> נושאים ושאלות בנושאים כלליים<

geostant

New member
אהה..... יש לי כבר מעריצים !

טוב נו, רק אחת בנתיים
אין לי מושג אפילו מי זאת, פרט לזה שהיא מהולנד... חחח
(הצעתי מתוך נימוס חתימה
)

avicorn

New member
יש פה מישהו או מישהו שמכיר מישהו

שמתחיל ללמוד צילום שנה א במכללת הדסה?

dino_din

New member
שאלה טכנית

מאחר ולא מצאתיח משהו בקישורים, אני אשאל פה. צילמתי בדיגיטלית סרט וידאו קצר (קאנון A70). הבעיה היא שלא חשבתי על זה קודם וסובבתי את המצלמה כדי לצלם לאורך :( מישהו מכיר תוכנה טובה או כל דרך אחרת כדי להפוך את כל הסרט בתשעים מעלות?? (חוץ מלהפוך את המסך :) תודה, דינו.

shirasc

New member
האתר מקסים!!!

ממש הוקסמתי מהתמונות, סליחה אם אני טועה אבל יכול להיות שאחד הצולמים שלך (זה עם הכיפה ) הוא חייל שנהרג? סליחה אם הרגתי מישהו חי. ושוב האתר באמת מרשים.

ליאור3001

New member
צריך עזרה בקניית מצלמה דיגיטלית..

שלום לכם, אני דיי חדש בכל התחום של הצילום הדיגיטלי, אבל מאוד אוהב את זה. אני מעוניין במצלמה טובה, אמינה, איכותית , ושתפיק את התוצאות הטובות. רצוי שהיא תהיה דיי קטנה וזמינה לשליפה מהכיס. התכונות שאני מחפש הם : SUPER CCD HR זיכרון XD רזולוציה מעל 3 רצוי אפילו מעל 4 חשוב מאוד סוללות אצבע AA זום אופטי 3 ומעלה רצוי אפילו יותר מ-4 שהיה הצמדת קול לתמונה וידאו +סאונד חיבור ישיר לטלוויזיה שתהיה דקה, קומפקטית, לא מחיר בשמיים, תנו לי כמה וכמה הצעות טובות, המצלמות המוברחות.. עם אפשר מחירים בבקשה. החברות שאני התעניינתי בהם עד כה ונאמר לי שהם הטובות והאמינות : SONY ו. FUJIFILM תודה על העזרה ליאור

genotip

New member
צלמים יקרים...

ASD (מגזין ישראלי התנדבותי לאמנות ותרבות למי שטרם הכיר) פועל ללא הרף להעלאת פרוייקטים חדשים ומעניינים לרשת הישראלית. לפני שבוע הושק EXPOSE המאפשר ליוצרים להציג תיק עבודות ברשת בצורה נוחה וקלה, קודם לכן הושק SPOT שמטרתו להוות מגזין השראה וכו'. אחד הפרוייקטים הבאים שאמורים להעלות מתקשר לצילום, וכאן למעשה אשמח לשמוע את דעתכם בנוגע לאפקטיביות שלו, לרמת ההשתתפות וכל פידבק כללי. הרעיון הכללי העמוד מאחורי הפרוייקט הוא יצירת מאגר תמונות חופשי לשימוש (בגדלי דפוס) כפי שנהוג למעשה באתרים רבים בחוץ לארץ. רישיון השימוש בתמונות הוא לעבודות לא מסחריות, ותחת מתן קרדיט הולם (שוב - כפי שנהוג בכל העולם). החלק השני בפרוייקט מאפשר ליוצרים למכור תמונות דרך האתר (כאשר היוצר שולט בהצגת התמונה, הוספתה והמחיר שאותו הוא קובע לה. ASD מספק קבלה ליוצרים שאינם יכולים לספק כזאת בעצמם). שני החלקים לא יכולים לעמוד אלא אחד לצד השני. כלומר - לא יעלה חלק אחד של הפרוייקט ללא השני. התהייה שלי היא פשוטה, האם יש הענות מצדכם הצלמים למאגר כזה? האם מעבר לזה שהרבה אנשים ישמחו למכור את תמונותיהם, תהיה הענות גם למתן תמונות חופשי להורדה? כאמור - אשמח לשמוע את חוות דעתכם בעניין

MaD-d0g

New member
מציאת שם של תמונה

שלום לכולם. אני די בטוח שזה לא הפורום המתאים אבל אני אשאל בכל מקרה.. ראיתי היום תמונה באיזה דאנס בר וצילמתי אותה עם הטלפון שלי (בגלל זה האיכות
). רציתי לדעת מה שמה. תודה רבה
ומי שלא מצליח להבין מה רואים, הנה הסבר קצר. בכל מקרה, בתמונה ראים איש יושב בתוך חנות. כנראה מסעדה/בית קפה/בר. הוא יושב על כסא כלשהו ומביט החוצה דרך חלון הראווה במבט מושפל. בחוץ רואים 2 צלליות של אנשים זרים לובשים כובעים שהולכים ברחוב.

