ניר לוין: "הענישה צריכה להיות הרבה יותר

מאמן מכבי ת"א על הנער שאיים על חייו והאוהדים שיידו אבנים אחרי סכנין

יומיים לפני משחק התחתית המאוד חשוב של מכבי תל אביב באשדוד, ועיקר תשומת הלב באימון הערב נסבה סביב הנער בן 17 שנעצר הבוקר (חמישי) לאחר שאיים על מאמן מכבי ת"א, ניר לוין: "נגמור לך את החיים אם לא נעלה מעל לקו האדום, אנחנו יודעים איפה אתה גר".

הנער השאיר את ההודעה במכשיר הפלאפון של לוין במהלך המשחק אמש בו הפסידה מכבי ת"א 1:0 למכבי חיפה ברבע גמר גביע הטוטו. הנער נעצר כאמור על ידי משטרת ת"א, הודה במעשה, הביע חרטה ושוחרר כבר היום בערבות של 1500 שקלים.
"לפי מה שאני מבין לא מדובר על רוצח שכיר אלא על מעשה על בחור צעיר שאני לא רוצה להוסיף מילות תואר או גנאי על מה שהוא עשה", אמר המאמן לפני האימון.
"אני את שלי עשיתי, ואם הוא למד לקח ועוד כמה אנשים למדו אז עשינו את שלנו. צריכה להיות ענישה הרבה יותר קשה כי אנשים יכלו להיפגע, ואני מדבר בעיקר על האבנים שנזרקו על האוטובוס שלנו ביום ראשון. אני לא יכול להגיד למשטרה ולמערכת בתי המשפט איך לפעול. הלוואי שהתקיפות של לוני בנושא האלימות הייתה מגיעה לבתי המשפט".
לוין ניסה להחזיר את נושא השיחה לכדורגל, אולי כדי למקד את תשומת הלב של שחקניו למשחק החשוב: " אני חושב שאנחנו מתרכזים יותר מדי באירועים האחרונים במקום בספורט. המשחק בשבת מאוד משמעותי עבור מכבי תל אביב, אשדוד לא בכושר שיא וגם אנחנו".
"אנחנו צריכים למצוא איזון ליכולת שלנו כי יש טלטלה גדולה, לצד משחקים טובים כמו בני יהודה יש נפילות כמו בדרבי. עם כל הכבוד לסכנין ולעבודה הנפלאה של אלישע לוי לא יכול להיות שנשחק כך".
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/5/65485.jpg
לבסוף התייחס המאמן גם לשריקות הבוז לעברו של לירון דיאמנט הצעיר במשחק גביע הטוטו אמש: "לכל שחקן יש מקורבים וחברים, כל ההחלטות במכבי תל אביב לגבי ההרכב והמחליפים הם מקצועיות נטו. יש שחקנים בנוער שלהורים שלהם יש - אני לא יודע איך להגיד – מידה של השפעה, אבל אנחנו בוחנים שחקנים רק לפי היכולת".
גם הבלם מילאן מרטינוביץ` התייחס בעיקר לאירועים האלימים: "זה לא נורמלי אבל אני קצת מבין. אני לא מבין את ההתנהגות האלימה, אבל אני מבין את האכזבה של האוהדים. הקהל צריך להבין שלא צריך להתנהג ככה. אני לא מפחד ואף אחד מהשחקנים לא מפחד. אם אנחנו משחקים לא טוב והתוצאות לא טובות אנחנו יודעים שעלול להיות בלגאן".
"אנחנו לא צריכים לחשוב על מה שהיה אלא להתרכז בעתיד ובמשחק מול אשדוד. המשחק מול בית"ר היה הכי טוב שלנו השנה והפסדנו, אין לנו את הקבוצה הכי טובה השנה אבל יש קבוצה מספיק טובה כדי לעשות תוצאות טובות יותר. אני מקווה שנשחק טוב יותר באשדוד. שמעתי על הדיבורים לשחרר אותי בינואר אבל זה לא משפיע עליי אני מקצוען ואני 100 אחוז במכבי".

לכתבות נוספות >

ixmix

New member
ענישה, חינוך, יצירת אווירה.

המהלך לעצירת האלימות צריך להיות מורכב משלושה אלמנטים - הראשון ענישה קשה, השני חינוך להידברות לא אלימה, השלישי יצירת לחץ של האוהדים השפויים על העבריינים האלימים.

למעלה