נכון שאנחנו יודעים על צ'אקרות??

sahr12

New member
נכון שאנחנו יודעים על צ'אקרות??

ונכון שאנחנו מכירים את כל הסדרות? ונכון שהילדים מכירים בארבי? הבנים את ספיידר מן? ונכון שאנחנו מתנשקים בסילבסטר?ונכון שאנחנו יודעים מה זה מצעד הגאווה?? מה אנחנו באמת יודעים על ראש השנה?? אז אספתי קצת חומר להסנפה..שאם ישאלו..שנדע לענות..ואם לא ישאלו.. אז ניזום אנחנו... ראש השנה נחגג בתחילת השנה העברית..הוא החג היחיד שנחגג יומיים..גם בא"י הגם שחגים נחגגים יומיים רק בחו"ל.."יום טוב שני של גלויות"..וזאת עקב זאת.. שבעבר היו צריכים לבוא שני עדים ולומר..שראו את הולדת הירח בתחילת החודש.. ומכיוון שחששו ..שלא יגיעו ביום הראשון קבעו חג זה יומיים..גם בא"י.. לפי המסורת ביום זה נברא האדם הראשון..ביום זה הוא גם חטא יחד עם חווה רעייתו שתחיה..:) וביום זה גם נשפט..על ידי אלוהים..(וסתם לידיעה..העונש שקיבל..הגבר "בזעת אפיך תאכל לחם" לכן כולנו כרגע בעבודה..חחחחח והאישה "בצער תלדי בנים"..לא משנה שעם השנים..גם הנשים מזיעות בשביל הפרנסה..וגם גברים התחילו לקבל חופשת לידה..חחחחחח אבל זה לחג אחר.... וכמובן המוות..שממנו בלו מאמי עושה יםםםםם בכסף (חמסה שום,פלפל ושמן זית)..אבל זה כבר נושא אחר..חחחח) ולכן לפי המקורות בראש השנה נשפטים כל בני האדם..ונקבעים גורלות..פרנסה,בריאות, מוות.. "מזונותיו של אדם קצובים לו מראש השנה עד ראש השנה" ולכן אם אתם ממתינים לדרגה ו\או העלאה בשכר.. תדעו שהכל מסודר מראש..תהיו רגועים..חחחחחחחח אם יצא לכם לראות איזה דל ורש..תנו לו את הכמה שקלים שיש לכם בכיס..שגם כך תבזבזו על בזוקות.. ועתידות..כי אומרים "שצדקה תציל ממוות"..ועל 50 % שזה אמיתי ונכון..זו השקעה =..לעתיד :) וביום הכיפורים אלוהים שם חותמת על גזר הדין..לכן בראש השנה אנו מאחלים כתיבה טובה..ובכיפור חתימה טובה..ו10 הימים שבין ראש השנה לכיפור אלו הימים שרשעים כמונו מנסים לשפר את התדמית בעיני אלוהים..חחחח ולכן נקראים ימים אלו "עשרת ימי תשובה"..וזו לא תשובה לשאלות של קליקון מנהלינו שיבדה לחיים ארוכים..חחחחחח בראש השנה תוקעים בשופר..קיים גם מנהג של תשליך..שבו הולכים לים (בלי ביקיני) ונוהגים לנער מעלינו את החטאים שצברנו..האמת שכולנו צדיקים אורגינל שמספיקה לנו שלולית..אבל יש כאלו שגם הים לא מספיק..חחחחח נוהגים בחג לאכול דברים שמסמלים שנה טובה..בריאות,מתיקות..מנהיגות..(שנהיה לראש..) הרימון נאכל כי ברימון יש 613 גרגירים.. (מי מתנדב לספור??) כמניין תרי"ג מצוות שחייבים בהם היהודים.. יש כאלו שלא ישנים במשך כל החג..לא שלופ ולא חרופ..וישנם שלא אוכלים שום דבר מר..או מלוח..וכ"ו.. אז אם יצא לכם-ן..שימו כיפה לבנה רקומה..תנו קפיצה קטנה לבית הכנסת..תנשמו את האוירה.. לפעמים זה עושה טוב לנשמה.. חג שמח,ושנה טובה ומתוקה שתהייה לכולנו.. בריאות ואושר..וחיוכים,תהיו טובים.

טאKילה

New member
שנה טובה לכולם../images/Emo74.gif

לקרוא אותך זה עושה טוב על הנשמה חג שמח מותק

נעמי 1

New member
אני לא מבינה בצ'אקרות

אבל יודעת שניים או שלושה דברים על ראש השנה. בכל אופן, יפה שאתה מרענן לנו את הזכרון. שנה טובה, מאושרת ובריאה... סערקה
ותמסור גם למאמו.

