נו לא זז פה כלום היום

Womanizer99

New member
נו לא זז פה כלום היום

אני צריך לפתוח עוד הודעה?

אוקיי, משו נחמד שקראתי

מילון הערסי - עברי השלם

למה מה קרה? – 1. מדוע? איך נוצר מצב כזה? איך? 2. שאלה שמטרתה ביטוי כעס עצור. דוגמא: "למה מה קרה אתה יורד על השחורים?" (ראה ערך).

למה מה קרה ש… - ראה "למה מה קרה".

למה מה קרה כולם מממ… - החלק הראשון של המשפט מבטא פליאה והחלק השני, מממ… מלווה בתנועות יד המסבירות את פירושו. לדוגמא: "למה מה קרה כולם מממ… "(בתוספת עיוות הפנים לחיוך)- מדוע כולם שמחים?

למה מה קרה אתה יורד על השחורים?! – מדוע אתה מפלה לרעה את בני העדה המזרחית?

למה מה קרה כתוב פה בלועזית?! – מדוע אתה נותן לי לקרוא מסמכים באנגלית?

מה נסגר אתך? – 1. מה נשמע, מה התחדש מאז שראיתי אותך לאחרונה? 2. שאלה סתמית שמטרתה לברך לשלום. 3. מדוע אתה מתנהג מוזר? דוגמא: "מה נסגר אתך אתה ממש חנאג´ היום."

מה נסגר? –מה חדש? לדוגמא: "אהלן אחי, מה נסגר?"

מה זה זה? – 1. מה זה? 2. ביטוי של פליאה נובעת מהפתעה. דוגמא: "מה זה זה הוא מכין שיעורים?!".

פחחח…. (לרוב מלווה בתנועת יד כמו ב"עצור") – אינני נוטה להסכים אתך. לדוגמא: "פחחח… איזה שמאלני אתה."

´פוצץ אותך! – איום וולגרי, איום אלים במטרה להפחיד. לדוגמא: "מה אתה מתחיל אתי? ´פוצץ אותך!"

כל השכונה עלייך! – ראה "´פוצץ אותך".

כפרה- (שם עצם, נ) כינוי, ציון חיבה. לדוגמא: "בואי, כפרה… ניסים ברכה יעשה לך רק טוב…"

חנאג´- (שם עצם, תואר, ז) – מלומד, שקדן. לדוגמא: "ווי, החנאג´ הזה קיבל 100 במבחן!"

ווי?!- ביטוי פליאה. לדוגמא: "ווי? למה מה קרה אני פראייר שלך?"

ביטויים נוספים:

ווי, בטוח אבא ´שלו מת – מה קרה לאדם זה? הוא מתנהג מוזר. לדוגמא: "מה הוא מביא מערכת סטריאו למחנה? ווי, בטוח אבא ´שלו מת."

עיוני- (שם עצם, נ) כינוי, ציון חיבה. לדוגמא: "עיוני, תעשי לי מסאג´…"

לאטמה – (שם עצם, נ) סטירה, תפיחה על השכם (במובן השלילי). לדוגמא: "המורה לביולוגיה מעצבנת אותי, אני אעיף לה לאטמה!"

רומנטיקן_18 – (שם עצם, ז ) כינוי בשיחות ועידה (צ´אטים). לדוגמה: "רומנטיקן_18 נכנס לחדר לובי".

מאמי – ראה "כפרה".

כאפה- ראה "לאטמה".

חתיך_18 – ראה "רומנטיקן_18"

ססססמאק ערס… - קללה וולגרית עצבנית ביותר שמטרתה לבטא כעס רב. לדוגמא: "ססססססמאק ערס… עוד פעם נכשלתי במתמטיקה."

מה ___ מה? – כשהשם הפרטי של אותו אדם נמצא באמצע, מטרת הביטוי לבטא כעס. מה אתה רוצה? מדוע קראת לי? לדוגמא: "מה נאדיה מה?! מה את רוצה?"

