ניסיון להרות וטיסה לחו"ל- ועוד

ניסיון להרות וטיסה לחו"ל- ועוד../images/Emo35.gif

הי לכולכן!! לא ידעתי שיש לי כ"כ הרבה שאלות.. אני אחרי טיפול ראשון באיקקלומין וזריקה ראשונה של כוריגון. בעוד שבועיים אני ובעלי האהוב אמורים לטוס לברזיל לשלושה שבועות.
ואני מפחדת.. מפחדת מצד אחד - שלא אכנס להריון.. ומפחדת מצד שני- שאולי אכנס להיריון ואז טיסה של 18 שעות ושהות בחודש הראשון להיריון אי שם מעבר לאוקינוס -יזיקו להיריון... מה דעתכן? האם לבטל הטיסה??ואם אני לא בהיריון..( לא אוכל לטוס בשנה הקרובה זה עכשיו או בכלל לא...) והאם מישהי יודעת מתי בדיקת היריון נותנת תוצאה אמינה ( הבנתי שהכוריגון משבש אותה לתק'..) - כי אשמח לדעת אם אני בהיריון -לפני הטיסה.. בבקשה תזרו לי להחליט- מה הצעד הנכון????? ובעיקר מה משמעות טיסה ושהות בחו"ל בחודש ראשון..... תודה לכולן

סיגלייה

New member
כל כך הרבה לבטים והנה כמה תשובות

ראשית, שבועיים אחרי כוריגון ניתן לבצע בדיקת דם להריון. לגבי הנסיעה, מאוד תלוי איך תרגישי בתחילת ההריון ואם את לא בעייתית, ז"א, שהריון אצלך הוא לא מחלה, ובחילות עוד לא הרגו אף אחת. חשוב מאוד שתתיעצי עם רופא לפני שאת סוגרת את הטיסה, כיוון שהוא רואה ויודע דברים שאנו לא יודעות. שבת שלום

תודה סיגלייה- ובכל זאת לגבי הטיסה..

תודה על ההתיחסות המהירה. אני מאוד לא רגועה. אם אאמץ רוח אופטימית ונניח באמת שבימים אלו ממש אכנס להיריון
השאלה הגדולה היא האם הטיסה הארוכה- ועוד לברזיל - תזיק לעובר המתפתח .. אני מתביישת לשאול את הרופא שלי.. הוא אמר לי להגיע עוד שבועים וחצי לבדיקת דם ואליו למרפאה- והבעיה שאני בעוד שבועיים כבר במטוס... אני יודעת שזה לא ממש בוגר מצידי-
אבל ... אז אולי בכל זאת מישהי התנסתה במשהו דומה ויכולה לעוץ עיצה ???
אגב, שאלה נוספת: מאוד כואב לי הגב, האם יכול להיות שזה אחד מסימני הביוץ??

דש1דש

New member
דניאלה יקרה (קצת ארוך)

אורחת פה לרגע מפורום הריון - ככה שהתשובה שלי בטח תיהיה נעימה לעיניך. אין בעיה בטיסה בתחילת הריון - מבחינת ההריון! הטיסה לא תפריע להשתרשות ולא תפגע בסיכויי ההריון. מה כן בעיתי? 1. אם תרגישי לא טוב - בגלל תופעות תחילת הריון - הרי פחות נעים להקיא בחו"ל או בטיסה.... 2. אם יהיו דימומים (שמלווים הרבה הריונות חדשים בלי קשר לאיך הגיעו) את יותר רחוקה מהרופא שלך כדי שיוכל להרגיע אותך. אבל - ממילא הוא לא יוכל לעזור - אין לרפואה מה לעשות כדי לשמור על ההריון - פרט אולי לפנינים ונשמע לי שאת ממילא עוד רחוקה מזה.... אני טסתי בתחילת הריון שהושג אחרי הרבה יותר מאמץ - וזו היתה תשובתם של שני רופאים ששאלתי. והיו דימומים והיה מלחיץ - והיום אני מסיימת חודש 6! אם תוכלי לעשות את בדיקת הדם לפני הטיסה - עדיף - בעיקר כדי שתדעי למה לצפות - או לא לצפות - אם את אחרי הכוריגון ובעוד שבועיים טסה -לפי החישוב שלי כן תספיקי עוד בארץ לקבל תשובה. את גם צריכה לקחת בישבון שאם חס וחלילה לא מצליח זה אומר שבחודש הבא אין טיפול (לשיקולך!) נראה לי שמה שאני היתי עושה זה להמשיך בתוכנית הנסיעה (נשמע כיף!!!) ומכינה עצמי - ואת סוכנות הנסיעות לביטול ברגע האחרון. האם זה אפשרי? שיהיה בהצלחה!!!!

hope7

New member
לפי מה שאמרו לי...

