ניקיון לחג

white owl

New member
ניקיון לחג ../images/Emo13.gif

שלום לכולם! אני חדשה כאן, אז קודם כל אני אציג את הילדים שלי: יש לי שני אקווריומים: 1. "דלי קרח" מזכוכית עם דג קרב סגול-כחול (ליטר אחד בערך) 2. אקווריום 40 ס"מ של ג'בו (בערך 35 ליטר) ואוכלוסייתו: 2 סקלארים, 3 טטרות אף אדום ופלקו אחד. לקראת החגים וסתם כי ההזנחה כבר פושעת החלטתי לנקות את האקווריום הגדול, להחליף את החצץ הכחול בחצץ טבעי, להחליף פחם, לנקות את הכדים מהאצות, להוסיף קצת חרסינה... בקיצור - מה שהייתי אמורה לעשות כבר מזמן
מצרפת תמונה של האקווריום לפני הניקיון והעיצוב מחדש. העיצוב ישתנה בעיקר בחצץ, אשמח לקבל תגובות על העיצוב ועצות לניקיון (בעיקר איך לתחזק את החבורה בזמן המעבר ואיך להחזיר בלי טראומות) חג שמח

dave the lob

New member
ברוכה הבאה!!

אקווריום מאוד יפה, וזה באמת רעיון טוב לעשות קצת שינויים. לגבי הניקיון - חשוב לדעת שכאשר מנקים את הספוגים\קרמיקה שבפילטר יש לשטוף אותם עם מים מהאקווריום בלבד(כי הכלור שבברז ישמיד את הבקטריות שיושבות על הספוג והקרמיקה). עוד משהו - את לא צריכה להשתמש בפחם יש לך פילטר נהדר שמנקה טוב חבל שהפחם יתפוס מקום במקום עדיף להכניס עוד צמר פרלון או קרמיקה. כשאת מחליפה את החצץ כדאי להוציא את כל הדגים לדלי נקי ולשים להם חמצן. בדלי שימי מים מהאקווריום וגם תנסי לשמור כמה שיותר מים מהאקווריום. את החצץ החדש תשטפי טוב טוב ותכניסי לאקווריום אחרי שאת מרוצה מהעיצוב תחזירי את הדגים עם המים שבדלי. אני ממליץ לך להוציא את הצמחי פלסטיק ולשים צמחים חיים, כדאי לשים צמחים חזקים שלא דורשים טיפול מיוחד(מלבד 8 שעות תאורה ביום) - כגון: אנוביות למינהן, מיקרוסורים, קרפטוקורינה, ווליסנריה, אלודיאה. אם את רוצה צימחיה חיה כדאי להוציא את הפלקו(גם ככה האקווריום קטן לו) ולהכניס במקום אנצינטרוס או 4 אוטוצינקלוסים שיאכלו אצות ושאריות אבל לא יפגעו בצימחיה.

white owl

New member
כמה פרטים נוספים

1. לגבי שמירת המים - האקווריום לא עבר טיפול רציני בערך שנה וחצי, המים, איך לומר, לא נקיים במיוחד, עדיין עדיף לשמור על רובם? 2. כרגע אין קרמיקה, יש לי חדשה בקופסא והספוג הוא עדיין המקורי וכמובן שאני שוטפת אותו במי אקווריום
את זה אני עושה מדי פעם... 3. לגבי הפלקו: למרות שאני אוהבת אותו מאוד אני מחפשת לו כרגע בית - כמו שאתם רואים הוא כבר ענק. אם אחי לא ייקח אותו אני אמסור לידיד. יש להם אקווריומים גדולים יותר משלי... כשאני אעשה את הצעד הזה (בלב כבד) אני אחפש חתול שלא גדל למימדים כאלו... 4. לגבי צמחיה חיה - ניסיתי - היא מתה, הביאה שבלולים שבנס הצלחתי להפתר מהם וגרמה לטינופת... אני חושבת שאני אשאר בינתיים עם פלסטיקים ירוקי עד

....

1, כן! לא להחליף יותר מ30 אחוז מהמים, וחובה להשתמש באנטי כלור! 2. להוציא את הקרמיקה מהקופסא ולשים בפילטר 3. כמו שאמרו לך, מומלץ ללכת על אנציסטרוס. 4. איזה צמח ניסית? יכול להיות שהוא לא היה מספיק עמיד.

בהצלחה... ועוד משהו...

יכול להיות שראיתי בתמונה שני מדחומים באקווריום אחד?

kimberli17

New member
לגבי הדג קרב..

הייתי ממליצה להעביר אותו למיכל יותר גדול...4-5 ליטר ככה.... מסכן ליטר אחד זה ממש מעט בשבילו...

למעלה