נו שמאלנים, כמה חרדים גוייסו עד היום בעקבות פסיקת הבג"ץ שלכם?

SupermanZW

Well-known member
קודם כל הבגץ לא "שלנו" הוא של המדינה והפלא ופלא אפילו הממשלה "שלכם" מצייתת לו
וכבר השבוע ישלחו צווי הגיוס
מי שלא יציית יושלך לכלא
אני מקווה שאתה צודק אך חושש שאתה טועה.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני מקווה שאתה צודק אך חושש שאתה טועה.
גם אם יישלחו אלפי בני ישיבות לכלא, זה לא ישנה מאומה מבחינת מספרי הגיוס (לכל היותר יוריד אותם עוד). מה שיקרה במצב כזה הוא שבבתי הכלא יוקמו ישיבות ארעיות בהן הבחורים ילמדו את מה שאחרת היו לומדים במתחם הישיבה הקבועה שלהם. הא ותו לא. בתום תקופת הכליאה הבחורים ישוחררו (או שתהיה תקופת כליאה נוספת שבסופה זה יקרה). החילונים שאוהבים לתקוף ולראות חרדים מושפלים, יוכלו לחייך כשהם ייראו אותם בין ארבע גדרות מתחם הכלא הצבאי, וכולם יהיו מרוצים בתכל'ס. אבל גיוס אפילו של בחור ישיבה אחד נוסף מעבר למכסה המתוכננת מראש, לא ייצא מזה.

SupermanZW

Well-known member
גם אם יישלחו אלפי בני ישיבות לכלא, זה לא ישנה מאומה מבחינת מספרי הגיוס (לכל היותר יוריד אותם עוד). מה שיקרה במצב כזה הוא שבבתי הכלא יוקמו ישיבות ארעיות בהן הבחורים ילמדו את מה שאחרת היו לומדים במתחם הישיבה הקבועה שלהם. הא ותו לא. בתום תקופת הכליאה הבחורים ישוחררו (או שתהיה תקופת כליאה נוספת שבסופה זה יקרה). החילונים שאוהבים לתקוף ולראות חרדים מושפלים, יוכלו לחייך כשהם ייראו אותם בין ארבע גדרות מתחם הכלא הצבאי, וכולם יהיו מרוצים בתכל'ס. אבל גיוס אפילו של בחור ישיבה אחד נוסף מעבר למכסה המתוכננת מראש, לא ייצא מזה.
אין לי ויכוח איתך, אתה כנראה צודק. מה שמאכזב אותי זה שהחילונים לא עושים מה שצריך כדי לשים סוף למצב המביך הזה. אני כבר רמזתי על דרכים אפשריות.

Harrington

Well-known member
מנהל
מה שמאכזב אותי זה שהחילונים לא עושים מה שצריך כדי לשים סוף למצב המביך הזה. אני כבר רמזתי על דרכים אפשריות.
כי אתה אוהב/מצפה לראות כאוס ובלגן בישראל. אילו היית מתגורר בה, כנראה שלא היית קורא לכל הדרכים הללו. אולם בתכל'ס זה לא באמת משנה. גם אם כל החילונים יקומו מחר כאיש אחד וייצאו לרחובות, עדיין לא יגויס אף לא חרדי אחד מעבר למכסה. בפועל זה כמובן לא יקרה, כי רוב החילונים אדישים לכתחילה לסיטואציה ו/או מבינים שהלכה למעשה אין להם הרבה מה לעשות.

כל הסוגיה הזאת היא אחד הדברים המיותרים ביותר שקיימים כיום (ובעשרות השנים האחרונות) בחברה הישראלית.

SupermanZW

Well-known member
כי אתה אוהב/מצפה לראות כאוס ובלגן בישראל. אילו היית מתגורר בה, כנראה שלא היית קורא לכל הדרכים הללו. אולם בתכל'ס זה לא באמת משנה. גם אם כל החילונים יקומו מחר כאיש אחד וייצאו לרחובות, עדיין לא יגויס אף לא חרדי אחד מעבר למכסה. בפועל זה כמובן לא יקרה, כי רוב החילונים אדישים לכתחילה לסיטואציה ו/או מבינים שהלכה למעשה אין להם הרבה מה לעשות.

