נחל עמוד או נחל כזיב

shays71

New member
נחל עמוד או נחל כזיב

אני מחפש מסלול בגליל לשבוע הבא של כ-3 עד 4 שעות המשלב הליכה ומים. עולות על דעתי 2 אפשרויות. 1. נחל עמוד עליון. 2. הקטע של נחל כזיב בין חורפיש לחורבת חממה. שאלותי: בנחל עמוד, האם מומלץ להכנס דרך השמורה, או דרך נחל מירון, הקטע המתחיל בצומת מירון? האם בקטע של נחל כזיב יש מים, והאם הוא מותאם לילדים?

אסף י 1

New member
עמו מול כזיב

לגבי נחל עמוד - אני מעדיף להיכנס דרך נחל מירון. יותר יפה מאשר המדרגות מהמשטרה ללא ספק. עדיין צריך לשלם ביציאה (אם אתה עובר דרך חניון כפר שמאי, בכל היציאות האחרות אין בעיה.) נחל כזיב - בחלקו העליון והתיכון - למעשה מעין זיו מזרחה אין מים, למעט מים נקודתיים בעין חותם ואולי בעין הזקן. יש לעומת זאת זרימת שפכים באיזור בית ג'אן. ולאי הבנה משמעותית - מחורפייש לחרבת חממה עולים שני נחלים - נחל נריה ונחל מורן. שניהם יפים ואהובים. בנחל מורן נמצאים עינות נריה, אבל הם לא מקום לשכשוך. נחל נריה מותאם לילדים ללא קושי, וגם נחל מורן אינו קשה. נחל כזיב באזור זה עולה לבית ג'אן ועין הזקן ולא לחרבת חממה. בקיצור- אם המים הם העיקר - לך לנחל עמוד.

talido

New member
מה לגבי כזיב עין חותם עין טבעת?

האם כזיב זורם בקטע הזה? זכור לי שבמרץ 2004 היו שם מים. מאי זה לא מרץ - אבל אולי...

אסף י 1

New member
לא זורם

יש מים בעין חותם, ומשרשור בשבוע שעבר דווח על קצת מים בעין רטט, אך הנחל עצמו אינו זורם (למעט הפרשות מוזרמות מחורפייש במעלה הנחל)

נחל עמוד-נחל כזיב

השאלה אם יש לכם 2 מכוניות או אחת. בהנחה שיש 2 מכוניות אז הכניסה הכי יפה ומיעוטת מטיילים לנחל עמוד היא דרך עין כובס בצפת. זה משלב מעיין בהתחלה,תצפית בירידה מעין כובס ולאחר מכן הולכים במעלה נחל מירון לאורך שביל ישראל,דרך מעיינות שכוי,בריכות ומפלים נסתרים 300 מטר מצפון לשכוי,עין יקים ועד סיבוב מירון כנקודת סיום.כל הקטע מעין כובס עד עין יקים הוא יפה ומתאים לילדים עם אפשרות רחצה. מעין יקים לסיבוב מירון זו הליכה סתמית בתקופת שנה זו.אין צורך לשלם בנתיב כזה.אם יש מכונית אחת יש לעשות את המסלול הקלאסי המעגלי ממשטרת א-טינה. נחל כזיב עליון, כולל נחלי מורן ונריה אינם אטרקטיביים בעונה זו,בטח לא שכשוך במים.בעין הזקן לפני חודש היו מים דלוחים ולא לרחצה.אני מניח שכיום לכל היותר זו שלולית.המסלול מגשר מרעי הוא ביוב למעט עין חותם אבל גם בעין חותם לא נעים כי זה מקום עם זבובים ועיזים.

למעלה