ניצוליישן טהור!

lilit jam

New member
ניצוליישן טהור!

שלום! המקרה שלי הוא כזה, ואודה לכם אם תתנו עצה או איזשהו טיפ קטן שיעזור לי לתקן את המצב הזה... התקבלתי למקום עבודה "בזכות" מישהי שאיתה אני גם מגיעה לשם. בהתחלה הכל היה טוב ויפה, ובחודשים האחרונים הבחורה פשוט התחילה לנצל אותי ואני לא יודעת מה לעשות... אין לי כוחות לפרט לפרטי פרטים, אבל זה מתחיל מלקיחת וקניית סיגריות ומשם זה ממשיך גם למאכלים שונים ולסכומי כסף. בהתחלה זה ממש לא הפריע לי, כי היא סיפרה לי שהמצב הכלכלי של משפחתה גרוע, אז עזרתי/ניסיתי לעזור עד כמה שיכולתי... ועכשיו אני רואה שזה פשוט הפך להרגל שהולך ומשתדרג מיום ליום. מיותר לציין שכל הסיפור הפך אותי לממורמרת ועצבנית... איך אני מפסיקה את הטירוף הזה?

יש כאן הזדמנות

זה יכול להיות תהליך לא קל אבל שווה כל מאמץ. זה ברור שאותה אחת יודעת לזהות ולחוש את נקודת החולשה שלך. העבודה היא להכיר את החלק שלך שחש צורך לתת. טוב זה לא בדיוק לתת, זה . . . לשלם ? משהו כמו מס, אולי ? את צריכה לבדוק זאת עם עצמך. החלק הזה הוא זה שמנהל אותך אז העבודה קודם כל היא להכיר את השיחה, את דרך ההתנהלות של עצמך. התבוננות יכולה לעזור לך להכיר את המנגנון אצל עצמך ומשם לנסות ולעצור את האוטומט לפני שהוא משתלט. קשה בערוץ זה לעשות פגישת ייעוץ אז אני מפנה אותך לקרוא מאמר על שתיקה כדפוס. אולי הוא יהיה רלוונטי אולי מאמרים אחרים, עליך לנסות ולבדוק את עצמך. כאן בהצלחה. אמיר דרור

למנוצלת

הכל בכוחו של המילה לא אם את טובה מספיק בעבודתך אין לך מה לפחד... הדבר הראשון שאת צריכה להגיד הוא לא!!!!! אני חושבת שאת משדרת לה כי הכל מותר ואת מסכימה לכל דבר, תגידי זהו, מספיק וגם אם תאבדי את מקום העבודה, אין לך מה לפחד, אלוהים יפתח לך דלת אחרת שבה לא ינצלו אותך וכבודך ישמר!!!! תהיי חזקה, רק תאמרי לאאאאאא!

תנתקי איתה קשר

תנסי כמה שיותר להתרקח ממנה ואם את לא רוצה את לא חייבת לתת לה כלום. תראי כמו שאומרים "זהב שוקע, חרא צף" זה ממש נכון אם תהי טובה מדי ידרכו עליך, תהי קשוחה ולא "נחנחית" לא יעשו לך את זה. שבוע טוב

kidroni

New member
האומנם?

חבר'ה, אתם לא קוראים את מה שה"מנוצלת" כותבת. היא אומרת בפרוש שהיא מגיעה למקום העבודה עם ה"מנצלת", אז מי מנצל את מי? אולי כדאי שתגידי לה שלא נעים לך להרגיש חייבת על זה שאת נוסעת איתה, ואת רוצה להסדיר את היחסים בינכם על בסיס כלכלי. תשלמי לה לפי אוטבוס/חודשי חופשי, כך שגם היא תרוויח ואת לא תפסידי. אבל מצד שני לא תהיי חייבת לה כלום, כי את משלמת עבור השרותים שאת מקבלת.

מרים50

New member
תנתקי

איתה כל קשר. היא פשוט מנצלת את טוב ליבך. את בהחלט יכולה לאמר לה בארבע עיינים, שיותר לא תתמכי בה בשום דבר. גם אם יפטרו אותך, את תמצאי עבודה אחרת. לא שווה לבוא לעבודה ולהרגיש מנוצלים.

lilit jam

New member
את צודקת ב-100%!

אין סיכוי שיפטרו אותי בגללה ובמיוחד לא מסיבות כאלה של... סיום תקופת הניצול (כך אני קוראת לזה).

Nature Archive

New member
איזו מין עבודה שווה את כל זה...?

תנפנפי אותה או תדברי איתה... מה הבעיה שלך...?

Nature Archive

New member
מה פתאום אכפת לך ממנה?

את אומרת שיש לה כל מיני בעיות וכ'ו, אם בזה מדובר אז מה זה צריך להיות קשור ליחסים ביניכן...?

lilit jam

New member
כזו אני...

וזה לא ספציפית אליה, ככה אני. והעובדה שיש לה בעיות (למי אין...?) היא כלי שהיא משתמשת בו כנראה. אבל לא עוד!

gaiben

New member
פשוט להתעלם

מניסיון הענות של פעם אחת לניצול או סחיטה הופכת לניצול אין סופי פשוט להתעלם לא להענות ולסרב תחתכי מייד לטוב ולרע תחיי בזכות עצמך זה עדיף [email protected]

בונבון9

New member
חמודה אני מרגישה שאת מנצלת את טוב ל

הכל טוב ויפה סידרת לי עבודה תודה רבהאני מרגישה שאת מבקשת יותר מדי זה לא מתאים בואי נשאר חברות גם המצב שלי לא כל כך טוב .אני מרגישה שאת מנצלת את טוב לבי בואי נשים גבולות טובוזה הכל בעבר נתקלתי עם סוג בחורה כזאת והתרחקתי אני חושבת כיום שאפשר ורצוי לפתור את זה אחרת מכיון שאתם חיות ביחד ונקודה נוספת שאת צריכה לבדוק בלי קשר אליה אם תמשיכי בעבודה בלי קשר אליה .אבל את צריכה לדעת בכל מחיר גם אם זה אומר להפסיד את החברות .להפסיק את ההרגל שהופך את חיינו לפחות טובים או תנצלי אותה במקביל שזה יתן הרגשה של שווין לגביךבהצלחה

קרן בת 36

New member
אסור לך להרגיל אותה

תעמידי אותה במקום בעדינות ,דרך שנייה להגיד אין לי סיגריות יש לי חובות להמציא לה איזה סיפור , אני אישית הייתי מעמידה אותה במקום ,ואו לשחק אותה ראש קטן ולהתעלם ולהגיד אין לי עד שהיא תבין

למעלה