נו באמת

הוא

מייצג גישה שלצערי רווחת בקרב המין הגברי ולכן מסקרן אותי לדעת מה באמת מפריע להם.

רובלים זה לא כסף !!! מינימום דולר קנדי (וגם זה רק כי אני במצב רוח טוב היום).

sumerfield

New member
יקירתי

לא באמת משנה לנו כמה היא תעבוד, ואפילו נשמח אם היא תרוויח מלאן.

כל עוד העולם מתפקד מסורתית כתא משפחתי בו צריך גם לעבוד וגם לטפל בבית ובילדים, אז אנחנו מעדיפים שהיא תיקח על עצמה את הטיפול בבית, היות והיא הרבה יותר טובה מאיתנו בכך, ותשאיר לנו את הדברים האחרים בהם אנחנו טובים.
אפשר לחלוק, אפשר אפילו שהיא תרוויח יותר.
אבל אנחנו מרגישים הרבה יותר טוב כשהיא מטפחת לנו את האגו ולא מנסה לחיות איתנו בתחרות פנים דירתית בכדי להוכיח שהיא שווה כמונו או יותר.
תחרויות יש לנו מספיק גם בחוץ.
הבעיה היא שכשאתן מרגישות שיש לכן כח, אז אתן חייבות לנפנף בו וקשה לכן לחיות עם זה בשקט והרמוניה.

עם זאת, כאשר יש משו קשה לעשות (להוריד תזבל, לסחוב משו או סתם לעשות משו שגורם לנו להזיע ולהתאמץ בדיוק באמצע היורו), אז אתן מייד מנפנפות בכך שזה "תפקיד של גבר" .

אין לי כח לחזור על הכל, אבל זה מזכיר לי תמיד את המונח "עבד כי ימלוך". ההרמוניה מופרת כמעט תמיד בגלל חוסר הבטחון שלכם שנובע מאלפי שנות דיכוי גברי.
צ'אלי כל גבר (שלא מחפש כאן זיונים בלבד) והוא יסכים איתי.

ונמאס לי קצת מהדיון, ואני גם נוסע תכף די רחוק וחוזר רק ביום ראשון, אז נעזוב....

שבת שלום

אהה

אז מצד אחד באים לא מעט גברים (ע"ע גיא רווה) וטוענים שגברים יכולים להיות הורים טובים לפחות כמו נשים,

אבל מצד שני באים לא מעט גברים וטוענים שעדיף להשאר בתפקידים המסורתיים, כל מגדר והתפקיד שלו.

ואח"כ עוד אומרים שנשים מתוסבכות
.

יודע מה מפריע לך ולשכמותך?

שהכוח שהיה בידיים שלכם נשמט פתאום , שפתאום נשים רוצות בסה"כ את אותן הזכויות שהיו שמורות כ"כ הרבה שנים רק לגברים אבל לגברים קשה לקבל את השינוי.

והארה לסיום - הטיפוח שאתה כותב עליו? חייב להיות דו צדדי כדי שכל קשר יצליח.

sumerfield

New member
את יודעת משו

יצא לי לדבר עם לא מעט גרושות בחיי,
ו95% מהן אמרו שהוא עזב כי הן היו נשים חזקות, אסרטיביות, קרייריסטיות ומצליחות.

אם כולן אומרות את זה, וכולם מדברים על זה, ומבינים שלא נכון להתנהל כך (ובטח לא לשפשף לו את ההצלחה בפנים), אז למה אתן ממשיכות?

דרך אגב, גם גרושתי טוענת בדיוק את אותו הדבר, וזאת למרות שתמיד הרווחתי פי 8 ממנה, יש לי פי 4 ממנה שנות לימוד באקדמיה ואני עושה עשרות דברים שהיא אפילו לא יודעת איך להתחיל.
אולי הבעיה היא שאתן רק חושבות שאתן "חזקות"

תכף

יציעו לנו לקחת חדר. שאני אזמין?

לא רואה שום צורך לנפנף בשום דבר, מיותר בעיני,
אם אתה מגלה שהאישה מולך היא חזקה, אסרטיבית, קרייריסטית ומצליחה זה אומר שהיא מנפנפת בזה?
אם הגבר מהצד השני הוא בדיוק כזה, אז זה בסדר כי זה טבעי וזה מה שמצפים ממנו?
זה בדיוק מה שאני מנסה להבין כאן ממך? מה ההבדל אם שני הצדדים הם כאלו?
בוא נתמקד באותן נשים שהן באמת כאלו, מה הסיבה שהגברים עזבו שם? מה הפריע להם? מה הפחיד אותם? מה סירס אותם?

sumerfield

New member
עברנו כבר את

שלב הזמנת החדר

היום אפש לבוא הביתה בלי יותר מידי מנהלות וסידורים.

