נישואים עם עידה שונה

חושבת25

New member
נישואים עם עידה שונה

דיברו על זה פה?מה דעתכם על כך?הייתם נפגשים עם בן לעידה שונה?עם חצי חצי הייתם נפגשים?כמובן שאין כאן חו שום צל של גזענות,אלא רק מעניין אותי חוות דעתכם האם בחור או בחורה שמגיעים לגיל מבוגר צריכים להתפשר בנושא זה.(ניתן להבין שמבחינתי זו התפשרות ושוב לא בקטע חו גזעני אלא מנטלי)

תלוי

אם בחוצניקים עסקינן אז יש הבדלי מנטליות שפעמים לא ניתנים לגישור ואם בישראלים אני לא חושב שיש בעיה בשאר עדות חוץ ממקרים קיצונים שכן מפריעים...

מה יגידו!!!

ודאי שמפריע וצריך ליתמודד עם זה... אבל נראה לי שזה רק לתקופה מוגבלת עד שהאנשים ישלימו עם זה/אגב זה קטע שנגוז בכלל הציבור ורק בציבור החרדי הוא חי נושם ובועט ביתר עוז אפי` שאני מבין תצד השני במשהו... אבל זלא מצדיק תזה

חושבת25

New member
גם בציבור החילוני

לא תמצא בחור מרמת אביב שיתחתן עם בחורה משכונת התקוה(שבחיים לא הייתי שם)הם כן מתחתנים כאשר אין הבדלים במנטאליות,בציבור החרדי תמיד יהיו הבדלים כי אנו שומרים על המסורת,המנהגים והתפילות שונים ולצערי גם המחלוקת שיש גם בין הרבנים שמשפיעה עלינו.

מסכים במאה אחוז

לא שמתי ליבי לצד הזה... ואם כל ההבדל זה מנהגים ותפילות בהחלט שאפשר לגשר ואפי` ההלכה מתיחסת לזה וזלא דומה לזוג מרמת אביב והתיקוה ח.ח שהרי רוב הציבור (ב``ב וי-ם) גדל פלוס מינוס על אותם עקרונות

חושבת25

New member
אותם עקרונות?

לפעמים כשאני קוראת עיתון זה נראה שאנחנו מעמים שונים.(המחלוקת היא גם בעידה עצמה בין הפלגים השונים)מי צריך אויבים כשאנחנו נלחמים נגד עצמינו?

ע``ז כואב הלב!

והמיוחד הוא שתמיד יש מישו שדואג לזה./ אבל אני מדבר על עקרונות חינוכיים ומוסריים (סידרי עדפויות בסולם ערכים וכו וכו) בזה לא אמור להיות הבדל מהותי שהרי כולם גדלים בסביבה אחת.../בשורה התחתונה ואחרי מחשבה בציבור שאנחנו חיים בו זה יוצא דופן מין סוג ב` שכזה וזלא ויתור יתפשרות בככלל ואין הצר שווה בנזק המלך/המלכה ובעז``ה תמצאי את האחד בקלות ומהר... פעם שמעתי שקשה זיווגו של אדם כקריעת ים-סוף ואסור לשכוח שבסוף יש ביזת הים ח.ח

קליט

New member
לא חייבים להתפשר דווקה על עידה

העידה משפיעה די חזק על האישיות, וזה לא תלוי במנהגים ! התכונות עוברות בגנים לטוב ולמוטב. היום אצל החרדים נהיה יותר ויותר מקובל להתחתן אשכנזים עם ספרדים. כדאי לשאול יודעי דבר בענין, וכדאי לשים לב לכך ולשקול זאת ברצינות . לדוגמה ; בחורה קרה יחסית, -שלא רגילה לתת יותר מדי כבוד וחום, ולא רגילה להיות נכנעת לבעל -במובן מסוים- , ולא עוד אלא שהבחורה מגיעה מעידה שהנשים נותנות את הטון בהרבה דברים, אז הנישואין האילו לא יצליחו עם בן עידה שמצפה ליחס מסוים ! אילו דברים שרצוי שיקחו אותם בחשבון, וגם בבירורים לברר על התכונות המיוחסות לעידה המסוימת . . .

חושבת25

New member
מעבר לזה

נניח שהאופי מתאים(גם בעידה שלך יש ככ הרבה אנשים עם אופי שונה)יש את העניין שנקרא לו הקישוטים מסביב.אולי אני אסתדר איתו במדינה אחרת אבל לא כאן בארץ בקהילה שלי.על

קליט

New member
מענין אותך מה יגידו ??!!

למה הנישואין האילו לא יצליחו בארץ ? נדמה לי שמקימים עכשיו שכונה חדשה בקפריסין . . .

חושבת25

New member
וואלה לא שמעתי על זה.

אם להיות כנה,אז כן חשוב לי מהסביבה,חשוב לי איך ומה תחשוב המשפחה על הבחור שאותו אביא הביתה.אי אפשר להתעלם מזה שאנחנו חיים פה בארץ(בחול זה פחות,אני מכירה מקרוב)בצורה כזו של אתה שייך לקהילה זו ופסול בקהילה אחרת.זה המצב.

קליט

New member
אם כל יציאה איתו לרחוב תרגישי

שמצביעים עלייך, אז אני בספק אם כדאי לך לעבור את הסבל הזה. ואינני יודע אם מתרגלים לענין או לא .

קליט

New member
אני מאוד בעד !

יש חסידויות מאוד נחמדות, עם אנשים -זהב- + חינוך מעולה לילדים, ולא אדוקים יותר מדי, והם מאותה עידה שלך ואותה מנטליות שלך. ודומני שהחברה מסביבך יעריכו את הצעד הנכון שעשית, וגם . . . זה יעלה לך הרבה יותר זול . . .

חושבת25

New member
אהבתי את``זה יעלה לך בזול``

מה זה חסידות עם אנשים נפלאים?בכל חברה יש אנשים טובים ולא טובים.אני לא רואה את עצמי חסידית ושילדי יקבל חינוך חסידי.זה נראה לי מאד רחוק ממני.אולי הבחור החסידי שמחפש בחורה ליטאית יקח אחת עם לב זהב וחינוך מעולה לילדים?

חושבת25

New member
מה בדיוק אתה לא מבין?

אתה מוכן להתחתן עם בחורה חסידית(אם אתה ליטאי)וכן להפך ולשלוח את ילדיך למקומות לימוד השייכים לקהילה שלה?

קליט

New member
בגיל שלך לא כ``כ. בגיל 35 כן.

זכורני שה``חפץ חיים`` אומר ; כי כולנו חייליו של הקב``ה, יש חילות שונים, ולכל חיל התפקיד שלו ! אשמח אם מישהו יביא את המקור של דברי ה``חפץ חיים`` .

למעלה