ניחוש הימור:-) רגב נגד חולדאי

שמלת תחרה1

Well-known member
מי יזכה במשפט?

אמש נפתח קדם "משפט ההשתקה״ הפוליטי של רון חולדאי כנגדי ונגד מליוני יהודים בישראל ובתפוצות שקמים כל בוקר למלא את המצווה של הנחת תפילין.

כאמור, חולדאי( יו״ר מפלגת הישראלים עליה השלום) הגיש תביעת דיבה מאחר וטענתי שהוא מונע מיהודים להניח תפילין ברחבי תל אביב. טענה שאני עומדת מאחוריה ויחד איתי מליוני אזרחים מאמינים.

הנחת התפילין היא זכות בסיסית של כל יהודי, בוודאי במדינת ישראל.

אמשיך להילחם על זכותם של יהודים להניח תפילין בכל מקום במרחב הציבורי.

המציאות שבה רון חולדאי חושב שהוא יוכל להשתיק אותי באמצעות תביעה, היא מציאות הזויה ובזויה.

חולדאי הגביל את קיום מצוות הנחת תפילין במרחב הציבורי בתל אביב, והוא מודה בזה.

הוא טוען שהוא הגביל את הנחת התפילין בדוכנים רק בטווח של 100 מטר ממוסדות חינוך של קטינים.

בתל אביב מאות מוסדות חינוך של קטינים שפזורים בכל רחבי העיר. אם נסמן אותם על גבי מפה נראה ששטח ההגבלה של הנחת תפילין במרחב הציבורי משתרע על מרחבים ציבוריים גדולים מאוד בתל אביב.

המשפט הזה הוא ההזדמנות להוכיח שכל אדם יכול להתפלל במרחב הציבורי, ואג'נדה פרטית מסוכנת המשקפת מגמה של ראש עיר כזה או תנועה פוליטית אחרת לא יכולה להגביל ציבור ולפגוע ברגשותיו הדתיים והלאומיים ובצביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. (בסדר הזה.)

הם ( בנט לפיד חולדאי) חפצים בהחלשת הסממנים הדתיים של המדינה בטח במרחב הציבורי. בואו איתי נפעל יחד על אופיה היהודי של המדינה. FB_IMG_1634117274710.jpg

מי יזכה במשפט?

אמש נפתח קדם "משפט ההשתקה״ הפוליטי של רון חולדאי כנגדי ונגד מליוני יהודים בישראל ובתפוצות שקמים כל בוקר למלא את המצווה של הנחת תפילין.

כאמור, חולדאי( יו״ר מפלגת הישראלים עליה השלום) הגיש תביעת דיבה מאחר וטענתי שהוא מונע מיהודים להניח תפילין ברחבי תל אביב. טענה שאני עומדת מאחוריה ויחד איתי מליוני אזרחים מאמינים.

המציאות שבה רון חולדאי חושב שהוא יוכל להשתיק אותי באמצעות תביעה, היא מציאות הזויה ובזויה.

הוא טוען שהוא הגביל את הנחת התפילין בדוכנים רק בטווח של 100 מטר ממוסדות חינוך של קטינים.

בתל אביב מאות מוסדות חינוך של קטינים שפזורים בכל רחבי העיר. אם נסמן אותם על גבי מפה נראה ששטח ההגבלה של הנחת תפילין במרחב הציבורי משתרע על מרחבים ציבוריים גדולים מאוד בתל אביב.

המשפט הזה הוא ההזדמנות להוכיח שכל אדם יכול להתפלל במרחב הציבורי, ואג'נדה פרטית מסוכנת המשקפת מגמה של ראש עיר כזה או תנועה פוליטית אחרת לא יכולה להגביל ציבור ולפגוע ברגשותיו הדתיים והלאומיים ובצביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. (בסדר הזה.)

הם ( בנט לפיד חולדאי) חפצים בהחלשת הסממנים הדתיים של המדינה בטח במרחב הציבורי. בואו איתי נפעל יחד על אופיה היהודי של המדינה. צפה בקובץ המצורף 35134
חולדאי

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
מי יזכה במשפט?

