נישואין בין גייז בקנדה.. איך זה עובד?

נוש22

New member
נישואין בין גייז בקנדה.. איך זה עובד?../images/Emo53.gif

אני נמצא בקנדה כחצי שנה והכרתי כאן במהלך השהות בחור קנדי. אני גיי ואנחנו מעוניינים להינשא זה לזה (בין היתר על מנת שאהיה כאן באופן חוקי - אבל לא רק!). הייתי מעוניין לבדוק, למה בן זוגי יהיה זכאי ביחס לאזרחות הישראלית שלי? הוא בתהליכי גיור (כרגע נוצרי) והוא פתח את ההליך בססקצ'ואן (בקהילה היהודית כאן). אנחנו מעוניינים להגיע לישראל יחד בספטמבר למשך חצי שנה, מאחר ובן זוגי רוצה לעשות קורס ללימוד עברית באונ' ת"א. בהקשר לתהליך הקנדי, היינו מעוניינים לבדוק במה מדובר? קראנו על כך בנט, אך הייתי שמח לשמוע על התהליך ממישהו שעבר זאת (אולי אחד מחברי הפורום כאן). ידוע כי אני אהיה זכאי (בהנחה והכל יילך כשורה), לפי.אר לאחר כ-90 יום מרגע החתימה על היותנו נשואים. האם לאחר קבלת הפי.אר נוכל לעבור לפרובינצייה אחרת? שכן כרגע אנחנו נמצאים במקום הולדתו - ססקצ'ואן, אך היינו מעוניינים לעבור לאונטריו, או קוויבק על מנת להתקדם מקצועית (אני בוגר תואר במשאבי אנוש והייתי מעוניין למצוא משהו בתחום, או משהו חופף לו). מה סדר גודל העלויות של הליך מסוג כזה? מודה מראש על כל הסבר ואינפורמציה, פיטר

EB2

New member
נשואין בעיריה

http://www.toronto.ca/marriage/index.htm אתם קובעים יום ושעה משלמים 130 דולר ותוך 5 דקות אתם נשואים. על מנת לקבל פי אר בן זוגך צריך לעשות לך ספונסרשייפ ומתחייב לחתום שהוא יפרנס אותך במשך כמה שנים. תצטרך לעבור בדיקות רפואיות אישור מהמשטרה בארץ ואז אחרי כמה חודשים תקבל את הפי אר. דרך אגב לפי החוק אסור לך לעבוד כעת בקנדה עד שתקבל את הפי אר. כן מותר לכם לעבור לאן שאתם רוצים.

נוש22

New member
אלפי תודות :) המשך שאלות ברשותך..

האם כוחם של חוקים אלו יפה בססקצ'ואן כשם שבאונטריו? האם זה נכון, כי לאחר קבלת הפי.אר, אני מחוייב לחיות על אדמת קנדה כשנתיים ימים (עשרים וארבעה חודשים) בתווך של עד חמש שנים על מנת להגיש בקשה לאזרחות? (כלומר, יציאות מהמדינה.. לבקר בישראל למשל, לא יחשבו לי כימים בהם אני חי בקנדה). האם אני מחוייב לשנות את שם משפחתי לשם משפחתו של בן זוגי? המון תודה.. מעריך מאוד את ההתייחסות.

כדי לזכות באזרחות אתה חייב לשהות 3 שנים מתוך

4 לאחר יום קבלת ה PR. שנתיים מתוך 5 זה כדי לשמור על תושבות הקבע אתה אף פעם לא יכול להיעדר מקנדה יותר מ 3 שנים מחמש. המסלול הרצוי זה לקבל PR ולהשתקע בקנדה לתקופת זמן של 3 שנים לפחות.

נוש22

New member
אלפי תודות :) המשך שאלות ברשותך..

האם כוחם של חוקים אלו יפה בססקצ'ואן כשם שבאונטריו? האם זה נכון, כי לאחר קבלת הפי.אר, אני מחוייב לחיות על אדמת קנדה כשנתיים ימים (עשרים וארבעה חודשים) בתווך של עד חמש שנים על מנת להגיש בקשה לאזרחות? (כלומר, יציאות מהמדינה.. לבקר בישראל למשל, לא יחשבו לי כימים בהם אני חי בקנדה). האם אני מחוייב לשנות את שם משפחתי לשם משפחתו של בן זוגי? המון תודה.. מעריך מאוד את ההתייחסות.

snowcat1

New member
לא תחוייב לשנות שם משפחה

הנישואים בעריית טורונטו כוללים רישום בקומת הקרקע ולאחר מכן צפוי להתקיים טקס יפה ואינטימי באחר מחדרי החתונות המהודרים שיש להם (לא לברוח מיד לאחר הרישום ולפספס את הטקס! אחרת לא סיימתם את התהליך). אפשר להביא טבעות לטקס ואפשר לערוך גם בלי. בכל מקרה צריך לבוא עם שני עדים. בסוף הטקס ישאלו אותך אם אתה מעוניין לשנות שם ואתה לא מוכרח. כדאי להביא לכל הפחות מצלמת וידאו ביתית.

למעלה