נו חברים, ספרו איך היה אצלכם?

נו חברים, ספרו איך היה אצלכם?

סדר פסיכאדלי? סדר דתי אזוי?, סדר חזירי? סדר הפקרות? אצלי היה סדר גרמני. נכחו כל בני משפחת הכולירע וצאצאציה. בנוסף, בת הכולירע הביאה את החבר הגרמני שלה, שהגיע מהרייך הרביעי (כנראה שכבר אי אפשר למצוא כאן אשכנזים). ונכח גם הדוקטור יוזף "דוטורה", ממציא השטוקה, שהגיע עם המפציץ. הפרקליט המלומד הוזמן כמו תמיד, אבל טען שיש לו התלוצצות בירושלים. וההגדה הוקראה עם תרגום לגרמנית, כדי שהגרמני ידע מה זה "שפוך חמתך על הגויים". תפריט (בפיקוח כשרות של איגור הטבח): מצה שמורה עם חרוסת ומרור. ביצה במי מלח. גפילטע פיש עם חזרת. מרק עוף עם קניידלך מקמח מצה. פגר של עוף עם תפוחי אדמה בתנור. צלי של בהמה שחוטה (משוק הכרמל) עם אורז ושעועית ירוקה. ולקינוח שטוקות, והיה גם הרבה דלק שנשאב מתחנת בנזין זולה. וברקע קראוטרוק מאלבומי וויניל: NEU 1975 פאוסט טייפס קלוסטר 2 קאן טאגו מאגו גוגו גורו תחת בריינבוקס הראשון קראפטוורק טרנס אירופה אקספרס גילה מיתוס טאנג'רין מדיטציה אלקטרונית אשרה טמפל הראשון (קאונטרפיט באדיבות הפרקליט המלומד שלא נכח). כמו שאתם רואים, היה אחלה סדר גרמני כהילכתו, שנגמר לפנות בוקר. ספרו איך היה אצלכם? עכשיו אני הולכת לישון, ובערב אצפה ביחד איתכם בגלגל הראשון של הסרט החדש בהפקת הקברנים. חג שמח, ותעשו חיים, כי חיים רק פעמיים, פעם אחת במציאות, ופעם אחת בהזיה

LadyG

New member
סדר - מדורה

זה מה שהיה השנה. אימצתי את הזמנתו המקסימה של זולי והצטרפתי אליו ובערך לעוד כעשרים הזויים לסדר אלטרנטיבי או אפטר סדר, אי שם בפרדס חנה. עם הנחיות מקסימות כמו סעי עד אגדת דשא ואז תפני לבית הקברות ואח"כ פניה ימינה לתיאטרון "הכפית". והיתה מדורה וישבו סביבה אנשים מקסימים, שדיברו ביציאת מצרים, שמעו מוזיקה נפלאה, שרו ביחד צימרמן והנדריקס, הקינקס וניל יאנג . יין נמזג לכוסות ובייגלך נושנשו להם לאיטם. ולהשלמת מצב הרוח קצת
. סדר מדורה זה הדבר הבא. חג שמח לכולכם.

Jflyaway

New member
עשיתי סדר מדורה לפני שלוש שנים

במקום מרוחק ומבודד בהרי יהודה עם אישתי, שני הבנים שלי ועוד משפחה אחת. זו הייתה חווייה נהדרת, ואגב להבדיל מהאפטר עם הבייגעלך שתארת, אצלנו זו הייתה סעודת חג של ממש, כאשר חלק גדול מהאוכל הכנו בתוך ומסביב המדורה עצמה

LadyG

New member
אבל צריך לדייק

זה לא היה סדר, זה היה אפטר סדר. אנשים החלו להאסף מאחרי חצות וצפונה כך שאני מניחה שרובם בילו את השעות שקדמו בליל סדר בחברת משפחותיהם. הקטע פה היה אחר לגמרי. ותודה לזולי על היוזמה המקסימהץ

Barmelai

New member
גורו גורו תחת

אם לא היה לי את האלבום בבית לא הייתי מאמין שיש דבר כזה. אבל גרמנים, 70 שנה אנחנו לא מבינים אותם. הסדר בקצה הזה היה על טהרת המטבח הפרסי, שזה פואטי וטעים בערבוביה ואילו הפסקול של בית סבא ישראל, זמירות ההגדה. ועכשיו שמישהו יסביר לי איך נותנים לעם שלם לשיר בציבור שיר כל כך מורכב מלודית ולצפות שלא יכשל בלשונו אחרי חצי בקבוק קיאנטי בציר 2008? בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם. בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לוֹעֵז: הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו: הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס. הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר: הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים. גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן: מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס. הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר: הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים. גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן: לא אנושי אם שואלים אותי, האחיין שלי רכן אל אוזני ושאל בלחש אם זה נחשב לפרוג. לא ידעתי מה לענות לו.

../images/Emo13.gif

הסדר, וחג הפסח באופן כללי, הוא מכה יותר גדולה מכל 10 המכות גם יחד...

zooly

New member
בלילה הזה אוצרות טללים נפתחים

אני מכור לסדר בקיבוץ, וכמו כל מכור, אני מגלה סלחנות מופלגת לכל הפאקים הקטנים שאי אפשר בלעדיהם ואף רואה בהם חינניות מסויימת. אבל הפעם זה כבר היה קצת מוגזם, כך שסיימתי את הסדר בתחושת חמיצות מסויימת. מזל שיש את הראגה - מקום נדיר ומחבק שמושך אליו אנשים נדירים ומחבקים (בד"כ). הבאתי אי אלה ג'יגות של מוזיקה, אבל מסתבר שלא היה בכך צורך והערב תפס כיוון מקסים ואינטימי. לא יודע אם פסייח, אבל ללא ספק אלטרנטיבה מבורכת. וערב פסייח? יהיה גם כן, בהזדמנות אחרת.

LadyG

New member
חבל על הזמן

איזה כיוון מקסים הלילה הזה תפס. תודה זולי על ההזמנה והשיתוף. אנחנו צריכים לעשות ערב פסייח.

למעלה