נו? ראיתם כבר את הספיישל? טענות? תובנות?

Interstellar31

New member
מחשבות על הפרק

מופאט מעצבן אותי עם איך שהוא בוחר אץ העלילות שהוא כותב וממי הוא שואב את ההשראה שלו .

לסיכום זה היה קצת מצחיק אבל קצת מעצבן בכמה רגעים.

taliabar1

New member
הרעיון של הפרק

של חלום בתוך חלום הופיע כבר פעם בפרק עם איימי ורורי ואדון החלומות.. ופה לקחו את הרעיון והפכו אותו לעלילה שעל פי טעמי קצת מופשטת מדי.

חוץ מזה, היה פרק לא רע בכלל. למרות שהייתי מופתעת שקלרה נשארת. אני דווקא די מחבבת אותה אבל קשה לי לראות לאן עוד אפשר לפתח את הדמות שלה.. קצת מיצתה את עצמה לדעתי.

Ode Ohayon

New member
איזה כיף לראות שוב את הדוקטור!

אין ספק שהעונה האחרונה הייתה קצת קשה לעיכול... לקח לי זמן רב להתחבר לדוקטור ונראה שזה קרה רק עכשיו, בספיישל.
שמעתי עליו המון דברים רעים והתחלתי לראות אותו ספקנית.
הפרק האחרון של הדוקטור היה לי מאוד עצוב ופחות התחברתי, חוץ מהסיומת שסנטה דופק לדוקטור על הטארדיס...
ואז ראינו את סנטה
בתחילת הפרק ומשם הפרק התגלגל בצורה מותחת ומעולה .
אהבתי את כל הרפרנסים והחזרות who you gonna call? (עם הדוקטור של דיווד ורוז,לדעתי בפרק עם הטלויזיה)
אהבתי את שאלת המפתח- את מאמינה בסנטה? הרי אם היא היתה אומרת שלא, היא היתה מתעוררת, הרי אם סנטה לא קיים, והיא רואה אותו מולה- כנראה שהיא חולמת. אבל קלרה ענתה כן, וכך קיבלנו תחושת חג מולד. נראה שקלרה ענתה על שאלה אחרת-האם את מאמינה במה שסנטה מסמל.
מרגע שהדוקטור שאל את קלרה בפעם הראשונה על הגג את השאלה, ידעתי שזו הולכת להיות שאלת מפתח בפרק. מפתיע שהדוקטור שאל זאת בהתחלה ופספס את העובדה שכולם עדיין חולמים גם בחללית-הרי הוא שם לב לכך עוד בהתחלה לפי מה ששאל את קלרה.
עניין החלום בתוך חלום לא חדש, לא בדוקטור ולא בסרטים האמריקאים, ועדיין- השאלה איך מציגים את הנושא ומה הדברים מסביב. הרי ההתחלה מדבר בדיוק על אותם נושאים והגענו עם הסרט ההתחלה למקום אחר, כך שלא מפריע לי שיש כאן מוטיב מוכר. להיפך- אהבתי את כל המשחק בין חלום למציאות.
עוד אהבתי שהדוקטור אמר לקלרה שבחלומות מסעות בזמן אפשריים. חשבתי שהוא התכוון לכל המסעות עם הדוקטור- שאולי הם חלום בכלל. לא ידעתי שזה רמז למה שיקרה רגע אחרי- קלרה הקשישה.
בכיתי מאוד כשראיתי את קלרה הקשישה, זה היה פספוס צורמני וכואב וכל כך שמחתי שהתברר שהיא עדיין צעירה.
למרות שבכללי מה הבעיה שהדוקטור היה חוזר לקלרה הצעירה ומטייל איתה?
&nbsp
אחרי שמאבדים משהו, שומרים עליו בשבע עיניים. אחרי שקלרה והדוקטור איבדו אחד את השני, אני חושבת שנראה אותם אחרת בעונה הבאה. העלו כאן את העובדה שקלרה מיצתה את עצמה. לדעתי יהיה לנו דוקטור עדין יותר ופתוח יותר- ראיתם איך הדוקטור השתחרר ושיחק עם המושכות של המזחלת? קלרה לא תיקח את הדוקטור כמובן מאליו, מה שמאוד הפריע לי עכשיו אלא תתן לו יותר חלק עיקרי בחייה.
אני יכולה להאריך עוד רבות על הספיישל וכל משחקי המילים שהיו בו, לצערי עלי לעבוד...מה שכן, סרט קריסמס יוצא מן הכלל- וספיישל כריסימס שגרם לי להתאהב בדוקטור של פיטר.

