נושא לדיון: לתת לילדים כסף-חינוכי?

גוט ניק

New member
נושא לדיון: לתת לילדים כסף-חינוכי?

מה דעתכם, ילדים צריכים כסף? או שעדיף אולי לתת ממתק או צעצוע? פרטו...

גוט ניק

New member
הגרי``ש כהנמן היה אומר:

הסיבה שנותנים לילדים דמי חנוכה, בגלל שהיוונים אסרו ללמוד תורה, וכשניצחו אותם ורצו להחזיר את הילדים ללימוד נתנו להם קצת כסף כדי שילמדו, כי זו הדרך לחבב על הילדים את הלימוד, לכן נותנים גם בחנוכה. (דברי הרב ג קטו). מה דעתכם, כסף עדיף על מתנות?

גוט ניק

New member
וכשאתה נותן לילד שקל או שתיים

איזו תחושה תצרף לזה? שיבין שזה קצת או שיבין שזה הרבה?

איך מלמדים ילדים שכסף זה לא הכל

בחיים? פגשתי ילדה בת 7 שהסבירה לי בדיוק כמה כסף יש לה וכמה זה חייב לה וזה חייב לה, ומה היא מתכננת לקנות וכמה ישאר ואמא שלה מעודדת אותה ומספרת שהיא משלמת לה על זה שהיא שומרת על הילדים הקטנים- אותי זה ממש מזעזע. למה ילד צריך להתעסק עם זה? חשוב בגיל מסויים, לדעתי 10+, כן לתת לילדים כסף כדי שילמדו שיש לזה ערך ושצריך את זה, זאת אומרת להקנות להם את הרעיון של סחר חליפין ושדברים נקנים בכסף אבל חשוב מאד להזהר ולהשאיר את זה צדדי ולא לתת לזה מקום חשוב- לא לדבר ולהתעסק אודות זה עם הילדים. וזה מטרה חינוכית בפני עצמה- להקנות לילד שהחיים לא מתחילים ולא נגמרים בכסף למרות שאין לו תחליף! השאלה הגדולה היא איך עושים את זה...

זה שאת חייבת...

וכל אחד אחר חייב זה ברור.. השאלה מה עושים עם הכסף...ומה הערך שזה נותן לילד. כסף גדל על העצים? מסתבר שלא.

שב אתה בצד...

סתאאם..אני עושה עם הכסף רק דברים טובים...תמיד כשאחי רוצה לקנות משו מסוים אני מלווה לו וכו'.

למה שההורים שלך לא יתנו לו?

אם הם נותנים לך אז למה את צריכה לתת לו? את עובדת במקרה? ואם כן אפשר לדעת במה? ומלבד זאת אם אחיך לומד אז את צריכה לתת לו את הכסף שלך! זה תמיכה בלומדי תורה... חח

למעלה