כל הסוגיה הזאת היא אחד הדברים המיותרים ביותר שקיימים כיום (ובעשרות השנים האחרונות) בחברה הישראלית.
כשה"משחק" לא הוגן, ראוי ואף צריך "לשבור את הכלים".

Harrington

Well-known member
מנהל
כשה"משחק" לא הוגן, ראוי ואף צריך "לשבור את הכלים".
אם נורא רוצים לראות בלגן וכאוס במדינה, כן בהחלט. אבל אישית איני רואה כל סיבה "לשבור את הכלים" אם אני יודע בוודאות מוחלטת שגם אם אעשה זאת, זולת הבלגן שיחגוג לא ייצא מזה שום דבר שעוזר לי בחיים או מקדם את מטרותי.

SupermanZW

Well-known member
אם נורא רוצים לראות בלגן וכאוס במדינה, כן בהחלט. אבל אישית איני רואה כל סיבה "לשבור את הכלים" אם אני יודע בוודאות מוחלטת שגם אם אעשה זאת, זולת הבלגן שיחגוג לא ייצא מזה שום דבר שעוזר לי בחיים או מקדם את מטרותי.
כשעושים שיפוצים שוברים קירות.

SupermanZW

Well-known member
רוצה לזרוק עוד סיסמה נבובה, או להתייחס מתישהו לתשובות שאתה מקבל? הכל מקובל עלי כמובן וכרגיל, אבל אשמח להיערך מראש ברשותך :).
אני חושב לטווח ארוך, אתה לטווח קצר, זה כנראה ההבדל בינינו. אגב, גם אם הייתי בישראל הייתי כותב את אותם דברים בדיוק.
אכפת לי ממשפחה וחברים שעדיין יש לי בישראל, רובם חילונים, כמובן, רובם בעיקר מתלוננים אבל לא עושים כלום בנדון. לאלה שלא עושים כלום אני אומר שהם ימשיכו "לאכול" את אותו "חרא" לשארית ימיהם אם לא יפעלו, אבל הם מפחדים, אומרים לי שאם רבים יפעלו כמו שאני מציע גם הם יעשו זאת. כצפוי, מי שמחכים שאחרים יעשו לא עושים בעצמם.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני חושב לטווח ארוך, אתה לטווח קצר, זה כנראה ההבדל בינינו.
דברי לא קשורים לשום טווח, אלא ליעילות הצעדים שאתה מציע. אני יכול בקלות גם להתלהם, לקרוא לכולם לצאת לרחובות וליהנות מהכאוס (במיוחד אם הוא לא משפיע עלי ואני גר בכלל בחו"ל). אני פשוט לא רואה סיבה לנהוג כך כאשר אני יודע שלא יהיה בזה שום תועלת זולת עצם הכאוס שאני, בניגוד אליך, לא רואה בו עניין מיוחד.
אגב, גם אם הייתי בישראל הייתי כותב את אותם דברים בדיוק.
חחח, הצחקת :).
אכפת לי ממשפחה וחברים שעדיין יש לי בישראל, רובם חילונים, כמובן, רובם בעיקר מתלוננים אבל לא עושים כלום בנדון. לאלה שלא עושים כלום אני אומר שהם ימשיכו "לאכול" את אותו "חרא" לשארית ימיהם אם לא יפעלו
זה בדיוק העניין :). הם ימשיכו לאכול את אותו חרא כהגדרתך, גם אם הם כן יפעלו :). זאת הנקודה שאני מציין כבר 4 תגובות ואתה מתעקש להתעלם ממנה לחלוטין.

