ניתוח בקע מפשעתי לבן כמעט שלוש...

iriswnnb

New member
ניתוח בקע מפשעתי לבן כמעט שלוש...

הי בנות,
לצוציק שלי איבחנו היום בקע מפשעתי...מחייב ניתוח. הרדמה מלאה. ניתוח קצר והחלמה מהירה טפו טפו טפו
אני בלחץ :) מעולם לא חווינו ניתוחים, בתי חולים וכיו"ב...
מישהי פה עברה עם בנה (או בתה) ניתוח שכזה? איך ומה עושים מול מכבי? הרופא שאיבחן (פרופ' וינוגרד) המליץ על עצמו כמנתח פרטי (מקבלים החזר או השתתפות עצמית בלבד ממכבי) והניתוח יתבצע באסותא רמת החיל.
אני בהריון מתקדם, חשובה לי הקדימות של הניתוח לפני הלידה...
איך קובעים תור לניתוח במכבי? באיזה בית חולים? מתקשרים לבית החולים וקובעים תור?

בקיצור - אשמח לעצות, תובנות וזריקת הרגעה קטנה...

תודה!
אמא שלו :)

מרגנית2

New member
קודם כל לדעתי לשאול רופא נוסף.

שמעתי על הניתוח הזה. זה נחשב לקל. אבל הייתי מבקשת ממומחה נוסף חוות דעת. באמת מלחיץ שאת בהריון ועוד לעבור ניתוח עם ילד זה לא קל. יש לך משפחה שיכולה לעזור? לעשות תורנות בבית חולים? אם אין הייתי שוקלת לקחת עזרה בתשלום - יש אחיות שעושות משמרות פרטיות.
&nbsp
חיבוק ממני ובהצלחה!

הילדון שלי עבר את הניתוח

הזה בדיוק בגיל 3. אנחנו מהצפון אז ניתח אותו דר. רן שטיינברג המופלא מנהל כירורגית ילדים ברמבם.
אנחנו בכללית אז לא מכירה את הנהלים של מכבי, אבל הניתוח היה ללא עלות ובתור מהיר למדי.
מגיעים יום קודם ליום הכנה, מראים לילד את המשאף של ההרדמה, נותנים להם לשחק, נפגשים עם פסיכולוגית של ביה"ח ונותנים הוראות של לפני ניתוח להורים.
לפני הניתוח הילדון היה בצום של 6 שעות (נדמה לי), הניתוח היה בסביבות 8 בבוקר ולקח כחצי שעה. שוחררנו מביהח בסביבות 16 אחה"צ אחרי שהילדון כבר הסתובב בכל המחלקה.
ההתעוררות מהניתוח היתה קשה, הוא קם עצבני, מרביץ ובוכה ואז היה לי טוב שאמא שלי היתה איתנו.
אחותו עברה ניתוח דומה (בקע טבורי) שנה אחרי זה והתעוררה בחיוך ובשמחה.
אז זה תלוי ילד.
את מוזמנת לשאול עוד... בהצלחה

iriswnnb

New member
וואו - תודה לשתיכן.

מדובר להבנתי באמת בניתוח יחסית פשוט ולא מסובך למעט עניין ההרדמה הכללית והמלאה והצום (אכן 6 שעות).
אני מקווה שאוכל לקבוע לבית חולים ציבורי גדול ושיסתדר מבחינת זמנים במהרה. מחר אעשה טלפונים לבדוק (לאן מתקשרים בדיוק?)
חזרה לשיגרת גן - כמה זמן אחרי? אם הניתוח בחמישי נניח - האם סביר להניח שבראשון יוכל לחזור לגן?
מחר ובעתיד הקרוב יהיו לי עוד שאלות בוודאי...

תודה!

iriswnnb

New member
פתאום גם המצפון היחידני שלי מציק לי

אני יתומה והילד כאמור ללא אבא. אין אף דמות גברית בחיי ובחייו...
כבר תקופה ארוכה שראיתי שיש לו שק אשכים גדול...חשבתי וואלה הילד מפותח.
לא ידעתי ולא יכולתי לשער שיש בו בעיה בכלל.
עד שפעם התקלח עם חבר שלו מהגן ואז ראיתי את ההבדל בינהם.
למחרת ביקשתי מהגננת לחוות דעתה על השק שלו...
לא היתה תגובה מיוחדת.
כחודש אחרי, גננת אחרת אמרה לי שהיא חושדת שיש משהו וכדאי שנבדוק אצל הרופא.
לטענתה אחת הביצים שלו נפוחה מדי פעם...
משם זה כבר התגלגל...עד היום לכדי הגילוי והניתוח...
לצוציק לא כואב או משהו אבל ללא ספק לא יכולתי לדעת יותר מדי קודם ומצד שני, אם לא מטפלים זה עלול להסתבך ולגרום לבעיות...
אז נכון שתודה לאל שכן עלינו על זה בזמן, אבל אוף...אם עיניים גבריות היו רואות לו את האיזור מדי פעם, אולי אפשר היה לעלות על זה מזמן כבר...
היום החלטתי שאבקש באופן מפורש מאח שלי (שרואה אותו פעם בשבועיים בערך לשעתיים שלוש במסגרת ארוחות משותפות) שיקח אותו לעשות איתו פיפי. גם כדי שפיצי שלי יראה בולבול של גדולים ואולי גם שאחי יציץ עליו מדי פעם...לא יזיק.
סתם תהיות שקצת מציקות!

