בסדר גמור (יש לי ממוצע של פחות או יותר 90 בכל שאר המקצועות חוץ מהיסטוריה), ויש לי את 2 המקצועות הדרושים. ביחידה א´ של הסטוריה יש לי 78 סופי, וביחידה ב´ אני עלולה להיכשל (ציון הגשה 60, אבל אני חושבת שמחר אני אקבל מקסימום 40) אני עדיין אהיה זכאית לתעודת בגרות?

למעלה