נימוסים והליכות א` (נימוסי רחוב )

נימוסים והליכות א` (נימוסי רחוב )

הקדמה ============= נימוסים הם הדרך הטובה ביותר לבוא במגע עם אנשים.רוב הנימוסים מושתתים על חובתנו להתייחס לזולתנו כפי שהיינו מצפים שיתייחסו אלינו. נימוסים טובים מידבקים הם-אם נהיה מנומסים ,חביבים ומתחשבים ביחסנו לזולתנו, מסתבר מאד שגם האחרים יתייחסו אלינו כך.וגם להיפך-אם נזעיף פנים לא נוכל לצפות שיחייכו אלינו. נימוסי רחוב ====================== 1.אם נלך בחבורה לרוחב המדרכה אל לנו לרטון אם עובר ושב יתחכך בנו בצורה גסה כלשהי. 2.אדם ההולך ביום גשם ובחיפזון שולף מטרייה כמגן, מעמיד את סבלנותם של האחרים בנסיון. 3.יש להשתדל ללכת בצד ימין של המדרכה-חוקי הכביש מתאימים גם עבור הולכי הרגל במדרכה. 4.אל תתעלם מנוכחות ידיד או מכר שניקרה בדרכך. 5.גבר ואישה בהולכם על המדרכה, על הגבר להיות הקרוב לשפת המדרכה ובאופן שכזה לעולם לא יסב פניו מהאשה שאיתו ,כאשר יפנה לדבר עם אחרות. 6.בכניסה לרכב ידאג הגבר להכנסת האשה קודם לכן, וכך גם באוטובוס. 7.ביציאה מרכב יצא הגבר ראשון וילך לראת האישה כדי לסייע לה,וכך גם באוטובוס. נא לשנן ! נ.ב. בחלקים הבאים -נימוסי חיזור ונימוסי שולחן. :cool:

אפרורפו, ימין מדוע נוהגים ככה והפוך

ההסבר נעוץ בימי הביניים. מה הקשר בין ימי הבינים לחוקי צעבורה בימינו? תיכף תלמדו. האבירים נהגו לרכב בצד שמאל של הדרך(שבדרך כלל הייתה אפר בינות לעצים) כיון שאז כאשר היו נתקלים באוייב, אביר הגון אחר, הם היו שולפים חרבות ביד ימין, למרכז הדרך ומתחילים באימות. ולכן גם הכרכרות נסעו ככה, אבל....... כאשר התפתחה תעשיית הרכב בבריטניה כי הם היו הראשונים בזה, יישמו אותה כמו שמקובל אצל האבירים והכרכרות. בתעשית הרכב הצרפתית לאחר מכן, אמרו שהם לא כמו הבריטים, הם הפוך, איבה מתמשכת מלפני מאות שנים. כאשר האימפריאליזם שלט בעולם, כל אימפריה הנהיגה את חוקיה, למעט מספר מדינות שהיו חורגות, למשל ארה``ב, הם היו קולוניות בריטיות, אבל נגד ה``כתר`` אפילו ישראל, לשעבר קולוניה בריטית, נוהגים כמו ברוב אירופה, מימין ולא משמאל. המדינה הכי מטורפת בזה, היא בורמה, כן בורמה. למה? כי בבורמה כניראה לא הבינו כלום הסתומים האלה, הם נוהגים בצד ימין עם הגה כמו בבריטניה, בצד ימין, דהיינו, הנהג לא רואה את מרכז הכביש!!! אייך הוא עוקף בכלל? הורג קודם את הנוסע לידו? ובטח שאין שם ועדת חקירה, חהחהחהחהחהחההחהחהחהחה

אורמור

New member
נוסע!!!!!!

הלכת לישון בלי לקבל אישור? שמע..אתה לא מעודכן כאן בנוהלים.. סדר חייב להיות.. יתוקן.. יתוקן.. יום טוב.. אגב הבוקר אני אעדר.. יודע קצת משפחה טיולים אילוצים.. מפקידה אותך מ``מ.. תדאג שאנשים כאן ותנהלו לפי הנוהלים.. לברור פרטי נוהלים נא לפנות ל ארבל צאר מרקי ואחרים.. יום טוב.. אור

נוסע....אגב ...נרשמה לך נפקדות...

ואני קראתי באיזה מקום...שהם בימי הביניים...היו סתומי עין ימין... בטח אם היו חיים עד היום...היו שמאלנים הגונים... חחחחחח

אורמור

New member
מתה על נימוסים..

