ניתוח בריאטרי חוזר

יניב 99

New member
ניתוח בריאטרי חוזר

שלום לחברי הפורום.
שמי יניב ועברתי לפני 7 שנים שרוול קיבה אצל ד"ר סקרן באסותא תל אביב וירדתי קרוב ל -70 ק"ג ממשקלי טרם כניסה לניתוח (140 ק"ג). הניתוח עבר בהצלחה והשיג את יעדו....אבל... לאחר שנתיים התחלתי לא לשמור על המשקל והשמנתי למשקל 115 כיום עם 42 BMI. יודע שיש חשיבות עצומה לשמירה על המשקל ואורך חיים נכון.
אני מעוניין בניתוח רביזיה בריאטרי חוזר למיני מעקף או מעקף קיבה.
השאלה שלי נוגעת לזכאות לפי חוק ביטוח ממלכתי - האם קו"ח מאוחדת שאני חבר בה תאשר לי לעבור ניתוח חוזר כשאני עם "זכאות" של 42 BMI.
ובנוסף האם יש המלצה על המנתחים הבאים שיש להם נסיון בריבזיה בריאטרית: משה רובין, דוד גויטיין או אניה פייגין? הבנתי שלד"ר כן יש ניסיון בניתוח חוזר.
ומה הסיכונים בניתוחים חוזרים?
תודה על כל עצה או המלצה.

קובי ד11

New member
מנהל
שלום יניב

מצער לשמוע על העלייה במשקל ממה נבעה בעלליה מהתרחבות השרוול או מאכילת מאכלים עתירי קלוריות ,למה אני אומר את זה כי כל ניתוח אחר באם לא תשמוור לא תרד במשקל ,הBMI שלך 42 ואתה בקריטריון של אישור היתוח שזה BMI 40 בניתוח חוזר צריך לבחור מנתח טוב אניה פייגין מוכרת כמנתחת טובה
בהצלחה !!!!

קובי

יניב 99

New member
תודה על התגובה.. שאלה נוספת

היום הייתי אצל דיאטרנית בריאטרית בקופה היא אומרת שהיום הנהלים השתנו מלפני 7 שנים ויש ועדה בראטרית בבית החולים שמקשה על אישור לניתוח חוזר מי שאינו מקפיד על כללי תזונה נכונה.
מעוניין לעבור את הניתוח באסותא תל אביב - האם גם שם מתבצעת ועדה שמקשה? או שמדובר בבית החולים הציבוריים?

קובי ד11

New member
מנהל
וועדה

מצטער אין לי מושג שאני עברתי את הטבעת לפני 18 וחצי שנה בכלל לא הייתה וועדה
אני מציע להתקשר לאסותא ולשאול מה הפורצדורה לאישוריפ בכל מקרה בהצלחה

אופירA

New member
מנהל
אני לא בטוחה שמה שהדיאטנית הבריאטרית הזו אומרת זה נכון

באסותא יש וועדה שבוחנת עניינית. אפשר לדבר שם עם האנשים בשיא הכנות, ולבטא את הקשיים שלך.
אם אתה אוכל בורקס, פיצות וצ'יפס להנאתך, בלי שום חשבון, ורוצה ניתוח שיעזור לך לרזות - ברור שכל וועדה צריכה למנוע ממך לעשות זאת. הלוואי שהוועדות היו מתנהלות כך, וטוב שהן החלו להקשות לאשר לאנשים כאלה.
אבל אם אתה אוכל כמויות גדולות של אוכל יחסית בריא, אפילו מקמח לבן, כי אתה רעב וירקות מבושלים עם עוף לא משביעים אותך מספיק, ואינך שבע בלי לחם, ופרוסה של לחם קל לא טעימה לך ולא משביעה אותך, ואפילו אם אתה אוכל אכילה רגשית לא בריאה (שוקולד, במבה) למרות שאתה משתדל להימנע מכך ככל יכולתך - אתה יכול להסביר זאת לוועדה בשיא הכנות, והם יאשרו לך.
לא ייתנו לאדם שלא מצליח להתמודד למרות ניסיונותיו הכנים - להשמין ולחלות כעונש על אי הצלחתו!

מה שמקשים על מי שלא מקפיד על כללי תזונה נכונה זה על מי שמזלזל ולא לומד ולא מנסה. לא מקשים על מי שמנסה אבל לא מצליח בגלל רעב או קושי רגשי מטופל.

אופירA

New member
מנהל
אני עברתי וועדה באסותא, לניתוח חוזר של החלפת טבעת

סיפרתי על הקשיים שלי (אני אוכלת שוקולד ובמבה), ולא הקשו עלי.
זה לא אומר הרבה, כי זה החלפת טבעת ולא מעקף קיבה כניתוח חוזר, וגם כי הוכחתי שיש לי גנטיקה בעייתית מאוד, שבה משמינים במהירות ומרזים לאט ובקושי, וגם הוכחתי השטבעת עוזרת לי מאוד להוריד תיאבון וכמויות אוכל.
אבל אני יודעת שכנות ותמונה של בן אדם שמנסה לעזור לעצמו ככל יכולתו, הגם שהוא לא מצליח, הם דרך מצוינת לעבור את הוועדות האלה.

יניב 99

New member
ניתוח בריאטרי חוזר - אבנים בכיס מרה

שלום שוב,

כחלק מהבדיקות השיגרתיות לניתוח, גם חוזר אבחנו אצלי אבנים קטנות בכיס מרה בבדיקת US בטן. ככל הנראה האבנים נגרמנו עקב השרוול שעברתי..
לציין כי אין לי כאבי בטן ולא דלקת בכיס מרה.
יתר הבדיקה תקינה (עם מעט כבד שומני)....
האם הדבר מוכר או שכיח לקראת ניתוח חוזר?
והאם זה מונע מבחינה רפאית ניתוח?
תודה רבה לעונים!

קובי ד11

New member
מנהל
אבנים בכיס המרה

הדברים מוכרים ולא ימנעו ממך לעשות ניתוח

בהצלחה!!

ד קובי

New member
ניתוח חוזר

שלום לך
בכל סוג ניתוח קיימת האפשרות של עליה חוזרת במשקל גם במעקף קיבה.
מעקף קיבה הוא ניתוח גדול יחסית המביא איתו תופעות כאלו ואחרות, מומלץ להיות מודע לתופעות של הניתוח.
אני דווקא לא הייתי ממהר לבצע ניתוח לא הפיך בסדר גודל שכזה, הייתי הולך על ניתוח טבעת מעל השרוול.
ד"ר אניה פייגין וגם ד"ר גויטיין יכולים לבצע את הניתוח בהצלחה שניהם בעלי נסיון רב בתחום כולל ניתןחים חוזרים.
אכן יש צורך באישור וועדה מקצועית לצורך ניתוח חוזר, אם תדע להציג את הנתונים נכון לא תהיה לך כל בעיה לקבל את אישור הוועדה.

בהצלחה

למעלה