נזילת שמן

alonsaggie

New member
נזילת שמן

החולה: סאניאנג סופר-פיור חדש בהרצה (118 ק"מ סה"כ...) המחלה: נזילת שמן מהצינורית שנמצאת מתחת למיכל השמן. הנזילה לא רצינית - אני לא רואה שנוזל ממש, אלא שפעם שנייה השבוע שאני רואה סמני שמן על האיזור בגובה של האגזוז רק בצד השני. הסתכלתי מאיפה זה הגיע ואז ראיתי מעל זה את הצינורית המדוברת. ניקיתי את הסימנים לפני 3 ימים והבוקר ראיתי אותם שוב. בחינה בעין של תא השמן הראתה שרמת השמן לא ירדה (לפחות לא לעין בלתי מנוסה כשלי...), אבל זה עדיין מטריד אותי. האם זה עניין רציני או סתם עודפי-שמן, האם זה טבעי? האם לתת לזה עוד קצת זמן או שלרוץ מיד למוסך?

אהוד א1

New member
נזילת שמן.

לא הבנתי מהתיאור שלך מהיכן הנזילה,מה שכן,מדאיג אותי ש"רמת השמן לא ירדה".המנוע שלך עובד על עיקרון של שתי פעימות,זאת אומרת שהשמן נשרף ביחד עם הדלק.אם לא יורד מפלס השמן במיכל זאת אומרת שהמנוע שלך לא מקבל שימון,וזאת כבר בעיה רצינית. כיוון שהקטנוע עדיין באחריות,למה שלא תגש למוסך לבדיקה?

alonsaggie

New member
.

צר לי אם לא הסברתי את עצמי כמו שצריך. רמת השמן כן ירדה - אבל הירידה נראית לי טבעית (מלאתי מלא בשבוע שעבר ואחרי בערך 100 ק"מ ירדו 10 ס"מ פלוס מינוס - התכוונתי שהמפלס לא ירד בכך שעדיין יש שמן במיכל ולא הכל נזל החוצה.) הנזילה עצמו נובעת מחור שקיים מתחת למיכל השמן - בצד שמאל של הקטנוע. חוצמזה, זאת לא "נזילה" - זה יותר נראה כמו כמה טיפות... בכל אופן אני משער ש better be safe than sorry...

נזילת שמן

לרוב התגלו בעיות נזילת שמן בפיורים מהמשאבת שמן, גש למוסך לבדיקה מדוייקת יותר.

KTM620SM

New member
תמיד טוב שיראה את זה

מישהו שמבין. אבל, לפי התיאור שלך סך הכל ישנה הזעה קלה של עודפי שמן מהמיכל (מה גם שמילאת מלא ויכול להיות שקצת נזל בצדדים). ל100 ק"מ נסיעה הקטנוע אוכל בערך 4 ליטר דלק. שמן מתערבב בדלק ביחס של 1 ל -40 (בערך). לכן עבור 100 ק"מ נסיעה צריך להעלם מהמיכל בערך 4000/40 שזה 100 מ"ל שמן. סתם כך לידיעה.

אהוד א1

New member
תגיד ש',הרעש שמפריע לי לישון בלילה,

זה המטוסים של Ebay בדרך אליך?

למעלה