ניתוח הסרת פוליפים, שקדים, נוזלים באוזניים...

god child

New member
ניתוח הסרת פוליפים, שקדים, נוזלים באוזניים...

שלום לכל האמהות,
שאלת אף אוזן גרון קצת מורכבת, לבעלות ניסיון בתחום.
בן שלי בן השנתיים סובל מנחירות, קשיי נשימה, התעוררויות בלילה ,נזלת כרונית ונוזלים באוזניים.
היום היינו אצל רופא בכיר בבית חולים והוא נתן לנו הפניה למעבדת שינה על מנת לבדוק הפסקות נשימה, נתן טיפול תרופתי לנוזלים באוזניים ואמר לעשות בדיקת שמיעה פעם שניה.
השאלה שלי היא כזאת: עד כמה באמת יעיל הניתוח להסרת פוליפים?
במידה ותהיה המלצה להסרת שקדים - האם כדאי לעשות (שמעתי שזה מהווה הגנה על הגרון ולא מומלץ להסירם).
מה דעתכן?

Rossay

New member
ניתוח

לא עשינו ניתוח שקדים (אלא ניתוח אחר) אבל גם סבלנו סביב הגיל הזה מנוזלים באוזניים ובהמשך נחירות והפסקות נשימה
מה שיכולה להציע אחרי שיהיו תוצאות המעבדה ובדיקת השינה, גם תהיו יותר חכמים, לכו שוב לרופא, יציע לנתח, לכו לרופא נוסף וקבלו עוד חו"ד, יש רופאים שמעדיפים לנתח, יש רופאים שמרשים לעצמם לחכות קצת, (אז אם לא החלטתם לכו לחוות דעת שלישית)
הרופא שלנו לא ניתח בגיל שנתיים בגלל נוזלים באוזניים אבל ניתח בגיל 4 בגלל הפסקות נשימה, אז צריך לראות את כל התמונה, וכל ילד הוא משהו אחר, זה לא פשוט, אבל אלו ניתוחים יחסית נפוצים (אולי יותר מדי)
אנחנו ניסינו גם טיפול אלטרנטיבי אבל לא עזר לנו
ולגבי השקדים תשאלי את הרופא הוא אמור לדעת הכי טוב (תמיד אפשר לחקור קצת כדי להיות יותר מוכנים)
שיהיה בהצלחה

god child

New member
אצלנו סיפור דומה

גם אנחנו סובלים מנחירות, קשיי נשימה והתעוררויות בלילה,
העניין עם הרפאים הוא שכמה שיותר רופאים שואלים ככה תשובות מקבלים, נשאל 2, נקבל 2, נשאל 3 נקבל 3 תשובות שונות וזה עוד יותר מבלבל.
השאלה היא איזה ניתוח עשיתם והאם הוא עזר לכם? עשיתם מעבדת שינה?

my3girls

New member
מאוד ממליצה על שניידר!

אני הייתי שם עם הבת שלי במרפאת אא"ג בהקשר אחר, אבל יכולה להגיד לך בלב שלם שהרופאים שנתקלנו בהם סופר מקצועיים, יסודיים ונחמדים - התורים ארוכים, אבל שווה את ההמתנה!
&nbsp
ממליצה בחום להתייעצות ובטח ובטח אם צריך בסופו של דבר ניתוח.
&nbsp
בהצלחה!