...Blue

New member
תודה..החכמנו.. :)

שנה טובה ומאושרת גם לך נשמה..לך, לאוהביך ואהוביך..

צודק! "ונתנה תוקף"

לשמוע את זה עם הלחן של יאיר רוזנבלום אני הופכת למלאך זמני! בתחילת שנות התשעים חיבר יאיר רוזנבלום לחן מודרני לפיוט, כמחווה לאנשי קיבוץ בית השיטה, שעבורם הפך יום הכיפורים, בעקבות המלחמה ב-1973 ליום זיכרון קודר לחבריהם שנפלו, והוא בוצע בידי חנוך אלבלק. "ונתנה תוקף" גם נתן השראה לשיר מפורסם של לאונרד כהן: "מי באש" (לפירוט). הזמר אלטון ג'ון תרגם את השיר ויצר גרסה שלו הדומה מאוד במנגינתה למנגינה המסורתית הנהוגה בבתי הכנסת. ונתנה תוקף קדושת היום, כי הוא נורא ואיום, ובו תנשא מלכותך ויכון בחסד כסאך ותשב עליו באמת. אמת כי אתה הוא דיין ומוכיח ויודע ועד. וכותב וחותם וסופר ומונה ותזכור כל הנשכחות, ותפתח ספר הזכרונות ומאליו יקרא וחותם יד כל אדם בו. ובשופר גדול יתקע, וקול דממה דקה ישמע, ומלאכים יחפזון וחיל ורעדה יאחזון ויאמרו: הנה יום הדין לפקוד על צבא מרום בדין, כי לא יזכו בעיניך בדין. וכל באי עולם יעברון לפניך כבני מרון. כבקרת רועה עדרו מעביר צאנו תחת שבטו, כן תעביר ותספור ותמנה ותפקוד נפש כל חי ותחתוך קצבה לכל בריה ותכתוב את גזר - דינם. בראש השנה יכתבון וביום צום כפור יחתמון כמה יעברון וכמה יבראון, מי יחיה ומי ימות, מי בקיצו ומי לא בקיצו, מי במים ומי באש, מי בחרב ומי בחיה, מי ברעב ומי בצמא, מי ברעש ומי במגפה, מי בחניקה ומי בסקילה, מי ינוח ומי ינוע, מי ישקט ומי יטרף, מי ישלוו ומי יתיסר, מי יעני, ומי יעשר, מי ישפל, ומי ירום. ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזרה. כי כשמך כן תהילתך, קשה לכעוס ונוח לרצות כי לא תחפוץ במות המת כי אם בשובו מדרכו וחיה, ועד יום מותו תחכה לו, אם ישוב מייד תקבלו אמת כי אתה הוא יוצרם, ואתה יודע יצרם, כי הם בשר ודם. אדם יסודו מעפר וסופו לעפר, בנפשו יביא לחמו. משול כחרס הנשבר, כחציר יבש וכציץ נובל, וכצל עובר, וכענן כלה, וכרוח נושבת, וכאבק פורח, וכחלום יעוף. ואתה הוא מלך, אל חי וקיים.

מיקושה

New member
שנה טובה ומתוקה../images/Emo75.gif

ואגב תשליך..ואם אין לי ים??????...............הא?

נ י ש

New member
לא קראתי

תסביר לי בעל פה חחח שתהייה שנה טובה מדהימה ומתוקה

קסומה

New member
לא חידשת לי הרבה

חוץ ממספר הגרגירים ברימון... שנה טובה גמר חתימה טובה

קסומה

New member
אימלה....

אני נשמעת אבל מה זה רצינית............חחחח אולי זה בגלל המחשבות על ההרדמה היזומה שתהיה לי מחר...

קסומה

New member
תודה מתוקה

עכשיו שאני חושבת על זה... אני מתחילה את השנה החדשה הכי קרובה לאלוהים...

זהר nj

New member
סער כתבת יפה .

6 מייל --אבל יפה חחח בסוף אני באמת יהיה בקליקה שלך חחחחחחח שתהיה אחלה של שנה איש. אני אוהב את הכתיבה שלך--עממית..פשוטה. ומאוד יפה..כמו הפועל מרמורק--בלי עוואנטה חחח להת

sahr12

New member
חחחחחחחח אמריקאי אהבל..

תקנה לי דונטאס..חחחחח תודה איש..אני לחן עממי..:)

זהר nj

New member
אם תשלח לי בשקית נילון

מרק רגל ..משרעבי .. אני שולח לך דונאטס. [שלא תחשוב שאני אשלם..מקבלים כאן דונאטס בחינם על כל קפה ..אז אני אשמור לך אותו חח] חוצ מזה שדונאטס זה ים קלוריות. רוצה סלרי..?זה הטרנד החדש שלי חחח

למעלה