אין בעיה לטוס, רק כדאי לקום כל שעה ולעשות סיבוב במטוס, כמו - כן חשוב לשתות הרבה (אלו ההמלצות לנשים בהיריון). טיסה נעימה!

איזה כיף לנסוע לברזיל!

אני אומרת לכי על זה. קודם כל, אם לא תהי בהריון תוכלי להתנחם עם איזה ריקוד סמבה סוער ברחובות ריו (את נוסעת לקרנבל נכון?). דבר שני, אם את כן תהי בהריון, אז ככה: בהתחלה התחלה אין בד"כ תופעות, לפחות אצלי לא היה כלום עד שבוע 7 (ואח"כ חבל על הזמן...). לפי החישוב שלי אם הבדיקה חיובית את חוזרת בדיוק שבוע שאפשר לראות דופק, אז גם ההמתנה מורטת העצבים את עוברת אותה בברזיל כשדעתך מוסחת. אם יהיו דימומים קטנים בהתחלה, בד"כ אין לדאוג - לי היו הפרשות ורדרדות בשבועות 5-6-7 וכל הרופאים התייחסו לזה בביטול. אם יש ממש דימום, זה כבר מדאיג, אבל הרבה לא יכולים לעשות גם אם את בארץ. לגבי הטיסה, 18 שעות זה לא פיקניק גם לא בהריון (מנסיון). יתכן שיהיו לך תחושות לא נעימות של בחילה ואפילו הקאה למרות שגם אצל מי שסובלת מהקאות, לרוב הן לא מופיעות כל כך מוקדם (אני סבלתי גם סבלתי אבל רק משבוע 10). מה שלא תחליטי, שיהיה בכיף ובהצלחה רחל

מה פתאום לבטל את הטיסה?

סעי! אם חלילה התשובה תהיה שלילית - למה שתפסידי גם את הנסיעה? ואם היא תהיה חיובית - פשוט תשמרי על עצמך קצת יותר. אני טסתי בהריון 3 פעמים, ביניהן טיסות ארוכות, והיה 100%. הטיסה הראשונה היתה בשבוע 9. דוקא בנסיעות לחו"ל היו לי הרבה פחות בחילות מאשר בארץ. אין שום משמעות מיוחדת לטיסה ולשהיה בחו"ל בחודש הראשון - העובר הוא כ"כ קטן והשינויים ההורמונלים והאחרים שהוא גורם משפיעים עלייך ועל התחושה שלך, אבל קשה להזיק לו אם הכל בסדר.

כמעט התעודדתי עד ש....../images/Emo7.gif

כל כך רציתי שתכתבו מה שכתבתן- שכדאי לנסוע והכל יהיה בסדר.. אבל אז התקשרתי לרופא שלי, והרגשתי ממש כמו פושעת כששאלתי על הנסיעה וה"אולי הריון"- הוא היה מאוד נחרץ כשאמר שאם יסתבר שהצלחתי להיכנס להריון אז מכיוון שהיה לי קשה להיכנס להיריון ( ונזקקתי לאיקוקלומין, כוריגון..) אז ממש לא מומלץ לטוס!!! הייתי כל כך בתחושת אשם - על שחשבתי בכלל לנסוע- שאפילו לא שאלתי אותו לגבי חיסונים והריון... עכשיו הנסיעה נראית די אבודה - אחרי שנמסר לי -ע"י רופאה מסניף המטייל מחלקת בריאות שם- שיש חובה בנסיעה לדרום אמריקה לעשות חיסון נגד קדחת צהובה - וש|| אסור בתכלית האיסור לעשות חיסון לאישה הרה, ולא רק זה- תקשיבו טוב- אסור גם להיכנס להריון 3 חודשים אחרי החיסון!!!סדגש לא מספיק שאנחנו בדיכאון מזה שכנראה יעבור זמן עד שאכנס להריון ( למרות שתמיד יש סיכוי להצליח על הטיפול הראשון ולנצח את הסטטיסטיקה..) אז גם אסור לנו לטוס לברזיל... אוף!!!!!!!! למה זה מגיע לנו?