איריס לא ברור לי מה כתבת

למה את רוצה שבנך יראה בולבול של גדולים? במה זה יעזור?
נשמע לי לא סביר...
לא מתכוונת לפגוע, במיוחד במצב הרגיש הנוכחי אבל אולי כדאי לשקול שוב
בהצלחה באבחון ובניתוח!!

RINAT35

New member
מסכימה עם ג'ינס. גם לי נשמע מיותר...

אנחנו, כאימהות, אמורות לשים לב לכל שינוי/מוזרות בגוף/נפש הילדים.
אין קשר לכך שאין אב.
זה יכול להיות אשכים מוגדלים או צוואר מוטה או כל בעיה אחרת (שלא נדע).
ולכן - מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא ילדים לעיתים קרובות (אפשר גם להגיע לרופאה בטיפת חלב).

iriswnnb

New member
להגיע לרופאה גם כשהכל נראה בסדר?

לא ברור לי למה..
טיפת חלב בגיל הזה כבר לא רלוונטית נדמה לי.
&nbsp
לילד פשוט אין שום דמות גברית מסביבו.

גם אצלנו אין

הילדים נחשפים בגן (בשירותים), בחוץ אפשר לפשפש עם עוד חבר
באמת לא ברור לי למה לחשוף אותו לאיבר מין זכרי של אדם בוגר
יתכן שזאת רק אני אבל באמת שלא הייתי לוקחת זאת כאופציה...

RINAT35

New member
התכוונתי יותר להיות עירניים לכל שינוי/שוני קטן.

ברור לי שלרופאים לא תמיד יש זמן לבדיקת הילדים...

iriswnnb

New member
לא לקחת למקום לא טוב :)

מתוך מחשבה שלמשל ילמדו אותו איך "לנער" אחרי פיפי, או סתם שידע איך זה נראה ו או יראה בעתיד...
&nbsp
סתם מחשבות (לאו דווקא קשורות לניתוח עכשיו, זה חלק משיחה שהייתה לי היום עם חברה יחידנית גם כן)
&nbsp
&nbsp

dafnapo

New member
אם זה מרגיש לך נכון לכי עם זה

לי אין בנים ולא יודעת לייעץ, אבל מאחר ויש דברים של נשים-נערות, אני מניחה שיש דברים של גברים-נערים כמו גילוח למשל...
אם את חושבת שזה יקל על הבן שלך ולא יפריע לאחיך, אם את מרגישה שזה נכון, תנסי. לא נראה לי שיש פה מה להפסיד.

רi תם

New member
רוצה לציין

שהפוסט של פיפי עם גדולים שעשע אותי
.אהבתי את החשיבה הזו.
אין לי עצות חכמות לגבי הניתוח אבל מאחלת בהצלחה ובריאות לרוב
.

אנדי75

New member
ולמען האיזון....

אתמול לפני המקלחת האפרוחית (בת שנתיים, אינה גמולה) אמרה שהיא צריכה לעשות פיפי, הלכה לשרותים, הרימה את החולצה ונעמדה בתנוחה גברית, ו......חיכתה שייצא פיפי מהפופיק.
ואז הבנתי שהדוגמה העיקרית שלה היא האפרוח, כי אני לא עושה לידה פיפי וזו התוצאה.

לא יודעת לייעץ. מאחלת לך שיעבור בקלות

avm3

New member
אל תקחי אשמה

אני בטוחה שגם אם היה אבא לא בוודאות היה עולה על זה.
אני במקרה עליתי על זה בגיל חודש וחצי . אם את צריכה תדברי איתי בפרטי

לביו1

New member
אני דווקא מעריכה אותך על העירנות

ובטוחה שלהבא תמשיכי להיות עירנית. מציעה, בעיקר, לקחת את עצמך ותהיותייך (לא רק בקשר לבולבולים ) ברצינות. תפני ותתיעצי ושאלי חברות, רופאים, אחיות, אחיותייך לאימהות...כאמא מנווטים בין המון פיסות מידע והפנייה לנשים אחרות - עוזרת.
הקיצר, יש לי חילוקי דעות עם המצפון שלך.
אגב, גם אני חושבת שכלל לא בטוח שגבר היה מקדים אותך באיתור הבעיה.

לא כ"כ מסכימה איתך בנושא עיניים גבריות..

אצלנו יש דמויות גבריות סביבנו (סבא, דודים) וכו' אבל אין בשום פנים ואופן מצב שבו הוא יראה/יחשף לבולבול של אחרים .. וחוץ מזה, לא בטוח בכלל שאם אפילו היה גבר בסביבה הוא היה שם לב.. פשוט צריך אנחנו צריכות לשים יותר לב לדברים שונים וזהו.. שיהיה ניתוח קל והמון בריאות לילדון :)

למעלה