בייבה7

New member
אנחנו ניתחנו בגיל 5

&nbsp
עשינו פוליפים ושקדים. עם האוזניים תודה לאל לא היו בעיות.
השיקולים שלנו לעשות את הניתוח היו:
1. תוצאות מעבדת השינה חמורות.. המון הפסקות נשימה בלילה.. תכלס לא חידשו לי הרבה כי יכלתי להבחין בהפסקות נשימה לבדי. לפי מה שהסבירו לי הפסקות נשימה לא מסוכנות, אבל משפיעות על הגדילה.
2. בבדיקה של הפוליפים נראה כי יש 90% חסימה אז לא היה ספק אם להוריד אותם או לא.. כמו כן אם אין זרימת אויר טובה דרך האף זה יכול להשפיע על מבנה הלסת.
3. ילד עייף מאודדדד - היה נרדם בקלות בנסיעה ובכל מקום.. כנראה סבל מעייפות.. אחרי הניתוח היה שיפור משמעותי.. ממש קיבל זריקת אנרגיה.
4. אני גם התלבטתי לגבי השקדים והלכתי לשמוע חוות דעת של 3 רופאים - כולם אמרו שהם ממליצים להוריד, אצלו הם היו גדולים (3/4). עם זאת, למרות שהמליצו להוריד את השקדים אמרו לי שיתכן שעם הזמן הם יהיו קטנים ביחס לגוף שגדל ומתפתח אז זה לא היה חד משמעי. בסופו של יום עשינו ניתוח בשיטה אחרת בה לא מסירים את כל השקדים אלא משאירים את הקצה שלהם. היתרונות: החלמה קלה יותר, דימום מופחת. החסרונות: יתכן שהשקדים יגדלו בחזרה.
אני גם בתור ילדה הסרתי פוליפים ושקדים (מי אמר גנטיקה? :)..). את הפוליפים הסירו לי בגיל 7, לגבי השקדים היתה התלבטות והרופאים לא המליצו חד משמעית. בפועל, הם נשארו ענקיים והסרתי אותם בגיל 18. בדיעבד, חבל שלא הסירו לי את שניהם באותו ניתוח. לגיל יש משקל: החוויה של הניתוח בגיל 7 היתה ממש טובה.. בגיל 18 היתה לי חוויה נוראית והחלמה קשה יותר.. וילד ששכב לידי כבר אכל ביסלי שעתיים אחרי הניתוח.. זה מבחינתי היה שיקול נוסף להסיר לו ביחד ובניתוח קל יותר. עשינו באסותא (לא לוותר על אסותא) והחוויה היתה נהדרת!!
&nbsp
מה שכן, אצלך הוא רק בן שנתיים.. גיל קטן יחסית.. הייתי מחכה לתוצאות מעבדת שינה.. כמה חסימה יש לו באף? ועד כמה הוא ואתם סובלים מהמצב כיום?

god child

New member
מעניין מה שאת אומרת

אנחנו טרם עשינו מעבדת שינה, ככה שמבחינה מספרית אין לי תוצאות להגיד.
מה שכן הוא מתעורר הרבה בלילות לא ברור ממה, כנראה זה קשיי נשימה ונושם בכבדות בשעות היום והלילה, נחירות, נשימה עם פה פתוח. עוד מאז שהיה תינוק אפשר היה לשמוע את הנשימות הכבדות שלו, היה מחרחר.
אפרופו גנטיקה, גם לי בתור ילדה הסירו פוליפים בגיל 5, ככה שזה לא מפתיע שזה עבר בתורשה לבן שלי.
אמרת שלא הסירו את כל השקדים אלא הקטינו אותם? מעניין...
איך מבחינת הניתוח עצמו? זה אשפוז יום? איך ההחלמה?

בייבה7

New member
היי

זה נקרא ניתוח בשיטת קובלציה או קובליישן (לא זוכרת בדיוק..).. אפשר לקרוא על זה באינטרנט.
מבחינת הניתוח נשארים לילה בבית חולים. אצלנו, תודה לאל, הוא התאושש יפה מההרדמה.. וכבר 3-4 שעות אחרי הניתוח התחיל לחזור לעצמו ולהתנהג כאילו כלום לא קרה.

עקשנית25

New member
אני באותו מצב שלך

ולקחתי החלטה להסיר שקדים עם שקד שלישי.
לנו אין בעיות באוזניים
וילד שלא חולה הרבה בכלל
&nbsp
אבל סובל. כל לילה. כל טיפת צינון הוא חנוק.
לפעמים הוא מתעורר משתנק.
&nbsp
לא. לא רוצה להמשיך ככה.
הלכנו לרופא מומלץ וסופר שמרן כבר בגיל חצי שנה.
היום כשיהיה בן שנתיים וחצי חותכים וזהו.
&nbsp
לאחיין שלו לא הסירו שקדים למרות ההמלצה.
עד היום בגיל 8 סטרפטוקוק רודף סטרפטוקוק.
משו קיצוני
&nbsp
הולכת על זה.

meidadc

New member
ניתחנו בגיל שנתיים אדנואיד

מאז הנחירות הפסיקו והילד בריא כמו שור.

בנוסף גם השפה שלו מאוד השתפרה. כנראה שהנוזלים עשו הבעיות בשמיעה שפגמה בהתפתחות השפתית. היום ברוך השם הכל בסדר ויותר מזה.

מה שכן, האדנואיד הולך וגודל. נצטרך ככל הנראה לנתח אותו שוב ושוב מדי כמה שנים

למעלה