מחכה לעונה הבאה- מתי היא?

matteryou2

New member
אחלה ספיישל

ההתחלה הייתה אכזבה, כי אני לא חובב גדול של להכניס דמויות מוכרות בעולם, כמו סנטה, לסידרה הזאת, ובנינו, היה לנו מספיק מכל זה בעונה עצמה. גם התאכזבתי לגלות שקלרה ממשיכה איתנו.
&nbsp
מעבר לזה, סוף סוף הצלחתי להתחבר אל הדוקטור, קיבלתי את המשפט החזק שמעמיק את הדמות שלו בעניי ( את מפחדת? יופי, את לא דבילית)... ובכללי נהנתי מהפרק ואיך שהוא זרם.
&nbsp
עוד! עוד! עוד!

BloodyRose

New member
בכלליות, אני לא אוהבת פרקי כריסמס

והפרק הזה לא היה יוצא הדופן.

לא הייתה עלילה "פרופר", הקוסנפט של חלום בתוך חלום מיצה את עצמו מאוד מהר. סנטה כדמות היה נהדר (וגם כרעיון, שככה תת המודע מנסה להראות לך שמשהו לא ריאלי קורה פה), וההקבלות לדוקטור היו נחמדות אבל טו-מאצ' (נסיעה בזמן, גדול יותר מבפנים, במה קלרה מאמינה וכו').
הסצינה היחידה שכן אהבתי, הייתה קלרה הזקנה - במיוחד כשהוא עוזר לה לפתוח את הקראקר (פלאשבק עצבני לפרק האחרון של סמית').
מוזר לי שקלרה ממשיכה, הייתי בטוחה שזה הפרק האחרון שלה.
מכיוון שהנחתי שזה הפרק האחרון, הנחתי גם שיגעו בעניין ההריון שלה - הרי ראינו בעונה הקודמת שלה ולדני יש צאצאים בעתיד, ואני מניחה שזה הפרק האחרון של דני, אז... מתי היא בהריון ממנו?

לא יודעת, כל העונה הזו לא דיברה אלי, כנראה שעוד לא קיבלתי את קפאלדי כדוקטור.

Ode Ohayon

New member

על ההיריון לא חשבתי כלל. נכון, באמת אמורים להיות לה צאצאים ממנו- האם היא מגדלת אותם לבד?
כשחושבים על זה היו עוד רמזים לכך שקלרה הזקנה היא עדיין חלום- כמו שעובדה שאין תזכורת לילדים שלה, שהיא בקריסמס לבד (וקלרה מאוד משפחתית לדעתי).
אני מקווה שהיא לא תגדל אותם לבד,זה יהיה עצוב.

taliabar1

New member
לדעתי לא בטוח שיהיו לה בכלל ילדים

יכול להיות שבעצם כל הסיפור עם המאסטר והסייברמנים שינה את ציר הזמן שלה.

Growler

New member
מסכים איתך

הגיע הזמן שנרד מהקטע של הילדים,
לגבי הסייברנים, אין לשכוח שדני מת בתאונה דרכים.
אולי מיסי הייתה מעורבת בגלל האובססיה שלה לשמור על קלרה קרובה לדוקטור. אבל אין לנו סיבה לחשוב כך.
אולי באמצע העונה החדשה הדוקטור ימצא דרך להחזיר דני אלינו.
אולי באחת המסעות בזמן היא תפגוש את דני ותיכנס להריון.
אולי אחד הנינים שלה יכיר קרוב רחוק של דני ויביאו ילד.
ואולי מלכתחילה לא היה מדובר בנקודה קבועה בזמן שלא ניתנת לשינוי. אולי פשוט לא יהיו עוד ילדים.
&nbsp
Wibbly Wobbly Timey Wimey...Stuff
&nbsp
בכל אופן, מצחיק אותי שכל כך הרבה אנשים רצו להיפטר כבר ממנה, אבל איכשהו לא מצליחים להיפרד מהצאצאים שלה... (ושיהיה ברור שאני מאוד אוהב את קלרה)
&nbsp

למעלה