נכות כללית - טיפול פסיכותרפי

lisa roo

New member
נכות כללית - טיפול פסיכותרפי

שלום רב,

לאחרונה, הוכרתי כנכה על ידי הביטוח הלאומי בשיעור של 46% ו100% אובדן כושר עבודה, המזכה אותי בקצבה חודשית במסגרת נכות כללית.

רציתי לשאול מדוע ביטוח לאומי איננו מממן טיפול פסיכותרפי לנשים וגברים הסובלים מפוסט טראומה (בין היתר), בגין תקיפה מינית?

אני יודעת שביטוח לאומי מממן טיפול שכזה במקרים של פוסט טראומה כתוצאה מפעולת איבה, או שמה מדובר בהטעייה?

אני נפגשת עם פסיכיאטרית במרפאת בריאות הנפש, אך הטיפול הפסיכותרפי במסגרות הללו, כמו גם במסגרות של המרכזים (הממומנים על ידי המדינה, שעושה רק בעיות במקומות האלה) המטפלים בנפגעי/ות תקיפה מינית, מוגבל בזמן.

כמו כן, רציתי לשאול האם זה נכון שנפגעי פעולות איבה הסובלים מפוסט טראומה לא מוכרים כנכים? ואם זה אכן נכון, מדוע נפגעי/ות תקיפה מינית כן צריכים לפנות דרך הצינור של נכות כללית ולהסתובב עם התוית (שהיא לא כל כך נוראית, אך גם לא משמחת במיוחד) הזאת?

בחודש הקרוב מסתיים הטיפול הפסיכותרפי שלי, מסיבות תקציביות ואני מאוד מודאגת שמצבי הדרדר ללא טיפול.

האם קיימת אפשרות שביטוח לאומי יממן (או ישתתף בחלקו) את הטיפול, לדוגמא במרכז טל או במרכזים אחרים שהם פרטיים ואין את מגבלת הזמן מרחפת מעל לטיפול.

אני מודה מראש על התשובות :)

אגב, אני רוצה לשבח את ביטוח לאומי (בעיקר את נכות כללית) על היעילות, על הזריזות שבטיפול בתביעה, לפחות שלי.. אני מקווה שגם אחרים נהנים מתחושת הרוח החדשה שנושבת במסדרונות הביטוח הלאומי.
שנים התלבטתי האם לפנות לעזרה מהביטוח הלאומי ואני שמחה שעשיתי זאת.. בהחלט יש הרגשה שיש עם מי לדבר.
וגם, ח"ח על הכרת פיברומיאלגיה כמחלה הפוגעת אנושות באיכות החיים של החולים והחולות בה.

המשיכו כך, מקווה שתרחיבו את סל השיקום שלכם גם בפאן הטיפולי הנפשי, זה הכרחי כמו אויר לנשימה.

עשייה פורייה ומועילה

lisa

למעלה