הם ( בנט לפיד חולדאי) חפצים בהחלשת הסממנים הדתיים של המדינה בטח במרחב הציבורי. בואו איתי נפעל יחד על אופיה היהודי של המדינה. צפה בקובץ המצורף 35134
עד היום כל מי שיצא נגד ה' נכווה ונשרף.
חולדאי לדעתי עושה טעות גורלית.
זה ייגמר לא טוב.

in bal1

Well-known member
עד היום כל מי שיצא נגד ה' נכווה ונשרף.
חולדאי לדעתי עושה טעות גורלית.
זה ייגמר לא טוב.
אתה יודע סבא רק האיומים האלה זה מה שמרתיע אנשים להתקרב ליהדות ולדת.
ברשותך סיפור קטן.חברה סיפרה לי לפני זמן מה,שכאשר היא עמדה להתחתן היא עמדה לטבול במקווה.
מה אמרה לה הבלנית: אם לא תטבלי תחטפי סרטן. החברה שלי באותה תקופה בדיוק סיימה בית ספר לסיעוד.שכמובן מבינה היטב שאין קשר בין הדברים.
אבל את זה כולם מבינים.
ואמרה לבלנית מבלי להתבייש! למה ככה? למה לומר דברים רעים? אולי תאמרי דברים יפים כמו שתיהיה נקייה וטהורה לקראת בעלך.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
תה יודע סבא רק האיומים האלה זה מה שמרתיע אנשים להתקרב ליהדות ולדת.
תראי, אני לא מסיונר או מחזיר בתשובה.
אני גם לא מבין למה את רואה בדברים שלי איומים.
מי שרוצה ללכת בדרכי ה' אז הרשות נתונה.
אף אחד לא מאלץ ובטח לא מאיים
אבל למה זה מפריע לאדון ראש העיר שאנשים מניחים תפילין?
הרי אנשים לא מסתובבים ברחוב עם תפילין
אז יש את החבר'ה החביבים האלה שמבקשים מהעוברים ושבים להניח תפילין
רצית / הינחת.
לא רצית/ סלאמאת. |היי|
למה זה צריך להפריע למישהו שיהודים מניחים תפילין?
אגב, כשאת מבקרת בכנסיה אז נכון שאת לובשת בגדים לא חושפניים וגברים מורידים את הכובע?
למה? כי אתם מכבדים את המקום, אוטו הדוור כשאת מבקרת במסגד, את חלילה לא נכנסת פנימה עם נעליים
אלא שמה את הנעליים בחוץ ונכנסת על הבהונות עם מטפחת ראש או כאפייה ועבייה שמישהו נתן לך.
למה? כי את מכבדת את המקום.
אבל לכבד את דת אבותיך זה לא, נכון?
לאפשר ליהודי להניח תפילין, זאת כבר כפייה דתית.
את מבינה עינבלי את הצביעות?

SupermanZW

Well-known member
רצית / הינחת.
לא רצית/ סלאמאת. |היי|
אגב, כשאת מבקרת בכנסיה אז נכון שאת לובשת בגדים לא חושפניים וגברים מורידים את הכובע?
למה? כי אתם מכבדים את המקום, אוטו הדוור כשאת מבקרת במסגד, את חלילה לא נכנסת פנימה עם נעליים
אלא שמה את הנעליים בחוץ ונכנסת על הבהונות עם מטפחת ראש או כאפייה ועבייה שמישהו נתן לך.
אתה משווה דוכן להנחת תפילין לבית כנסת?
מדוע לא תשווה מחצלת למסגד? מוזיאון לכנסיה?

דת היא עניין פרטי, לא ציבורי, למרות שיש מבנים שמקצים לדתות (בית כנסת, כנסיה, מסגד, וכדו׳). שום דת לא צריכה להיות במרחב הציבורי. דתות מקומן בבתי המאמינים בהן ובאולמות התפילה שלהן (ראה דוגמאות לעיל). זהו.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אתה משווה דוכן להנחת תפילין לבית כנסת?
מדוע לא תשווה מחצלת למסגד? מוזיאון לכנסיה?