Nighthawk ok

New member
DPI ותמונה ממצלמה דיגיטלית

אוקי אז ככה יש לי תמונה עם הנתונים הבאים פורמט: jpeg פקיסלים: 1536*2048 גודל תמונה: 1.03 מגה dpi: 180 bit: 24 עכשיו הקטנתי את האיכות דחיסה של ה-JPEG ויצאה תמונה עם הנתונים הבאים פיקסלים:1536*2048 - ללא שינוי גודל תמונה: 856 K dpi: 96 bit: 24 לא רואים שום שינוי בתמונה עצמה, והשינוי כמו שאפשר לראות הוא רק ב-DPI רציתי לדעת מה זה DPI, הבנתי שלהדפסה צריך 3000 DPI למה? ולמה בגלל זה הגודל של הקובץ ירד... ומה זה משנה? תודה רבה על התשובות עומר

זאבהג

New member
המלצות למצלמת וידאו פשוטה

אני מבינה 0 בצילום. כל מה שאני רוצה זה מצלמת וידאו שאוכל להסריט את הילדים בבית מדי פעם. לא מעונינת להשקיע הרבה. האם כדאי דיגיטאלי או אולי לחפש מהמצלמות הישנות הלא דיגיטליות יותר בזול? אני רואה באתרי המכירות מצלמות בסביבות ה900 ש"ח בקבוצתיות מצלמת וידאו דיגיטלית MiniDV מבית JVC חדשה פרוט: 72 שעות אספקה! פירלס שיווק מציעים למכירה: מצלמת וידאו דיגיטלית MiniDV מבית JVC דגם GR-D72 חדשה מצלמת וידאו כף יד דיגיטלית סופר קומפקטית בעיצוב חדשני. אפשרות לצילום תמונות סטילס על גבי כרטיס זיכרון נשלף. חיבור USB למחשב, מנגנון ראיית לילה צבעוני. פנס מובנה, זום אופטי X16, זום דיגיטלי X700. שווה את הכסף? האם זה מה שאני צריכה אשמח לשמוע ותודה מראש

Noam S

New member
עבודה בחנות צילום [פוטושופ]

היי, איפה עוד [חוץ מבלוח כאן] אפשר לחפש עבודה בתחום הצילום? [למדתי מולטימדיה ב"סלע", דברים כמו פוטושופ, פרמייר וכו'...] תודה

Immortality

New member
בפורום הטכני יעזרו לך יותר

809, או קישור כחול בראש העמוד.

geostant

New member
תחליף פלאפון ../images/Emo123.gif

אם תוכל לחזור למקום התמונה בדרך כלל באחת הפינות רשום את שם הצלם ו/או שם הצילום

geostant

New member
צריך 300 DPI

והמונח DPI = Dots Per Inch ובתרגום חופשי : כמות הנקודות פר אינץ' כמה שיש פחות נקודות פר אינץ' ככה בעצם אתה מוריד את כמות הנתונים בצילום ומשקל הקובץ יורד. עדיף להשאיר באותו DPI ורק להוריד את הגודל הפיזי של הצילום (כמובן תלוי במטרה) אם אתה רוצה לפרסם את הצילום באינטרנט תוריד את הרוחב ל-800 ותן לתוכנה לחשב לבד את הגובה אם זה לצורכי הדפסה אל תוריד כלום (לא DPI ולא גודל פיזי)

Nighthawk ok

New member
זה לאינטרנט

אז אתה ממליץ לא להוריד את ה-DPI אלה לשנות את הרוחב והגובה לפי רוחב 800 אוקי תודה רבה!

geostant

New member
תגובה

אנחנו בפורום מתעסקים בצילום סטילס ולא וידאו אתה יכול לעשות את אחד מהדברים הבאים כדי לקבל תשובה יותר מעשית : 1) לגשת לפורום הפקת וידאו ולשאול שם את אותה שאלה, אני מניח שהם יבינו הרבה יותר טוב 2) לגשת לפורום הטכני (קישור כחול בראש הפורום)

comma

New member
פירוט נוסף.............

DPI כמו שכבר אמרו לפני זה נקודות לאינטש. מדפסות מדפיסות בד"כ על 300 DPI מסך מחשב מציג את התמונה ב 96 DPI בד"כ ומסך טלויזיה על 70 DPI לכן אתה גם יכול לחשב כמה פיקסלים אתה בכלל צריך לתמונה שלך. נגיד שאתה רוצה לצלם תמונה שמראש אתה יודע שאתה עומד להדפיס בגודל 3X4 אינטש אתה צריך שגובה התמונה יהייה 3X300= 900 פיקסלים ורוחב התמונה ע"פ אותו חישוב 1200 פיקסלים. ולכן כדאי לצלם על 900X1200 (סתם דוגמה) את אותו צילום תוכל להציג על מסך מחשב בגודל פי שלוש מבלי להכפיל פיקסלים מאחר שעל המסך כל פיקסל בודד הוא גדול יותר, ולכן עם אותו מספר פיקסלים אתה יכול לראות את התמונה יותר גדול (וגם יותר קל לשים לב לפיקסלים בתמונה). כאשר הורדת את איכות התמונה מ300 ל96 DPI לא ראית הבדל כי על המסך היא מוצגת בכל מקרה על 96 מקווה שהייתי מובן (ואני לא בטוח)

למעלה