נזקי צנרת

iceviper

New member
נזקי צנרת

שלום רב,
אני לא בטוח שכאן המקום אבל מכיוון שמדובר בעניין ביטוחי אז אנסה בכ"ז.

דירתי מבוטחת בביטוח משכנתא בחברה כלשהיא. לאחר שהתגלתה רטיבות באחד הקירות, הזמנתי שירות מחברת האינסטלציה שנמצאת בהסדר, הגיע אינסטלטור, וזיהה בעיה בצינור מים חמים.הוא טיפל בבעיה אך לאחר חודש הרטיבות חזרה. הזמנתי שוב אינסטלטור מאותה חברה, שהפעם זיהה שמקור הבעיה בדליפה מצינור המים הקרים.
שני הצינורות נמצאים במרחק של 4 ס"מ אחד מהשני, ופתיחה של האריח לצורך תיקון צינור אחד מיד נותנת מידע גם לגבי הצינור השני.

כעת החברה מעוניינת ששוב אשלם השתתפות עצמית, מכיוון שלא מדובר על אותה התקלה.

נשאלת השאלה, האם לפי חוקי הביטוח המוכרים, חברה יכולה לטעון טענה כזאת, כאשר עוד בביקור הראשון ניתן היה לדעת שגם הצינור השני נמצא בסכנת דליפה, ולא עשתה דבר כדי למנוע זאת? לטענת החברה, אם הם לא מזהים תקלה, הם לא יעשו פעולה מונעת.

תודה

moshe levi1

New member
נזקי צנרת

צינורות המים הצמודים, גורמים נזקים הדדיים האחד לשני, כאשר בדרך כלל צינור המים החמים דולף ראשון / באופן חמור יותר.

בתקופות בהן שמאים היו מפקחים על העבודה, בדרך כלל השמאי היה מוודא כי שני הצינורות במצב של נזילה ומאשר החלפה של צמד הצינורות. ההחלפה לא היתה מקומית כי אם עד לקטע צינור בריא.

מאז חברות הביטוח מכרו את הסיכון לשרברב מטעמן, התיקונים הם נקודתיים, לא נכונים מבחינה טכנית ולא נכונים מבחינה ביטוחית

כתוצאה מכך, קיימים תיקונים חוזרים ונשנים באותו האיזור, שכן מראש לא בוצעה החלפה נכונה ומלאה.

דרוש מחברת הביטוח החזר של ההשתתפות העצמית.

במידה ותיתקל בבעיה, אשמח לעזור לך לאחר קבלת מסר בפרטי

בברכה

ים יצהר

New member
לא שרברב , אבל...

על פניו שני מקרים שונים דורשים השתתפות עצמית נפרדת..
יש לך דרך להוכיח שבפעם הראשונה הייתה דליפה בשני הצינורות? אני לא חושב ש "צינור בסכנת דליפה " כהגדרתך, הוא עילה להחלפת צינור..
ואם זה היה קורה עוד חצי שנה? שנה? שנתיים? גם אז היית מקשרת בין הצינורות?

חלילה לא תוקף אותך, אני לא שרברב ובטח לא סנגור של חברות הביטוח- ובטח ובטח לא סנגור של החברות "הבעייתיות" האלה בכל הקשור לנזקי צנרת..אך במקרה הזה לא חושב שיש לך "קייס"..

עם זאת- לסוכן הביטוח שלך יש משקל והשפעה- פני אליו ע"מ שיתערב בנושא ויסייע לך מול חברת השרברבות..

מדון

New member
זה שהאנסטלטור

לא זהיהה את הנזילה אולי לא היתה בזמנו ולכן יש חובה לשלם פעם שניה השתתפות עצמית לצערי הרב אלו חוקי הביטוח .
שאלה האם האינסטלטור בא ובדק אם ציוד אלקטרוני כמו מצלמה טרמית אם יש נזילה בצינור אחד או שכלל לא בדק אם ציוד כזה .
כי אז אתה יכול להתלונן לחברת הביטוח לגבי צורת הבדיקה שהאינסטלטור עשה ואז יש לך את האפשרות אולי לא לשלם השתתפות עצמית . אבל הבעיה היא שבמשך חודש ימים לא היתה נזילה ולכן כניראה הזמו עשה את שלו .
המלצתי אם דירה זו היא שלך יש היום הצעות בכול בו חיפה החלפת כל הצנרת מטבח ואמבטיה כולל עבודה וצנרת חדש לא מברזל בסביביות 4000 ש"ח בדוק העיתון וצלצל לברור הצעות .

moshe levi1

New member
סביר שמעולם לא ראית קיר / רצפה פתוחים

צינור מתחיל את נזילתו בהזעה ובדליפה קטנה מאד.

כאשר הקיר / הרצפה פתוחים וטרם יבשו, לא ניתן לעיתים להבחין בנזילה.

עבודת שרברבות נכונה מחייבת הותרה של השטח פתוח לפחות 4 ימים עד להתייבשות מלאה.

במידה ולא היתה התייבשות, מתבקשת מסקנה שקיימת נזילה נוספת שלעיתים באה לידי ביטוח בטפטוף שקשה להבחין בו בעין ולעיתים משוייך לרטיבות שיצרה הנזילה.

אני יכול לנחש שהעבודה בוצעה בחופזה ומבלי שהדברים נעשו כנדרש.

כשמאי ביטוח עם ותק של למעלה מ- 25 שנים, יש לי ניסיון של אלפי מקרים כאלו.

כעד מומחה בבית המשפט אני ממוטט את טענת החברה ב- 3 דקות.

הוצאתי עבור אנשים פיצוי למקרים קשים בהרבה. זהו מקרה קל מאד.

בברכה

משה

מדון

New member
ראיתי גם ראיתי

זה פשוט אנסטלטור שלא עושה את עבודתו נעמנה
תשובתך הגיעה אלי אמיץ להפנות אותה לשואל
תודה

iceviper

New member
אוקיי

תודה רבה לכולם על התגובות.