ניצול של תלמידים בחופש הגדול

gimelalef

New member
ניצול של תלמידים בחופש הגדול

בעודי כותב את השורות הללו מתרחש ניצול חמור של עובדים בפארק המים שפיים, הנמצא מס´ קילומטרים מדרום לנתניה. אמנם מנהליו מקפידים לא לעבור על חוק העסקת בני נוער, אבל בכל מה שמסביב - הדברים פשוט איומים. הדברים הגיעו לידי כך שעובד של האתר הקים אתר מחאה נגד פארק המים שפיים. האתר נקרא "פארק המים שפיים - הצד האפל". במקום שאני ארחיב, תקראו על התופעה ממקור ראשון. הכנסו, תקראו וספרו על האתר לחברכם. לראות ולא להאמין! http://www.geocities.com/shfayim/index.html

שפל המדרגה....

קראתי את הכתבה בעיון רב ויש לי להגיד רק דבר אחד: שערוריה. זה פשוט חוצפה של אנשים בעלי כוח וכסף אשר מחזיקים את פארק המים שפיים, ומרוויחים כסף רב, אך אינם דואגים לעובדים ועושים את העבודה הקשה והמלוכלכת וההפך מנצליםם אותם ומקשים עליהם יותר. אינני חושבת שצריך לשבת בשקט לנוכח דבר זה, צריך לקום ולצעוק. ניצול בני נוער הזקוקים לכסף הוא שפל המדרגה, וזוהי בושה לפארק המים שפיים ולמדינת ישראל כולה. לאן עוד נגיע?

שיר הגזמת!!!

הרי הפלוגים אצלנו עושים את אותו הדבר רק קצת יותר קשה?1 קונספירצית הכדורגל?! לא ניראה לי אני חושבת שמה שרשום שם מעט מוגזם!!! ואם זה באמת מפריע עד כדי כך הוא יכול להקים ועד עובדים. או להתלונן בנוער העובד.... ותמיד יש עבודה מנסיון מי שאומר שאין לא מחפש מספיק במיוחד בני נוער

על מה?

הוא חתיכת עצלן מפונק, העבודה נשמעת לגיטימת ביותר למה הוא ציפה לשבת במשרד ממוזג תמורת שכר מינימום. השעות הוגנות והשכר על פי חוק הוא ידע את העבודה ובחר להמשיך בה אין בה שום דבר לא בסדר. נכון שזה קשה להתכופף הרבה פעמים אבל הוא בן 15-17 לא בן 60. הוא בכיין שלא מעריך את זה שיש לו עבודה.

אתה צודק

א. זה באמת נכון שהפלוגים אצלנו עושים יותר, מרימים זבל יותר מגעיל, דוחפים את הידים שלהם לשירותים בסמינר- ולא בשביל כסף אלא בשביל החוויה. ב. מלכתחילה הוא ידע שזו עבודה קשה ומה הוא מצפה שיתנו לו?? מכונה מיוחדת שתאסוף את הזבל בשבילו? אולי מכונית זבל מיוחדת של הפארק?? לפי דעתי הבן אדם הזה סתם ילד שמנת שלא עבד בחיים שלו, אולי כדאי שהוא יצטרף לתנועה ויראה מה זה באמת לעבוד!

נסחפת

לקרוא לבנ-אדם ילד שמנת זו הגזמה בטח שלילד מנתניה משוכנת נורדאו זו אפילו העלבה ילד שמנת הוא לא אבל עצלן הוא כן עבודתו של עובד השטח נשמעת לי לגיטימית לגמריי ואני לא ראיתי בעבודה ניצול...

אני לא חושבת

שהגזמתי, הוא מדבר כמו ילד שמנת, זו העבודה ואם לא טוב לו אז אולי כדאי שהוא יתפטר וינסה למצוא עבודה שתתאים לו

תגיד, אמא שלך הניקה אותך עד גיל 15?