נשמה- (שם עצם, ז/נ) כינוי, ציון חיבה. לדוגמא: "נשמה שלי… אני שרוף עלייך."

את הפרח בגני- משפט שנועד כדי לומר לבחורה שהיא מוצאת חן בעיניך.

תרגיע – (פועל בציווי) תירגע בבקשה. דוגמא: "בואנה, כפרה תרגיעי. אל תצעקי עליי!"

סחטיין – כל הכבוד, ישר כוח! לדוגמא: "סחטיין! עברת בלועזית!" (כל הכבוד, קיבלת ציון חיובי באנגלית.)

עיניים שלי- (שם עצם, ז/נ) – כינוי, ציון חיבה. לדוגמא: "עיניים שלי, אל תלכי אני אוהב אותך!"

אבא שלך גנן? –לא? אז איך זה שאת פרח? – ראה "את הפרח בגני".

איך קוראים יפתי? – ראה "את הפרח בגני"

למה מי מת?! – ראה "למה מה קרה?" רק לרוב יותר בכעס.

את יודעת מה יראה טוב עליך? –אני – ראה "את הפרח בגני."

בואנה!- 1. בוא הנה. 2. היזהר והישמר מפניי, מכיוון שאני עצבני עלייך.

צ´בעי- 1. אינני מאמינה לך! 2. ביטוי פליאה 3. תשבעי. לדוגמא: "צ´בעי שאתי יצאה עם החתיך הזה בסוף!"

אשכנטוז – 1. בן העדה האשכנזית. 2. אדם מלומד. 3. אדם שאינו דובר ערסית. 4. כינוי גנאי. לדוגמא: "האשכנטוז הזה כל הזמן אומר מילים כמו ´רבולוציה´! מה זה זה?!"

תגידי, זה כאב כשנפלת מגן עדן? – ראה "את הפרח בגני".

מדעימניק – 1. תלמיד בכיתת מדעים. 2. אינטליגנט 3. אדם מלומד.
4. אדם שאינו דובר ערסית. לדוגמא: "המדעימניק הזה כל הזמן לומד, לא רוצה לבוא אתי לפיצוציה!

פיצוציה – 1. קיוסק 2. כל מקום המוכר סיגריות וכרטיסי לוטו. 3. המקום בשכונה שבו נפגשים כל המי והמי. לדוגמא: "בוא לפיצוציה של יוסי, אני צריך סיגריות קינג סייז."

בובה – ראה "נשמה" אבל רק לנקבה.

מפדוחה – 1. מכוערת, צורה לה. 2. טיפשה. לדוגמא: "ווי, איזה מפדוחה היא. אני לא יכול להסתכל עליה."

מה נהיה? – 1. מה קרה? איך הגענו למצב כזה? 2. מה נשמע? לדוגמא: "מה נהיה? איזה בלגן!"

יוסי עדן – קלטת כתומה שנקנתה בכעשרים שקלים חדשים בשוק המקומי. תוכנה הוא ברמת IQ ממוצעת של תלמיד בכיתה ב´. לדוגמא: "דוקטור, תציל אותי, אני מאוהב…" לדוגמא: "קנית את היוסי עדן החדש? איזה חתיך כפרה עליו."

כפרה עליך – 1. שאלוהים ישמור עליך. 2. אתה נחמד. 3. התחנפות במטרה להשיג דבר מה. לדוגמא: "כפרה עלייך, תעביר לי את הסיגריות."

ליאור נרקיס – ראה "יוסי עדן".

מה המצב פרח? אפשר לקטוף אותך? – ראה "את הפרח בגני".

בלעז – בשפה זרה. לדוגמא: "מה זה הספר הזה? זה בלעז!" (ערס מצוי מגיב על כיפה אדומה באנגלית.)

יפיופה62

New member
אנחנו עסוקים בניגוד אליך מצועמםם חחח

למעלה