ניקוי עדשות...

Rtitan

New member
ניקוי עדשות...

טוב, מסעותי לגילוי עולמות חדשים של עדשות הפריים ממשיך...
והיום - ניקוי עדשות: כמובן שהעדשה הקדמית היא הראוייה ביותר לתשומת לב, והניקוי נעשה ע"י מפוח, נוזל ניקוי ונייר עדשות, לאחר מכן שטיפה בזרם אוויר עדין של חנקן... (יש לי במעבדה
). העדשה האחורית, תמיד היתה קטנה ומיידית להגעה וזכתה לאותו טיפול כשהיה צריך... והנה - ב-Canon 100 העדשה החורית שקועה לתוך מבואה גלילית, עם חומר מחוספס שכפי הנראה אמור לכלוא אבק. יחד עם זאת (אחרי כ-400 צלומים בארבעת הימים האחרונים) יש כבר אבק על העדשה האחורית - לא המון, נקודה פה, נקודה שם, ויש נקודה אחת טיפה יותר בולטת מהשאר (הם מובחנית בעת מבט דרך העדשה אל עבר מנורה - טיפה לידה כך שהאור נשבר על האבק הזה, דרך העדשה הקדמית - לא רואים את האבק הזה בצילומים) וזה עורר אותי לשאול - איך מנקים אותן? את הזכוכיות האחוריות של העדשות הללו? באותה שיטה? תודה

kawai1

New member
אני לא הייתי מנקה

אם זה גרגר אבק פה ושם, ולא טביעת אצבע למשל, אם כתם מים, זה ממש זניח. לא תראה את האבק בתמונות, ולעומת זאת, אתה יכול לגרום לנזק לאלמנטים האחוריים, שין עליהם ציפויים חזקים כמו של הקדמיים. ניקוי חוזר ונשנה יכול לשחוק את האלמנט.

Rtitan

New member
../images/Emo13.gif תודה... ובמקרה של כתם יותר עקשן

איך היית מנקה? למה הכוונה "ניקויים חוזרים ונישנים?" כמרכיב משקפיים, לעיתים אני מנקה את העדשות גם ללא "ליכלוך קשה" ולו רק כי עם הזמן מצטברת שכבה של "משקע" על העדשות - איך היית מנקה את זה? האם ניקוי של פעם אחת עם כמה פיסות של נייר עדשות חדש עד שהעדשה נקייה גם גורמת נזק? הבנתי שגם האלמנטים הקדמיים וגם האחרויים מצופים נגד שריטות כדי לאפשר ניקוי - האם זו טעות?

עמיתR

New member
הציפוי הוא נגד הבהקים.

אבק לא מנקים עם ניר, כי אתה מזיז את האבק על פני העדשה, ובכך שורט אותה (אבק הוא חומר קשה ביותר). אבק מסירים עם מפוח ו/או מכחול עדין.

למעלה