מה זה הפינוק הזה באמת, מה רצית לנקות שעה ולשחק כל המשמרת אתה יודע שכדיי להתקבל לעבודה כטבח בסברו שממילא מקבל שכר מינימום את עובד בערך שבוע בלי תשלום ורק אחריי זה אומרים לך אם התקבלת או לא ואגב גם לא ממנים לעובדים בסברו נסיעות ובא נגיד שהטבחים שם קורעיםאת התחת יותר ממך, למה? כי הם כל המשמרת שלהם עומדים במטבח עם התנורים וכ´ ואגב, גם הם לא משחקים כדורגל עם המנהלים,ובהזדמנות תעבור באיזה גן ילדים ותראה אייך ילדות הנות 14 - 16 קורעות את התחת מהבוקר עד חמש בשביל חצי מהשכר מינימום ואני פשוט חושב שהעבודה שהכי מתאימה לאנשים כמוך זה לזיין לאנשים ת´שכל באינטרנט כי לא הבנת שבשביל כסף צריך לעבוד ולכן חברים אני בחרתי בעבודה שאני נהנה בה טוב בה ואני קובע כמה אני עובד איפה ובאילו תנאים אני עובד בשיפוצים ביחד עם חבר ואנחנו עושים עבודות שאם לא אנחנו זה פועלים תאילנדים שבאו לארץ כדיי ליצור אבטלה ובכך שאנשים כמוני מורידים את הביקוש לעבודה זרה אני גם מעצבים את החברה הישראלית

e-shfiyut

New member
נכון, אבל זה מה שצריך לעשות...

כדי לקבל עבודה. יש מעט עבודות והמון בני נוער שרוצים עבודה. אז מתפשרים על שבוע. לגבי הנסיעות, מי שלא מגיע באוטובוס, אלא על אופניים לא אמור לקבל החזר! אמ, זהו. לירן, חולון.

לא שערוריה, סתם עצלנות

הפארק שומר על החוק, משלם כראוי והעבודה היא קשה פחות מהעבודה שהפלוגים עושים ללא תשלום אז תעשו לי טובה...

לדעתי...

אתה סתם ילד מפונק...
העבודה לא קשה מידי... ואני מדבר בתור פלוג במחנ"ק האחרון שעבד פי אלף יותר קשה ממה שאתה מתאר שם, ועוד ללא כול תשלום... השכר הוא השכר המקובל (שכר המינימום) ואינך חייב לעבוד בעבודה זו כך שאין לך על מה להתלונן... זה שאתה חייב את הכסף זה לא אומר שאתה צריך להישאר במקום עבודתך, את יכול לחפש עוד המון עבודות שמשלמים בהם שכר מינימום שלא חסר כאלו... (כגון מסעדות וכדומה...) העבודה שם יותר קלה, ככה שלא יהיה לך על מה לקטר ולהתלונן... זו בעיה אך ורק שלך, המעסיק אינו עובר על החוק והוא אינו מחייב אותכם להמשיך לעבוד, קיצקץ... אתה סתם ילד מפונק... לא מתאים לך לעבוד...
(וזו רק דעתי...)

amirimon

New member
לבחור מקרית נורדאו

בוא נעמיד דברים על דיוקם: לא קיים ניצול של העובדים בשפיים, לפי מה שתואר, לאסוף זבל מהדשא זאת עבודה פיסית קשה - ללא ספק - אבל אין בזה ניצול. גם לא לגבי הכדורגל ... זאת קצת התבכיינות. בקיצר, העולם שלנו הוא לא תנועת נוער שאוספים זבל בסבבה ומנקים שירותים כי זה כיף ... אבל צריך לשאוף לנקודה שזה יהיה. ותאמינו לי, עבדתי בעבודות יותר "שחורות" ולא היה כזה נורא. יהיה טוב. אמיר רימון, יחזקאל לייב מסמינר משלחת רביד.

haimgl

New member
הבחור שכתב את זה ממש מפונק

אין עבודה שהיא לא קשה ולא הבנתי בדיוק על מה הוא מתלונן פה. הוא מקבל את כל התנאים ושכר מתאים ועוד מתלונן?! מה הוא בדיוק ציפה שהעבודה שלו תהיה להתגלש במגלשות כל היום?

למעלה