ניתוח שירים

hitchhiker218

New member
ניתוח שירים../images/Emo79.gif

והפעם השיר הנשגב:Do The Evolution מילים:ודר לחן:גוסארד מתוך האלבום:Yield קישור לליריקה:http://lyrics.astraweb.com/display/350/pearl_jam..yield..do_the_evolution.html קישור לקליפ:http://www.youtube.com/watch?v=FS69fuCOhTM תרגום: אני בראש, אני גבר אני היונק הראשון שלובש מכנסיים אני בשלום עם תאוותי אני יכול להרוג כי באלוהים אני בוטח... זו אבולוציה בייבי! אני בחתיכה, אני גבר קונה מלאי ביום ההתרסקות בחופשי אני משאית(?!?!) את כל הגבעות המתגלגלות אני אשטיח החוצה זו התנהגות של עדר! זו אבולוציה בייבי! הערץ אותי הערץ את בייתי הערץ את שירי, הנה מעילי כן כן כן.. הארץ הזו שלי, הארץ הזו חופשייה אני אעשה מה שאני רוצה אך בחוסר אחריות זו אבולוציה בייבי! אני גנב, אני שקרן הנה הכנסייה שלי,אני אשיר במקהלה: (הללויה.. הללויה...) הערץ אותי, הערץ את בייתי הערץ את שירי, הערץ את בגדי כי אנחנו יודעים,תאבון בשביל משתה לילי לאינדיאנים הבוערים אין שום דבר עלי... שום דבר.. למה? בגלל שזו אבולוציה בייבי! אני בראש, אני מתקדם אני היונק הראשון שתכנן תוכניות אני זחלתי על הארץ, אך עכשיו אני גבוה עשרים, התבונן בזה הולך לאש! זו אבולוציה בייבי.... עשה את האבולוציה! התקדם, התקדם, התקדם... -------------------------------- מקווה שזה יצא סבבה, ונא לא לבאס הפעם! תהנו:)

nothingman1

New member
המטרה היא לשתף בפרשנויות שלכם

לא רק להודות לה... וכמובן שצריך גם להודות לה
זה די ברור מה הוא מנסה להגיד בשיר- תחושת העליונות והשליטה שיש לאדם על העולם, שתוביל בסופו של דבר להרס של העולם והרס עצמי של בני-האדם והקליפ המצויין שלו מעצים את כל ההרגשה הזו חלק מהדברים ברורים לגמרי, לכן אחלוק את הדעה שלי רק במקומות שלדעתי ניתנים או צריכים פירוש הליריקה שממנה פירשת שגויה, אז בדרך אתקן כמה דברים: זה I'm at peace, לא piece הפירוש של Loose זה משוחרר, אבל זה יכול להתפרש גם כהתנהגות לא אחראית, ואז זה נראה הגיוני יותר הוא בעצם אומר- אני עושה מה שבא לי, ואם יבוא לי אני אשנה גם את הטבע עוד תיקון טעות לאתר שממנו לקחת את המילים- Admire me, admire my home Admire my son, he's my clone ולא- Admire my song, here's my coat זו אולי השורה האהובה עליי בשיר, "העריצו את בני- הוא השיבוט שלי" I'm a thief, I'm a liar There's my church, I sing in the choir בא להראות כמה מושחת וצבוע העולם נהיה- גונבים, משקרים, ואחרי זה שרים במקהלה של הכנסייה כאילו לא קרה כלום Those ignorant Indians got nothin' on me Nothin', why? Because... it's evolution, baby! האינדיאנים מסמלים בארה"ב את הקבוצה בחברה שלא נסחפת אחרי העולם המערבי ויש להם יותר חיי מסורת אז הוא אומר- לאינדיאנים אין מילה נגדי, כי אנחנו באבולציה, והם סוג של זן נכחד שלא שווה כלום פירשת: "עשרים, התבונן בזה הולך לאש!" ואפילו באתר שממנו פירשת היה כתוב: Twenty-ten Twenty-ten זה אומר: שנת 2010, כלומר- העולם מתקרב לקיצו, ועד שנת 2010 הוא כולו יעלה באש

hitchhiker218

New member
אוקי ככה:

נא לא לשפוט את הפירוש הקלוקל שלי, היה לי יום מאוד קשה ולא ממש רציתי לוותר על פתיחת הפינה בזמן. היתה לי הרגשה שמשהו דפוק בליריקה ואני התעצלתי לרדת לאוטו להביא את הדיסק ולתרגם מהחוברת עצמה-פויה לי. אני אשתדל יותר פעם הבאה

nothingman1

New member
אני מציע לך לקחת את הליריקה מהאתר הרשמי

ככה לא יהיו טעויות

hitchhiker218

New member
רעיון טוב.. תודה:)

וברשותך אני מנצלת את ההודעה שלי להתלהב מהפוסטר החדש שלי: (האיכות צילום חרא אבל הפוסטר...
)

hitchhiker218

New member
הבה:

העובדה שהמילה "אני" חוזרת אין ספור פעמים במהלך השיר רק מדגישה כמה בני האדם איבדו כל פרופוציה. כאילו העולם נבנה בשביל האדם, וכל יצור אחר הוא בסך הכל קישוט כדי שיהיה לאדם יותר מעניין... בעיני זו חשיבה מעוותת. ואני חייבת להשוויץ ולהתלהב ששמעתי את השיר הזה דרך הטלפון מהופעה בהולנד...

למעלה