יצא לך לראות את הפרסומת למועדון 365 (או משו). במקרה ראיתי הבוקר וזה גאוני... כאילו שהקופיקייטר בא וקרא כאן אמש.
ברור שהאישה שם מצליחה וחזקה (אשתו של איצקו מרמזור), אבל היא נותנת כל הזמן לבעלה להרגיש שהוא התותח בבית, בלי לנפנף לו בפנים שהיא לא פחות טובה כל הזמן.... הם בטוח לא יתגרשו.

את יודעת משו, אולי אתן צודקות ואנחנו באמת מפחדים.
מסורתית לאורך מליוני שנים הייתן תלויות בנו שנפרנס, נשמור נסדר נדאג וננהל אתכן, ופתאום בעזרת הקידמה (שאנחנו הבלנו אם באמת תחשבי על כך), אתן יכולות להסתדר לבד (חלקכן בכולופן). כבר לא צריך כח פיזי ברוב העבודות והמטלות (אפילו בלחימה), ואתן משתחררות מהתלות בנו.
אולי זה מפחיד אותנו, אולי איפושהו יושבת לנו גם הידיעה שאפילו בשביל להתרבות לא תצטרכו אותנו בעתיד, ואולי זו סתם רכושנות על צעצוע שאנחנו מאבדים (אפילו פחד מחברה מטריארכלית).
אז מה, אז זה אומר שאתן צריכות לשתף פעולה עם הפחד ולנסות להוכיח בכל רגע ורגע שאתן חזקות?
מי בדיוק מפסיד מכך?
אתן מפסידות!!!!
כי אתן "החזקות" בסוף נשארות עם דלי הגלידה ואנטונלה ב10 בערב, או מזדיינות עם זרים (או מתוחזקים למיניהם) בכדי להפיג את הבדידות. אבל זוגיות - יוק.
ואת יודעת למה זה קורה?
רק בגלל חוסר ביטחון שלכן (אצלנו חוסר הביטחון הוא מובנה והשלמנו איתו).
חוסר הביטחון הזה גורם לכן לנפנף בכוח במקום לדעת שיש לכן אותו, להצניע אותו ולהשיג מה שאתן באמת רוצות.

ואם את באמת אישה חזקה, גם אם בנזוגך בחר בקריירה של מוכר קרטיבים באנקורג', את צריכה להיות חכמה ולתת לו את התחושה שאבות אבותי כל כך אהבו - התחושה שאת צריכה אותו ותלויה בו.
(זה כה גם במיטה, רק ששם למדתן לזייף וזה נראה לכן בסדר. עכשיו צריך ליישם גם בחיים הכלליים (ותכף יקפצו כל המודעות לעצמן שלא מזייפות))

תן לי להבין משהו

האם אתה טוען
שאני צריכה לתת לצד השני, את התחושה שאני חלשה ומסכנה ותלויה בו בשביל להתקיים בעולם הזה?
(ואיך בדיוק זה אמור להתבטא גם במיטה הדבר הזה?)
מי מנסה להוכיח משהו בכלל?
זה שאנחנו מצליחות לעשות דברים שכביכול היו "שייכים" רק לגברים זה אומר לנפנף בזה?
אם נגיד אני נתקעת עם פנצ'ר באמצע כביש החוף, ואני יודעת להחליף גלגל כי כבר יצא לי לעשות את זה פעם,
לטענתך
עדיף לי לעמוד בצד ולמרר בבכי, עד שאחד הגברים יואיל בטובו לעצור ולעזור לי?
כאילו, אם אני מחליפה את הגלגל בעצמי זה נקרא לנפנף במשהו?
אולי הגיע הזמן שתצאו מהפחדים המיותרים, שהבאתם על עצמכם במהלך השנים?

sumerfield

New member
את רואה...

בסוף את מבינה מצויין (ואפילו מצליחה שוב להקצין)

זה לא שאת צריכה להתמסכן ולבקש ממנו בכל פעם ש "יפתח לך את הקוטג' כי המכסה תפוס חזק מידי, ואיזה יופי שיש לו כאלה שרירים, אחרת היית אוכלת רק לבן".

אבל צריך להחמיא ולפרגן ואם הוא קיבל בונוס של 2000 ש"ח לא להגיד לו מייד שאת קיבלת 30,000, וכן להעזר בו בכדי להוריד את בגדי הקיץ מהארון או להגדיר משו במחשב ("יו... איך שאתה שועל מחשבים, אתה חייב ללמד אותי פעם" ), ולא להגיד "למה קנית במגה, אם אני הייתי הולכת לרמילוי אז היה עולה לי 15 שקל פחות" או "יצא לך שרוף הרוטב של הפסטה, מעיין לא תאכל את זה עכשיו ואני מכינה חדש" או " אתה חייב לקרוא את המאמר הזה, הוא מאוד חשוב לי ומשנה את כל תפיסת עולמי וגם אתה צריך להפנים אותו" או " אל תהייה ילד, יש לך עוד מלא עבודה, אל תלך עכשיו לראות יורוליג עם שמוליק" ועוד מלא דברים שאתן עושות 15 פעם ביום רק בכדי לנסות להוכיח לנו שאולי יש משו שאתן עושת לפחות כמונו.
בדיוק כמו שאת מתחרפנת כשהוא לא אומר לך "כמה את יפה" כשאת עומדת לצאת מהבית או לוידעמה, או כמה הוא ראה את אלוהים אחרי הזיון.