דת היא עניין פרטי, לא ציבורי, למרות שיש מבנים שמקצים לדתות (בית כנסת, כנסיה, מסגד, וכדו׳). שום דת לא צריכה להיות במרחב הציבורי. דתות מקומן בבתי המאמינים בהן ובאולמות התפילה שלהן (ראה דוגמאות לעיל). זהו.
תסלחלי סופרמן, אני לא השוותי כלום, זה אתה מחליט שאני משווה.
אבל בינינו, כשאתה שם בקנדה מבקר בכנסיה..
נכון שאתה ככה בדחילו ורחימו מלא יראת קודש אתה משתחווה לישו ומנשק את הרצפה של הכנסיה? כדי שהכומר שמביט בך יהיה מבסוט? ;-)
עזוב, אל תספר סיפורים, אני ראיתי אנשים כמוך מבקרים בכנסיות כתיירים לא כמתפללים אבל בכל זאת
עמדתם שם עם הכובע ביד וחרדת קודש בעיניים כאילו שפגשתם את אלוקים בכבודו ובעצמו. |חיוךרחב|
אבל רק דוכן קטן שבו מתחננים לנערים יהודים להניח תפילין..
רק זה מפריע לכם.
חוצמזה "דת היא עניין פרטי" אולי אצלך שאני לא יודע לאיזה דת אתה בכלל שייך.
אצלנו אצל העם היהודי הדת היא ציבורית מאד.
הרי ללא מניין אי אפשר להגיד קדיש, לכן אומרים "ציבור המתפללים".
וציבור זה ההפך מהמילה "פרטי" אז אתה מבין סופרמן כמה שאתה טועה ומנסה להטעות אחרים?
איזה מזל שאני נמצא פה כדי לגלות את הטעויות באמצע נגינה שלך. |חיוךרחב|

נערך לאחרונה ב:

SupermanZW

Well-known member
תסלחלי סופרמן, אני לא השוותי כלום, זה אתה מחליט שאני משווה.
אבל בינינו, כשאתה שם בקנדה מבקר בכנסיה..
נכון שאתה ככה בדחילו ורחימו מלא יראת קודש אתה משתחווה לישו ומנשק את הרצפה של הכנסיה? כדי שהכומר שמביט בך יהיה מבסוט? ;-)
עזוב, אל תספר סיפורים, אני ראיתי אנשים כמוך מבקרים בכנסיות כתיירים לא כמתפללים אבל בכל זאת
עמדתם שם עם הכובע ביד וחרדת קודש בעיניים כאילו שפגשתם את אלוקים בכבודו ובעצמו. |חיוךרחב|
אבל רק דוכן קטן שבו מתחננים לנערים יהודים להניח תפילין..
רק זה מפריע לכם.
חוצמזה "דת היא עניין פרטי" אולי אצלך שאני לא יודע לאיזה דת אתה בכלל שייך.
אצלנו אצל העם היהודי הדת היא ציבורית מאד.
הרי ללא מניין אי אפשר להגיד קדיש, לכן אומרים "ציבור המתפללים".
וציבור זה ההפך מהמילה "פרטי" אז אתה מבין סופרמן כמה שאתה טועה ומנסה להטעות אחרים?
איזה מזל שאני נמצא פה כדי לגלות את הטעויות באמצע נגינה שלך. |חיוךרחב|
כשאני מבקר בכנסיה זה כדי להתרשם מהארכיטקטורה, זה הכל, בדיוק כפי שנהגתי לעשות בטיולים באירופה. כפי שאתה יכול להבין, אני מבקר לעיתים רחוקות ובכל פעם כנסיה אחרת.
״ציבור המתפללים״ לא הופך דת לציבורית, אלא קבוצת אנשים בחרו להתפלל יחד, אין שום צורך שישנו דבר במרחב הציבורי. יתפללו יחדיו בבית כנסת ושם לא יפריעו לאף אחד. הרי בית הכנסת נועד לתפילות. אין שום סיבה שיעמדו דוכני תפילין ברחוב, רוצה להניח תפילין אז תניח בבית או בבית הכנסת, לא ברחוב.