מרב.

New member
דניאלה

במקרה קראתי את הודעתך- אני לא מכירה את סיפורך, אבל: אם את לא מתכננת טרקים באמזונס או בצפון ברזיל או באיזשהו ג'ונגל, אין שום סיבה שתקבלי את החיסון. אם את מתכננת טיול בערים הראשיות של ברזיל או במקומות מיושבים- ממש אין שום צורך! הייתי 4 פעמים בברזיל (אהבתי
כמה אני מתגעגעת לארץ הזו, לשפה, למוזיקה, לאוכל, לאנשים המדהימים!) ורק בפעם הראשונה עשיתי חיסונים (טיילתי בכל דרום אמריקה שנה וחצי, טרקים וג'ונגלים וכל הבא ליד). בשלוש פעמים האחרות 0שהיו למרבה הצער קצרות יותר, לא עשיתי שום חיסון כי גם לא טיילנו במקום נגוע. ריו, סאו פאולו, נטל, סלבדור, פורטלזה- אין שום סכנה, ערים רגילות מיושבות, והסכנה היחידה היא האורבנית- שודדים וגניבות וכו'. ולדעתי (האישית בלבד)- סעי. טיול לברזיל לא עושים כל יום, אין סכנה בטיסה ולפחות תעבירי בכיף את ימי ההמתנה. את יכולה לפנות אלי במסר אם את רוצה, אבל בכל אופן- המון בהצלחה (ואולי תביאי לי איזה GUARANA אם אתם נוסעים
)

Blue velvet

New member
מסכימה בהחלט!../images/Emo160.gif

לא הייתי בברזיל, אבל גם לי נראה שלא צריך לדאוג. למה לך להפסיד את ההזדמנות הנהדרת הזאת? עוד מעט הקרנבל! זו תהיה חוויה נ-ה-ד-ר-ת, והלוואי שאני הייתי יכולה לנסוע לשם עכשיו. נזק לא ייגרם לך גם אם תהיי בהיריון, ובטח ובטח שלא במקרה אחר! נסיעה טובה! Blue velvet

תודה, ועוד שאלה...

קודם כל אני חייבת לומר שממש עודדת אותי
. הטיול לברזיל נראה כמתקרב שוב להיות אפשרות ממשית... השאלה שלי היא כמה זמן עבר מאז שעשית את החיסון לבין נסיעותייך הבאות- אולי הוא עדיין היה בתוקף מהטיול הקודם ?! בסניף המטייל אמרו לי שאפילו בודקים בגבולות שיש חיסון- בדיקה מדגמית. אז איך... ושוב תודה!!

השאלה האחרונה מופנית למירב, ו

התודות לכל מי שהתייחסה אלי !! אתן מקסימות!

סיגלייה

New member
דניאלה, לא בהכרח צריך חיסון, אם...

אתם טסים לתקופה של פחות מחודש, אנו בעוד שבועיים טסים לתאילנד לשלושה שבועות ואננו מתחסנים. ובכל זאת אני חושבת שאת צריכה לטוס, וכמו שאמרו לך כל התופעות יכולות להופיע משבוע שלישי-רביעי, כך שחבל שתפספסי. ד.א. גם אנחנו היינו אמורים להיות בקרנבל, אך,כיוון שבמרץ מחזירים לנו מוקפאים, החלטנו לקצר את הטיול. בעלי היה שם פעמיים, ואם תרצי לשמוע כמה דברים אשמח לשלוח לך מסר. יום טוב והלוואי שהדילמות וההתלבטויות שלך יופנו לאפיק שכולו הריון וילדים.

היי סיגלייה ותודה לכולן!!

תודה... בכל זאת מפחידה אותי העובדה שרופאה אמרה לי שאסור לנסוע בלי חיסון באופן חד משמעי- אבל, אולי היא פשות רוצה כסת"ח..
. בעלי עזר אומץ וצלצל לרופא שלנו הביתה ושאל לגבי החיסונים, והוא הפנה אותנו לד"ר אור נוי מהדסה ירושליים שכנראה מתמחה בכך. אני מנסה לאתר את הטלפון שלו, ומקווה שמשם תבוא הגאולה... אנחנו נשמח לקבל עצות לגבי ברזיל-
בעיקר האם בסלוואדור כל כך אלים כמו ששמענו, והאם ממליץ לעשות את הקרנבל במקום אחר!

למעלה