SupermanZW

Well-known member
דברי לא קשורים לשום טווח, אלא ליעילות הצעדים שאתה מציע. אני יכול בקלות גם להתלהם, לקרוא לכולם לצאת לרחובות וליהנות מהכאוס (במיוחד אם הוא לא משפיע עלי ואני גר בכלל בחו"ל). אני פשוט לא רואה סיבה לנהוג כך כאשר אני יודע שלא יהיה בזה שום תועלת זולת עצם הכאוס שאני, בניגוד אליך, לא רואה בו עניין מיוחד.

חחח, הצחקת :).

זה בדיוק העניין :). הם ימשיכו לאכול את אותו חרא כהגדרתך, גם אם הם כן יפעלו :). זאת הנקודה שאני מציין כבר 4 תגובות ואתה מתעקש להתעלם ממנה לחלוטין.
זהו, שלא. אם "שוברים את הכלים", אז במתכונת החדשה של המדינה לא יהיו פריבילגיות לחרדים וערבים. כולם יצטרכו לשאת בנטל, לא יחזרו על הטעויות שעשו בן גוריון ובגין.

Harrington

Well-known member
מנהל
זהו, שלא. אם "שוברים את הכלים", אז במתכונת החדשה של המדינה לא יהיו פריבילגיות לחרדים וערבים. כולם יצטרכו לשאת בנטל, לא יחזרו על הטעויות שעשו בן גוריון ובגין.
סיסמה יפה. מקורית לאללה גם :).

חנן44

Well-known member
אז אתה חושב שיש להפלות בן דם ודם והחרדים לא צריכים להתגייס, אבל שהחילונים שכבר שרתו עשרות שנים במילואים הודיעו שיפסיקו להתנדב קראתם להם סרבנים

SupermanZW

Well-known member
אז אתה חושב שיש להפלות בן דם ודם והחרדים לא צריכים להתגייס, אבל שהחילונים שכבר שרתו עשרות שנים במילואים הודיעו שיפסיקו להתנדב קראתם להם סרבנים
בפוסט עליו הגבת הוא לא כתב מה הוא חושב שצריך להיות אלא מה יקרה לדעתו. גם אני חושב שמה שכתב שיקרה אכן יקרה. אני רק תוהה למה החילונים ממשיכים לתת לזה לקרות.

Harrington

Well-known member
מנהל
אז אתה חושב שיש להפלות בן דם ודם והחרדים לא צריכים להתגייס
משהו שאני כתבתי באיזשהו מקום? כי אני די משוכנע שאם תקרא שוב את דברי עליהם אתה מתיימר להגיב, לא תמצא זאת בהם :). אבל מעבר לכך המצאה יפה ואחלה עיוות&סילוף :). מקורי להחריד ;-).
אבל שהחילונים שכבר שרתו עשרות שנים במילואים הודיעו שיפסיקו להתנדב קראתם להם סרבנים
לאלו שסירבו קראתי סרבנים. אכן כך. אעשה זאת גם מחר דרך אגב. זה לא עניין של לשון עבר בהכרח :).

lemner40

Well-known member
קודם כל הבגץ לא "שלנו" הוא של המדינה והפלא ופלא אפילו הממשלה "שלכם" מצייתת לו
וכבר השבוע ישלחו צווי הגיוס
מי שלא יציית יושלך לכלא
החרדים הם אויבי מדינת ישראל ביחד עם המתנחלים
צריך להעביר את כל החרדים לירושלים ולשטחים
ולהתנתק מהם, להקים להם את ממלכת יהודה,
לסיים את בניית החומה בין ישראל ליהודה,
שהם ישרתו בצבא שלהם, במשטרה של עצמם
הם יהיו הרופאים שיטפלו בעצמם, המהנדסים
ומה שהם ירויחו הם יאכלו
אם הם לא יעבדו שימותו ברעב.

Harrington

Well-known member
מנהל
ומה שהם ירויחו הם יאכלו
אין שום בעיה. החרדים והמתנחלים יסתדרו מצוין :). אם גם המדינה והצבא ישרדו זאת שאלה אחרת.

marabo

Well-known member
ומה שהם ירויחו הם יאכלו
מילימטר לא תקבלו ארץ ישראל כולה שיכת לעם ישראל
אתם יכולים ללכת לברלין