in bal1

Well-known member
רצית / הינחת.
לא רצית/ סלאמאת. |היי|
"עד היום כל מי שיצא נגד השם נכבה ונשרף" ציטוט שלך סבא.באופן אישי כמובן שזה לא מפחיד אותי.
לא מפריע שיהודים מניחים תפלין אבל לא ליד בתי ספר שילדים הם מה לעשות מאד מושפעים ולהורים שלהם זה פחות מתאים וגם את זה צריך לכבד.
ולמה אתה מניח שאני מבקרת בכנסייה או מסגד? דווקא מבקרת בבית כנסת ושם מכבדת את המקום.
ואני מכבדת את דת אבותיי.ויתרה מכך יש לי לקוחות מסרותיים שלימים ניהיו חברים שלי ושל בעלי.כל פעם שהם באים אלינו אני דואגת לתת להם כיבוד שהם יוכלו לאכול ממנו,ותמיד שואלת אם זה בסדר מה שאני מגישה.אפילו פעם אחרונה שהיו אצלנו בראש השנה,הזמנו אותם להתפלל בבית הכנסת שלנו.
זה לעניות דעתי הרבה יותר חשוב מלהניח תפילין! זה לכבד אחד את השני.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
"עד היום כל מי שיצא נגד השם נכבה ונשרף" ציטוט שלך סבא.באופן אישי כמובן שזה לא מפחיד אותי.
לא מפריע שיהודים מניחים תפלין אבל לא ליד בתי ספר שילדים הם מה לעשות מאד מושפעים ולהורים שלהם זה פחות מתאים וגם את זה צריך לכבד.
ולמה אתה מניח שאני מבקרת בכנסייה או מסגד? דווקא מבקרת בבית כנסת ושם מכבדת את המקום.
ואני מכבדת את דת אבותיי.ויתרה מכך יש לי לקוחות מסרותיים שלימים ניהיו חברים שלי ושל בעלי.כל פעם שהם באים אלינו אני דואגת לתת להם כיבוד שהם יוכלו לאכול ממנו,ותמיד שואלת אם זה בסדר מה שאני מגישה.אפילו פעם אחרונה שהיו אצלנו בראש השנה,הזמנו אותם להתפלל בבית הכנסת שלנו.
זה לעניות דעתי הרבה יותר חשוב מלהניח תפילין! זה לכבד אחד את השני.
אני לא מבין עדין מה זה צריך להפריע שנערים יהודים מניחים תפילין?
עדיף לך שהוא יהיה פושע? גנב, או אנס?
בעזה לוקחים ילדים ומלמדים אותם להיות שהידים מתפוצצים.|פצצה|
אז אצלנו ברוך ה' אין את הדברים האלה.
להניח תפילין, להזכירך זה סממן אשר מאד מאפיין את הדת היהודית שלנו מזה אלפי דורות.
לדעתי להפך, ראש העיר דווקא הוא היה צריך מתוך גאווה גדולה, בכל פינת רחוב לשים דוכן להנחת תפילין.
אפרופו גאווה, תראי איך ראש העיר מטפח את הלהט"בים של עירו ודואג להם לתקציבים.
אנחנו דיברנו על כך מילה? |אילם|
אז למה להט"בים כן ותפילין לא?

GoldenEyes

Well-known member
אני לא מבין עדין מה זה צריך להפריע שנערים יהודים מניחים תפילין?
עדיף לך שהוא יהיה פושע? גנב, או אנס?
בעזה לוקחים ילדים ומלמדים אותם להיות שהידים מתפוצצים.|פצצה|
אז אצלנו ברוך ה' אין את הדברים האלה.
להניח תפילין, להזכירך זה סממן אשר מאד מאפיין את הדת היהודית שלנו מזה אלפי דורות.
לדעתי להפך, ראש העיר דווקא הוא היה צריך מתוך גאווה גדולה, בכל פינת רחוב לשים דוכן להנחת תפילין.
אפרופו גאווה, תראי איך ראש העיר מטפח את הלהט"בים של עירו ודואג להם לתקציבים.
אנחנו דיברנו על כך מילה? |אילם|
אז למה להט"בים כן ותפילין לא?
אתה רוצה ל'גיד שאותם נערים שמניחים תפילין הם טלית שכולה תכלת ?
תתפלא כמה מניחי תפילין מאכלסים את בתי הסוהר.

חולדאי רוצה מדרכות נקיות , בלי דוכנים
התחילו בזה שהסירו את כל הדוכנים של התחנות מוניות , אם אתה זוכר שהיו כאלו.
אחרי זה הסירו את כל דוכני מפעל הפיס
ובאותה מסורת של הסרת דוכנים ממשיכים הלאה.

