ניהול גירסאות

אה, זה בגלל שהמקור בלינוקס...

אז באופן טבעי כולם ישלחו אותך ל-command line...
בחלונות יש GUI נהדר, Git Extensions. (אפשר להריץ אותו גם בלינוקס על גבי mono, אבל זה פחות נעים.)
עדיין, כדאי לקרוא את המדריכים שעוסקים ב-command line, כי כדי להבין מה את עושה ב-GUI תצטרכי להבין בדיוק את המונחים האלה שמשמשים גם בתור השמות של הפקודות ב-CLI.

tamarhp

New member
אוקיי תודה

נצטרך להקדיש לזה קצת זמן.
הבחור עובד עם ECLIPSE. יש איזשהו פלאג-אין שמתחבר לזה או שהכל חיצוני ולא תלוי סביבת עבודה?

באקליפס יש egit (ונראה לי גם jgit, לא סגור על ההבדל, אם יש).

עדיין, אני מאוד ממליץ על Git Extensions, אם כי ייתכן שגם הפלאגינים של אקליפס בסדר, כמעט ולא עבדתי איתם אז אני לא מכיר מספיק בשביל להשוות.

tamarhp

New member
Git Extensions מורידים ומתקינים בנפרד?

זה פשוט GUI חלופי וטוב יותר?

זה לא GUI חלופי, זה GUI

גיט כרגיל מגיע כ-CLI (כן, יש שני כלי GUI קטנים נפרדים שמצורפים להתקנה הסטנדרטית של גיט בחלונות, אבל הם עושים דברים מאוד ספציפיים).
&nbsp
מורידים מפה: http://sourceforge.net/projects/gitextensions/
&nbsp
בהתקנה ה"מלאה" (הקובץ עם complete בשם) זה מציע להתקין גם את גיט עצמו (MsysGit). אם עוד לא התקנת גיט בנפרד לפני כן, אז זה המקום לעשות את זה, אבל אפשר גם להתקין רק את Git Extensions בנפרד אם כבר מותקן גיט.

zaske

New member
לא צריך gui יש cmd line

הכי טוב, אפילו ב windows כשבטעות יוצא לי, אני עובד עם git-bash
רק לא טורטיוז גיט, זה כלי ממש גרוע (טורטויז svn דווקא היה סבבה לגמרי לדעתי האישית).

tamarhp

New member
טורטויז svn - עבדתי איתו בעבר

אבל הוא לא צריך שרת בתשלום או משהו כזה?

tamarhp

New member
ועוד שאלה

אפשר לעבוד עם GIT גם על ווינדוס ועל אקליפס?

zaske

New member
כפי שכתבתי בתגובה אחרת - תקראי על git bash

כשאני בזמנו הרמתי repo ב github נאלצתי לעשות את זה ממחשב עם windows,
git-bash די פתר לי את העניינים ולפחות בזמנו ב github היו אחלה הסברים איך לעשות את זה (כל ענייני המפתחות וכו') וזה עבד בצורה מושלמת.

Rשף

New member
למה ?

גם אני הסתדרתי עם svn יותר מאשר git, אבל לדעתי פשוט בגלל הרגלים מהעבר.
למה לדעתך svn עדיף על git ?

zaske

New member
שאלת שיכחה ב svn

מה לעשות, כשאני הפסקתי לעבוד ב svn חלק פה עדיין בצבא או בתיכון ואני הזדקנתי ואיבדתי לא מעט תאי זכרון על הדרך.
הקיצור -
איך אני עושה local commit ב svn, עורך את הפאצ'ים שלי יפה, דוחף לי commits באמצע, עושה ביניהם סדר כאילו זה ילדים בגן של הבת שלי ששומעים "עוגה עוגה עוגה" ומסתובבים ביניהם וכו'?
לא זכורה לי יכולת כזו.
היכולת לעשות rebase מול branches מקומיים, מרוחקים וכו' , היא שמאוד מאוד משפרת את העבודה, ל git יש עקומת לימוד יותר גבוהה, וגם אחרי כמה שנים עם git אני עדיין כל הזמן לומד משהו חדש וכנראה שנגזר עליי להיות "סטודנט נצחי" של הכלי הזה, כי אני בטוח שיכניסו עוד ועוד פיצ'רים, אבל אני בעד.

תודה!
(אגב, אהבתי את הקטע עם התמונה בפוסט ההוא, לא היה לי זמן להגיב, סליחה)

לא חושב שיש אפשרות כזו

גיט היא בהחלט מערכת חזקה יותר אך כמו שאמרת גם ללמוד אותה לוקח יותר זמן, לכן אמרתי שלפרילאנסר שעובד לבד עדיף SVN

once you go git you never go back

אני לעולם לא אחזור לsvn
לעשות roll back לאחור בsvn? השוואה בין branch? יצירת branch חדש? כל זה בפחות משניה בgit
כמו שאמר לינוס
עדיף להשתמש בpatchים ולא בsvn

למעלה