ניו זילנד

מצב
הנושא נעול.

yair24

Member
ניו זילנד

ניו זילנד
הריבית שם עלתה ועומדת על 7.5% איך אפשר להשקיע בשוק הזה? רק דרך קרנות נאמנות? או שאפשר לקנות אגחים שלהם? ומה דעתכם על השקעה כזאת?

orelsror

New member
תלוי מה אתה צופה בעתיד

ניו זילנד
הריבית שם עלתה ועומדת על 7.5% איך אפשר להשקיע בשוק הזה? רק דרך קרנות נאמנות? או שאפשר לקנות אגחים שלהם? ומה דעתכם על השקעה כזאת?
תלוי מה אתה צופה בעתיד
1. ריבית גבוהה לא אומרת שהיא תרד. בוא נגיד שהכלכלה שם לא תתעשת והממשלה תחליט להעלות עוד את הריבית. אתה תפסיד כסף. 2. אם הנך חושב שהיא מתעוררת ויוצאת מהמיתון אז כן 7.5 אחוז זה תשואה יפה. תראה עם יש תעודות סל על המדד או חברת השקעות שמתעסקת . בהצלחה

yair24

Member
אני לא שואל לגבי להיצמד למדד הניו

תלוי מה אתה צופה בעתיד
1. ריבית גבוהה לא אומרת שהיא תרד. בוא נגיד שהכלכלה שם לא תתעשת והממשלה תחליט להעלות עוד את הריבית. אתה תפסיד כסף. 2. אם הנך חושב שהיא מתעוררת ויוצאת מהמיתון אז כן 7.5 אחוז זה תשואה יפה. תראה עם יש תעודות סל על המדד או חברת השקעות שמתעסקת . בהצלחה
זילנדי, אלא לגבי משהו אחר: בוא נגיד אם אני יכול עכשיו לקנות משהו שמקביל למק"מ רק בניו זילנד מה שמבטיח לי תשואה של 7.5% שנתי קבועה (כמו מק"מ בישראל) יש דבר כזה?

fox in socks

New member
נידמה לי שבנק לאומי מציע פיקדון כזה

זילנדי, אלא לגבי משהו אחר: בוא נגיד אם אני יכול עכשיו לקנות משהו שמקביל למק"מ רק בניו זילנד מה שמבטיח לי תשואה של 7.5% שנתי קבועה (כמו מק"מ בישראל) יש דבר כזה?
אני מחזיק ETF על ניו-זילנד ואןסטרליה.

yair24

Member
ומה בנק לאומי עושה מאחורי הקלעים?

אני מחזיק ETF על ניו-זילנד ואןסטרליה.
הרי אם הוא מציע פיקדון זה בטח איזה סטרקצ'ר כזה שהוא מבטיח לך תשואה במקרה שהריבית בניו זילנד תעלה ככה וככה, תקבל ככה וככה. ואם לא, תקבל רק את הקרן או שאפילו לפעמים הקרן לא מובטחת נומינלית, (לא שאני ממש מבין מה זה אומר נומינלית אבל שמתי לב שהם אוהבים לכתוב את זה שהקרן לא מובטחת נומינלית כאילו מישהו מהמפקידים שלהם יודע מה זה)... חוץ מזה שהפיקדונות האלה הם כסף סגור ואני לא רוצה לסגור את הכסף. יש אפשרות? מה זה ETF? תעודת סל?

orelsror

New member
תשובה

הרי אם הוא מציע פיקדון זה בטח איזה סטרקצ'ר כזה שהוא מבטיח לך תשואה במקרה שהריבית בניו זילנד תעלה ככה וככה, תקבל ככה וככה. ואם לא, תקבל רק את הקרן או שאפילו לפעמים הקרן לא מובטחת נומינלית, (לא שאני ממש מבין מה זה אומר נומינלית אבל שמתי לב שהם אוהבים לכתוב את זה שהקרן לא מובטחת נומינלית כאילו מישהו מהמפקידים שלהם יודע מה זה)... חוץ מזה שהפיקדונות האלה הם כסף סגור ואני לא רוצה לסגור את הכסף. יש אפשרות? מה זה ETF? תעודת סל?
תשובה
1. ETF = תעודות סל: לא ניתן לקנות מדד מסוים של בנקים טלטק יתר 30 או מדדים בחול. S&P . לכן חברות השקעות מנפיקות תעודות סל (ETF) שם עוקבות אחר המדד עצמו 1:1 (עם שינוי מאוד קל כתוצאה מהצע וביקוש). 2. נומינאלי הכוונה לאחר אנפלציה וקיזוזים אחרים. עם היום 100 שקל שלך שוכבים בבית במשך שנה ובאותה שנה עלה המדד (אנפלציה) ב 10% כלאמר ה 100 שקל שלך שווים פחות. ריאלי הם 100 שקל אך נומיאנלי 90 שקל. 3. הוא לא ידבר על פיקדונות. אבל אכן אתה צודק סטראקצ'רים זה מאוד מעצבן למרות שישנם סטראקצ'רים שנסחרים בבורסה שהם די טובים.

fox in socks

New member
צודק, בבנק לאומי זה מוצר מובנה

צודק, בבנק לאומי זה מוצר מובנה
בעיקרון אתה יכול לקנות אג"ח בחו"ל , בדיוק כמו מניות חו"ל (אבל העמלות די מבאסות...)

מצב
הנושא נעול.
למעלה