מי שרוצה שיניח תפילין , אני לא מוצא שזה מכובד ומכבד את הדת כשזה נעשה ברחוב ובפומביות כזאת. אם זה נעשה במקום סגור ומכבד דיינו.
בעירי יש דוכן של חב"ד להנחת תפילין , וזה בדיוק ליד תחנת אוטובוס , הבעיה שהם לא עומדים שם כמו גלמים ומחכים שמישהו יפנה , הם מציקים
עמדתי בתחנת אוטובוס בהמתנה לאוטובוס , פעמיים הציקו לי שאבוא להניח. די , לא רוצה , למה להציק ? והם פונים לכל מה שזז (בתנאי שזה זכר ולא נקבה) וממשיכים ללכת אחריו אולי עוד יצליחו לשכנע אותו...
ולכן אני מצדיק את גישתו של חולדאי.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אתה רוצה ל'גיד שאותם נערים שמניחים תפילין הם טלית שכולה תכלת ?
תתפלא כמה מניחי תפילין מאכלסים את בתי הסוהר.

חולדאי רוצה מדרכות נקיות , בלי דוכנים
התחילו בזה שהסירו את כל הדוכנים של התחנות מוניות , אם אתה זוכר שהיו כאלו.
אחרי זה הסירו את כל דוכני מפעל הפיס
ובאותה מסורת של הסרת דוכנים ממשיכים הלאה.

מי שרוצה שיניח תפילין , אני לא מוצא שזה מכובד ומכבד את הדת כשזה נעשה ברחוב ובפומביות כזאת. אם זה נעשה במקום סגור ומכבד דיינו.
בעירי יש דוכן של חב"ד להנחת תפילין , וזה בדיוק ליד תחנת אוטובוס , הבעיה שהם לא עומדים שם כמו גלמים ומחכים שמישהו יפנה , הם מציקים
עמדתי בתחנת אוטובוס בהמתנה לאוטובוס , פעמיים הציקו לי שאבוא להניח. די , לא רוצה , למה להציק ? והם פונים לכל מה שזז (בתנאי שזה זכר ולא נקבה) וממשיכים ללכת אחריו אולי עוד יצליחו לשכנע אותו...
ולכן אני מצדיק את גישתו של חולדאי.
מה אתה עכשיו עם בתי הסוהר?
יענו אתה רומז שהמזרחים הם הרוב בבתי הסוהר? :-/
אז בוא אני אספר לך שבכלא מעשיהו יש מלא עברייני הצווארון הלבן שנתפסו ואתה יודע כמה יש שעדיין לא נתפסו?
והם כולם מהשבט הלבן והחושב. ;-)
והעבירות שלהם הרבה יותר קשות מאותו מזרחי שבעט בישבן של השכן שלו
תקשיב, ראש העיר לכאורה מנקה את המדרכות מדוכני מכירות בטענה שהם לא משלמים מיסים וכו'. |יעני|
למעשה המטרה העיקרית שלו היא דוכני מניחי התפילין.
ואתה יודע למה זה מציק לו?
כי מאחורי הדוכנים של התפילין עומדים יהודים עם חזות חרדית |חרדי|
זה מחריד את ראש העיר.

משתפרת1

Well-known member
מה אתה עכשיו עם בתי הסוהר?
יענו אתה רומז שהמזרחים הם הרוב בבתי הסוהר? :-/
אז בוא אני אספר לך שבכלא מעשיהו יש מלא עברייני הצווארון הלבן שנתפסו ואתה יודע כמה יש שעדיין לא נתפסו?
והם כולם מהשבט הלבן והחושב. ;-)
והעבירות שלהם הרבה יותר קשות מאותו מזרחי שבעט בישבן של השכן שלו
תקשיב, ראש העיר לכאורה מנקה את המדרכות מדוכני מכירות בטענה שהם לא משלמים מיסים וכו'. |יעני|
למעשה המטרה העיקרית שלו היא דוכני מניחי התפילין.
ואתה יודע למה זה מציק לו?
כי מאחורי הדוכנים של התפילין עומדים יהודים עם חזות חרדית |חרדי|
זה מחריד את ראש העיר.
מה יש לך עם מזרחיים? לא היתה רמיזה ולא קצה רמיזה למזרחיים. דובר על מניחי תפילין. גם אתה יודע שעבריינים רבים עוטים אצטלה של דתיים בכלא כדי לקבל שיפור תנאים ואולי אף קיצור מאסר ע"י ועדת השחרורים.