כמו שאבאשלי תמיד אומר - תהייה חכם, אל תהייה צודק.
אתן בד"כ (מה שאני נתקלתי) אוהבות להוכיח לכן ולנו שאתן צודקות (גמני כזה לדאבוני) וככה דופקות הכל.

sumerfield

New member
ותעשי ניסוי קטן

בפעם הבה שאתם חוזרים מקניות, תקחי רק שקית אחת קטנה ותתני לו לקחת יותר ממך.

כשתגיעו לבית, תלטפי לו את שריר היד ותגידי לו "אף פעם לא שמתי לב כמה שאתה חזק ויפה"

אני מבטיח לך שלפני שהקוטג' יראה את החושך של המקרר, את תקבלי זיון כזה שיגרום לכל השכנים בבוקר למחוא כפיים.

(נכון, אנחנו ילדותיים ומאוד פשוטים להפעלה, אבל רובכן, בעיקר "החכמות", לא מצליחות להסתדר אפילו עם מערכת הפעלה קלה ופרימיטיבית כזו. אז מי הצד היותר מוצלח מותק? )

הניסוי שלך נרשם

כשיהיה רלוונטי מן הסתם (בינתיים החתולה וגם הכלבה לא ממש מתלהבות לסחוב שקיות למעלה, מתוך השקיות זה כבר סיפור אחר)
הענין שרוב הסיכויים זה לא יעבוד, אני לא זקוקה לניסויים בשביל להחמיא לצד השני,
ללא ספק אתם פשוטים להפעלה, עם זה אני לגמרי מסכימה איתך, כמה מילים ומשפטים לענין ואתם תאמרו כן לכל דבר.

חחחחחחחח

אני מנסה להבין מי מקצין יותר מבין שנינו :))

מסכימה איתך, דרך אגב זה תקף לשני הצדדים, שצריך להחמיא ולפרגן, וגם בהמשך לשאר הדברים שהבאת כאן.
כל מה שאני אומרת שגם נשים שעושות את כל זה, עדיין הגברים בצד השני לא ממש מתלהבים שם, כי בתפיסה שלהם היא אישה חזקה וזה כנראה משהו שיותר חזק מהם......

sumerfield

New member
עוד לא ראיתי מקרה

בו אישה חזקה בחוץ, לא יצאה מגדרה להוכיח שהיא גם חזקה בבית.

ואסיים בדוגמה שמאוד צורמת לי אישית -
אני לא אוהב שמנקים לי את הבית. אף פעם לא הייתה לי עוזרת כשהייתי לבד (וגרתי מספיק שנים לבד) ותמיד רציתי לנקות לבד (גם את הרכב והאופנוע והסירה אהבתי לשטוף ולתחזק בעצמי).
זו לא פחיתות כבוד, זה לא קשור לכסף, אלא זה בא מתוך רצון לשמור על מה ששלך, ידיעה שאתה עושה את זה יותר טוב מכל אחד אחר, וגם קצת הנאה מהעיסוק (תמיד טענתם שאני מוזר, אז הנה ההוכחה).

כשהייתי נשוי, נהגנו בימי ראשון בבוקר (שנינו עבדנו בעסקי המט"ח ויום ראשון זה לחופש) לשבת באיזה בית קפה פלצני בתל אביב ולקרוא כל אחד בפינה שלו את כל עיתוני היום (וקצת לענות למיילים ולדבר בטלפון).
הצעתי לה שבמקום העוזרת (שהייתה מחריבה כל פעם משו אחר), ננקה לבד בראשון בבוקר, זה יקח לנו שעתיים ואז נלך לקפה בהרגשה שגם עשינו משו (ואפילו משו ביחד).
היא ישר קפצה לענות שבניגוד לאמא שלה, היא אישה עובדת ויכולה להרשות לעצמה להביא עוזרת בלי לעסוק ב"עבודות כאלו".

עכשיו את יותר מבינה על מה אני מדבר כשאני אומר שאתן עסוקות בלהוכיח?