אהבתי את הימין.. נא להשאר בו.. ואת העיניים לכוון רק למרכז הבמה..! הרי שם נמצא כל העיניין.. מממווואאאההה.. אור

שוב טעות בניווט ??!!

חשבתי שמרכז העניינים קצת דרומה וקצת צפונה ממרכז הבמה.... :cool: אפילו אצל היפיפיות אפשרי למצוא במרכז, מקסימום עגיל טיפשי....

אורמור

New member
חושבת וחוככת בדעתי אייך עונים לפוחז

אז ראשית כבר ידוע שבניווט אני גרועה.. כבר סיכמנו שבלי לעבור בקיסריה לשום מקום לא מגיעה.. אבל יקירי..באנטומיה אני טובה!! ואצל היפיפיות..מה בכלל יש לחפש? הטבור הוא המרכז?. ואני סברתי שיודע את הרז.. הוא מרכזי בגלל ערכו..ולא מיקומו.. ואם לתת נון צדיקים..אז כשבאים מדרום וחולפים על המרכז מצפינים קצת, ופונים שמאלה.. ושם בסביבות איזו תלולית שהיא חלק מתאומים.. אם מקשיבים טיק טיק שומעים רחשים מוזרים..המיות כאלה שם המרכז ידידי..לב ליבו של עיניין תבוא אצלי בגן..להסברים רואה שנחוצים שעורים פששששששש...אייזה הסבר ארוך לעגיל טבור טפשי אחד.. לטעות בניווט אור ;-)

הוריקן*

New member
אני מת על חיכוכים

אני תמיד הולך ברחוב ומתחכך עם נשים אחרות,זה בסדר?כשאני הולך ברחוב אני לא מעמיד לאף אחד שום דבר.אני תמיד הולך בצד שמאל של המפה הפוליטית.אני אף פעם לא מתעלם מידיד או מכר,ואם זו ידידה או מכרה אז אני מתנפל עליה בחיבוקים ונשיקות.סעיף 5 דיי קשה לביצוע,קשה לי מאוד להתרועע עם נשים אחרות ובאותה עת להסתכל לאישתי לתוך העיניים.בכניסה לרכב אני תמיד דואג להכנסת האישה קודם לכן לתא המטען(באוטובוס אני חוסך כך כרטיס נסיעה).ביציאה מהרכב, אם אני לא מתעכב זמן רב ,אז אני משאיר אותה ברכב.אני הולך עכשו לרופא השיניים שלי ,ויחד עם השיננית שלו נשנן יחד את הכללים.

מריפוסה

New member
הצד האחר של הנימוסים..

טוב נו בטח שנימוסים זה להתחשב, בטח כשהם במקרה צצים ברחוב.. אלא מה כמו לירח גם לנימוסים מסתבר יש צד אפל.. ואני רוצה לספר סיפור. (אני אוהבת להשתמש באמצעי המחשה) אחד המפגשים הטראומטים ביותר שאני זוכרת בחיי , היה המפגש הראשון עם חמותי שתחיה. במטבח שגודלו האולטימטיבי לא עלה על מטר מרובע (אם הזיזו את כל הכסאות והשאירו באמצע רק שולחן), היא הגישה לי לבן זוגי כבד קצוץ ושלישקלה מעשה ידיה להתפאר. שנינו ישבנו קפואים משתדלים לתמרן בין הקיר לצלחת כך שכל איבר ישאר במקום הראוי והצלחת תישאר על השולחן. בשעה שחמותי שתחיה נועצת מבט חודר בכל שלישקלה שניכנס לפי.. ואז פרצה חמותי במשפט הדרמטי שהיה מכוון אלי: אלי אקנה לך את ספר הנימוסים של חנה בבלי? אמרה, בעודה לוקחת שלישקלה עסיסי בשתי אצבעות מתוך הסיר ודוחפת אותו לפיה.. זה הסיפר. ולמה סיפרתי אותו? לפעמים נידמה שיותר משנימוסים מיועדים ליצר נורמות התחשבות של אדם בחברו, הם מיועדים לסמן קבוצות. להגיד כך או אחרת: אתה שייך לקבוצה, אתה לא שייך.. קוראת להתחשבות חסרת גבולות וכללים.. הלאה הנימוסים!! שלכם מריפוסה אישה קונטרוורסלית..

למעלה