nothing but the truth

Well-known member
רצית / הינחת.
לא רצית/ סלאמאת. |היי|
אולי לא שמת לב אבל ערכת השוואה בין כנסיה, מסגד והרחוב. ההשוואה צריכה להיות בין כנסיה מסגד ובית כנסת - וכשנכנסים לאחד מהם מן הראוי לכבד את המקום.

זה לא מפריע שאנשים מניחים תפילין, וזה גם לא מפריע שיש כאלה שמציעים לאחרים להניח תפילין. מה שמפריע שעושים את זה לילדים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אולי לא שמת לב אבל ערכת השוואה בין כנסיה, מסגד והרחוב. ההשוואה צריכה להיות בין כנסיה מסגד ובית כנסת - וכשנכנסים לאחד מהם מן הראוי לכבד את המקום.

זה לא מפריע שאנשים מניחים תפילין, וזה גם לא מפריע שיש כאלה שמציעים לאחרים להניח תפילין. מה שמפריע שעושים את זה לילדים.
ממתי ילדים מניחים תפילין?
קשה לי להאמין ששכחת, אבל רק נער בגיל 13 מתחיל ואף רשאי להניח תפילין.
גיל 13 הוא כבר לא ילד.
הקול שלו מתעבה, צומחות לו שערות על הביצים ובית השחי ואז
הוא מתחיל להיות גבר גבר.
הם חולפים מולי עם ניחוח הדיאודורנט המוגזם שהם מתמרחים איתו. :-/
אבל הם ילדים טובים.

נערך לאחרונה ב:

nothing but the truth

Well-known member
ממתי ילדים מניחים תפילין?
קשה לי להאמין ששכחת, אבל רק נער בגיל 13 מתחיל ואף רשאי להניח תפילין.
גיל 13 הוא כבר לא ילד.
הקול שלו מתעבה, צומחות לו שערות על הביצים ובית השחי ואז
הוא מתחיל להיות גבר גבר.
הם חולפים מולי עם ניחוח הדיאודורנט המוגזם שהם מתמרחים איתו. :-/
אבל הם ילדים טובים.

נער בן 13 הוא עדין קטין מבחינת החוק. וככזה הוא מוגדר שניתן להשפיע עליו ודעותיו אינן מוגבשות. לראיה - בעילה בהסכמה של קטינה מתחת לגיל 14 מוגדרת אונס ודינה עד 16 שנות מאסר. כלומר המחוקק החליט שמי שטרם מלאו לה 14 לא באמת יכולה להסכים לפעולות מסוימות (וגם מעל גיל 14 ישנם סייגים והגבלות).

הסוגיה אינה קשורה דווקא לדת אלא לזכותם של הורים לקבוע לגבי חינוך ילדיהם. באותה מידה יש הורים שלא ירצו שפעילי אנונימוס יפתחו דוכנים ליד בתי ספר ויינסו לשכנע נערים לעבור לצמחונות או נציגי סיינטולוגיה יקימו דוכנים.
וגם הורים לילדים בחינוך החרדי לא היו מעוניינים שחילונים יקימו דוכנים ליד בתי הספר שלהם וינסו לחשוף אותם לחומרים מסוימים (לא בכדי הם מסרבים להכנסת לימודי ליבה). הייתי מצפה שיישמו את האמירה - מה ששנוא עליך וגו'.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
נער בן 13 הוא עדין קטין מבחינת החוק. וככזה הוא מוגדר שניתן להשפיע עליו ודעותיו אינן מוגבשות. לראיה - בעילה בהסכמה של קטינה מתחת לגיל 14 מוגדרת אונס ודינה עד 16 שנות מאסר. כלומר המחוקק החליט שמי שטרם מלאו לה 14 לא באמת יכולה להסכים לפעולות מסוימות (וגם מעל גיל 14 ישנם סייגים והגבלות).

