נכנסתי לאתר בפעם הראשונה

jackie111

Well-known member
כדי לבחון את התיאוריה שלי
שמי שמטפל בחתולים אלו:
1. נשים
2. מבוגרות
3. ללא זוגיות
4. פנסיונריות.

התבדתי.
הרוב גברים וכל התיאוריה נחרבה.

אלישבע777

Well-known member
שמי שמטפל בחתולים אלו:
1. נשים
2. מבוגרות
3. ללא זוגיות
4. פנסיונריות.

התבדתי.
אכן חתול הוא "חיה נשית" כלומר, חתולים חביבים יותר על נשים מאשר על גברים, אולי משום החתול עצמו בעל אופי גברי, בלתי תלוי ואולי משום שהחתול ביתי מאוד ונשאר תמיד סוג של תינוק עם פרצוף מתוק. יותר נשים מגברים מגדלות חתולים או מאכילות אותם בתחנות האכלה. אין לי נתונים, זו רק ההתרשמות שלי וגם פעם קראתי זאת באיזה שהוא מקום או שמעתי ברדיו.

גורדיאן-II

Active member
אכן חתול הוא "חיה נשית" כלומר, חתולים חביבים יותר על נשים מאשר על גברים, אולי משום החתול עצמו בעל אופי גברי, בלתי תלוי ואולי משום שהחתול ביתי מאוד ונשאר תמיד סוג של תינוק עם פרצוף מתוק. יותר נשים מגברים מגדלות חתולים או מאכילות אותם בתחנות האכלה. אין לי נתונים, זו רק ההתרשמות שלי וגם פעם קראתי זאת באיזה שהוא מקום או שמעתי ברדיו.
בסביבה הקרובה שלי אני מכיר 3 מאכילים (כולל אותי) ורק מאכילה אחת.
כמובן זה נתון אקראי לגמרי.

גורדיאן-II

Active member
שמי שמטפל בחתולים אלו:
1. נשים
2. מבוגרות
3. ללא זוגיות
4. פנסיונריות.

התבדתי.
אל תתן לזה לדכא את היצר המחקרי שלך.
הנה לך תיאוריה למחקר: בין כל השונאים של אוהבי-חתולים ושל חתולים לא תמצא אחד שגמר ביה"ס תיכון, וזה עוד כלום לעומת עוד כמה דברים שאפשר לומר על אנשים כאלה.

jackie111

Well-known member
אל תתן לזה לדכא את היצר המחקרי שלך.
הנה לך תיאוריה למחקר: בין כל השונאים של אוהבי-חתולים ושל חתולים לא תמצא אחד שגמר ביה"ס תיכון, וזה עוד כלום לעומת עוד כמה דברים שאפשר לומר על אנשים כאלה.
לדעתי יש צורך לבדוק כמה אחוזים מאוהבי
חתולים אוהבים גם כלבים? (וכל הקומבינות
של אהבה שינאת חתולים כלבים).

גורדיאן-II

Active member
לדעתי יש צורך לבדוק כמה אחוזים מאוהבי
חתולים אוהבים גם כלבים? (וכל הקומבינות
של אהבה שינאת חתולים כלבים).
אל תתאמץ, אוהבי חתולים הם אוהבים של בעלי חיים באופן כללי, הרוב המכריע של אוהבי חתולים אוהבים גם כלבים, אבל חתולים מתאימים להם מכמה סיבות מהותיות:
1. עניין של עצלנות או חוסר זמן - חתולים לא צריך להוציא פעמיים ביום לטיול צרכים.
2. עניין של אופי - מי שאוהב שיעריצו אותו נוטה יותר לכלבים, מי שמעריך עצמאות ויודע שבשביל כבוד צריך לעבוד מעדיף חתולים.
3. חוץ מזה יש את מי שמגדל איגואנות, נחשים ותוכים, אותם צריך לשלוח לאיבחון פסיכיאטרי דחוף, משהו שם דפוק באופן יסודי, אלא אם כן מצאו איזה נחש שבא בלילה להתכרבל איתך ומגרגר מרוב הנאה, שזה מה שחתולים עושים כשהם אוהבים אותך.

הטעות שלך היא בהגדרת שאלת המחקר.
קח לדוגמא את עולם הבישול. אם השאלה היא "מי מבשל?" אז התשובה היא (לפחות היתה בעבר) שברוב המשפחות האשה היא המבשלת.
אבל אם תשאל "מי השפים?", אז רובם גברים.
יתכן שאותו דבר גם לגבי חתולים - יש הבדל בין לשאול "מי אוהב" (או "מי הדומיננטי בטיפול") לבין "מי הם אלה שחתולים הם מרכז חייהם?"
יתכן שהתשובה לשאלה השניה היא באמת כפי ששיערת.

גורדיאן-II

Active member
הטעות שלך היא בהגדרת שאלת המחקר.
קח לדוגמא את עולם הבישול. אם השאלה היא "מי מבשל?" אז התשובה היא (לפחות היתה בעבר) שברוב המשפחות האשה היא המבשלת.
אבל אם תשאל "מי השפים?", אז רובם גברים.
יתכן שאותו דבר גם לגבי חתולים - יש הבדל בין לשאול "מי אוהב" (או "מי הדומיננטי בטיפול") לבין "מי הם אלה שחתולים הם מרכז חייהם?"
יתכן שהתשובה לשאלה השניה היא באמת כפי ששיערת.
אני קט-סיטר למשפחה נחמדה שנמצאת 50 מטר מהבית שלי, ושנוהגת לטייל המון בחו"ל, ושם האישה מחבבת את החתולה שלהם, אבל 'האבא' האמיתי של החתולה הוא דווקא הגבר, אז מבחינה סטטיסטית התשובה שלי לא משהו, אבל זה מה שאני יודע.
(וזה עוד לפני העובדה שאישתי לא אוהבת חתולים בכלל, שלושתם רק שלי)

למעלה