התכוונת

כמובן שגרושתך היתה מנסה להוכיח.
בוא נסכם שאתה בהחלט יכול להיות אופטימי,
מהסיבה הפשוטה שעדיין לא נתקלת, בכל סוגי הנשים הקיימות עלי אדמות,
בהצלחה!

sumerfield

New member
מותק (4 או 5 לדעתי)

נתקלתי כבר במספיק נשים, היא עד כה הייתה דווקא הכי פחות קיצונית בחוסר היכולת לתפעל גברים בסיסיים.

יערית

New member
מי חזק מי???

אנחנו פשוט בנויות שונה מכם ולכן החוזק בא משם, ניתן לנו החוזק הנפשי
ללדת, ותאמין לי, אם לא עברת קריעת לידה, אין לך מושג קלוש
מה זה חוזק!

ולגבי הנשים הקטנות העקרות בית, אלו שמגדלות תחת ומכינות כל יום
אוכל מבושל טרי והבית נקי (מטילה ספק בעיניין, מכירה ועוד איך מכירה
כאלו שהבית שלהם זוועת עולם ובישולים נראים כמו ה...), אז אלו
נמצאות ב"שמורה" בנתניה, מכיר? וואי וואי וואי, רק תרצה ואני אמצא
לך אחת כזו שהיא משחקת אותה כנועה ולא אסרטיבית או דעתנית,
והיא מרוויחה בשחור מהצד במשק בית או כמטפלת, והגבר מגיע
בערב לתנוחת אל בנדי..ואין הרבה על מה לדבר אם בכלל , ואז...
תנסה להתעסק איתה...תנסה , תראה איך שהיא מראה לך מאיפה
הדג משתין, כי הן אומנם לא משכילות ולא עובדות במשרות מלאות
וטובות ולא בנו קרייה, אך יש להן השרדות של רחוב והן בטח לא
עושות את שעושות בחינם- גם לזה יש מחיר כבד.

ועצם זה שלא הכרת אישה שעובדת משרה מלאה, שיודעת לבשל
ויודעת להחזיק בית תוך כדי, ויודעת להזדיין כמו שפנה ויודעת למצוא
את הזמן לביחד ויודעת לנהל את הזמן שלה בין עבודה לבית, זה
לא אומר שמת העולם וצריך להסתפק בקטן....

זבש"ך, זבש"כם!

<תנוחת השיש כבר נדושה!>

sumerfield

New member
נסיכה

אם את לא עברת חירבון תחת השפעת טחורים, לך אין מושג מה הקושי האמיתי ומה זה חוזק.

ואל תגלשי גם את למקרי קצה.
אפחד לא רוצה שפחה, אבל אף אחד גם לא רוצה מנהלת או אחת כזו שנותנת לו להרגיש חסר תועלת או לא חיוני.
אנחנו תמיד היינו ותמיד נהייה תלויים בכן לצורך התרבות (וגם לצורך הבונוסים הנלווים), ואנחנו חייבים להרגיש שגם אתן תלויות בנו.

ואין אף אחד, לא אישה ולא גבר שיכולים לעשות הכל במקביל ובצורה טובה. זה חוק טבע שכזה שתלוי בכך שהיום מוגבל ל24 שעות וקצת.

יערית

New member
הנה קראת לי נסיכה

אני נסיכה כי יש לי מלך בבית ! עשוב אותך מסיפורי ASS, הכוח שעליו
דיברתי הוא במובן אחר, במובן הנפשי...
אני אהיה לו שם כשיהיה לו קשה- להרים אותו
אני אהיה לו שם כשהוא יהיה שפוף- בכדי לחזק אותו
אני אהיה שם בשמחתו- בכדי לחזק אותו

אם הוא "משתלט" לי על המטבח, אני יודעת לחלוק בו ומבינה שזה לא רק
המקום שלי יותר, אם הוא רוצה חצי מהמיטה גם את זה אתן לו

אני לא תלויה באף אדם יותר, תלויה בפרנסה שלי ותלויה בבריאות בכדי
לקיים חיים תקינים וטובים, מאידך אני זקוקה לאהבתו בכדי שכל מה שכתבתי קודם יהיה בו טעם טוב יותר וחמצן בכדי לקום כל בוקר מאושרת
יותר.

אני במסגרת המגבלות שלי (שעות עבודה נרחבות מבעבר) מנסה לא לקזז אקסטרות וחיי שיגרה- וכל עיניין הניהול של נשים, זה כי היה שם גבר
"חלש" שאיפשר את זה, או האישה הקטנה שאיפשרה לעצמה להשאר
קטנה לצד גבר "גדול".

האקס שלי אגב מאד שמח שאשתו מרוויחה יותר ממנו, זה היה החלום
שלו כשהיינו יחד, היום כשהוא זורק לי פה ושם "לכי תרוויחי יותר"..
אני צוחקת בתוכי...:)))))

היום ערב חופשי מבישולים, מסעדה על הפרק :)

למעלה