הסוגיה אינה קשורה דווקא לדת אלא לזכותם של הורים לקבוע לגבי חינוך ילדיהם. באותה מידה יש הורים שלא ירצו שפעילי אנונימוס יפתחו דוכנים ליד בתי ספר ויינסו לשכנע נערים לעבור לצמחונות או נציגי סיינטולוגיה יקימו דוכנים.
וגם הורים לילדים בחינוך החרדי לא היו מעוניינים שחילונים יקימו דוכנים ליד בתי הספר שלהם וינסו לחשוף אותם לחומרים מסוימים (לא בכדי הם מסרבים להכנסת לימודי ליבה). הייתי מצפה שיישמו את האמירה - מה ששנוא עליך וגו'.
אז אתה מבין שהדרכים שלנו אינן מקבילות, נכון?
אתה מדבר על קטין בעוד שאצלנו האב מברך את בנו.. "ברוך שפטרנו מעונשו של זה"..
לדעתי הסוגיה קשורה מאד לדת.
כי אילו היו בחורים ערבים עומדים לצד בתי הספר היהודים עם ספרי קוראן, אז הייתם מברכים אותם בפרחים ואורז וקוראים לזה, "דו קיום" / "סובלנות בין העמים"
או "רצון לשיוויון".
אבל לאחיכם בני אותה דת שלכם, אין לכם אף טיפ טיפה של סובלנות.
כמה עצוב וחבל. :-/

nothing but the truth

Well-known member
אז אתה מבין שהדרכים שלנו אינן מקבילות, נכון?
אתה מדבר על קטין בעוד שאצלנו האב מברך את בנו.. "ברוך שפטרנו מעונשו של זה"..
לדעתי הסוגיה קשורה מאד לדת.
כי אילו היו בחורים ערבים עומדים לצד בתי הספר היהודים עם ספרי קוראן, אז הייתם מברכים אותם בפרחים ואורז וקוראים לזה, "דו קיום" / "סובלנות בין העמים"
או "רצון לשיוויון".
אבל לאחיכם בני אותה דת שלכם, אין לכם אף טיפ טיפה של סובלנות.
כמה עצוב וחבל. :-/

אתה שוב לא חדל מהמנהג של לייחס לכותבים אחרים דעות ודברים שהם מעולם לא אמרו (ואם לא הבנת - בכלל לא דיברתי על עצמי). ועוד מגדיל לעשות ומדבר בלשון רבים ("הייתם" "מברכים").

אנחנו (לפחות כרגע) לא חיים במדינת הלכה. במדינה יש חוקים, ועפ"י החוק בישראל מי שטרם מלאו לו 18 הוא קטין, ובוודאי שנער בן 13 (או נערה בת 13) מוגדרים קטינים.
אפרופו "ברוך שפטרנו" שנאמר בבר מצוה - זה שנער קטין אינו אומר שהוא לא בר -עונשין. דווקא לפי החוק גיל האחריות הפלילית הוא 12
אם אתה כל כך מתחבר למדינות בהן חוקי הדת הם שולטים אתה יכול למצוא את מבוקשך באפגניסטן - אולי זה מקום שיתאים לך יותר.

ואתה מאוד טועה. הורים לא היו רוצים גם מוסלמים ליד בתי הספר שלהם שינסו לקרב אותם לדת שלהם.
סובלנות צריכה להיות הדדית ולא חד צדדית . שכל אחד יכבד את רעהו לבחור עבור ילדיו את החינוך שהוא מעוניין בו. זה מאוד פשוט.

in bal1

Well-known member
היהדות היא דבר יפה וגם הדת אבל שדברים נעשים בכפיה זה כבר משהו אחר. ולעמוד ליד בתי ספר חילונים ולשכנע ילדים להניח תפילין עם זה לא מסכימה!
אם ההורים של אותם ילדים היו רוצים שהם יהיו קרובים לדת,הם היו שולחים אותם לבתי ספר מסורתיים.
תחשבו לרגע שאני אגיע בשישי לבני ברק או למאה שערים ואציע לילדים שלהם לבוא לטיול בשבת?

SupermanZW

Well-known member
דת היא עניין פרטי, לא עניין ציבורי. הפיכת הדת לעניין ציבורי פסולה מיסודה.

למעלה