נושאים בוערים:הקפאה אבל גם ככספיים

רצינית10

New member
נושאים בוערים:הקפאה אבל גם ככספיים

איך לפעול:האם האסיפה מסוגלת לעמוד מול שר הבטחון,הממשלה והעומד בראשה? אולי זו הצהרה בלבד? -לא מספיק. לצאת ןלהפגין? גם זה אינו מועיל?האם יש הצעות טובות יותר במאבק על קיומנו? ולנושא נוסף: אנחנו זקוקים לכל מימון להמשיך ולבנות(היציקות בשכונה החדשה ועוד הרבה...) מאין להשיג כסף? מדוע אין מטפלים בנושא תחנת הדלק? כל הועדים הקודמים ניסו ולא פעלו מספיק!כולם עד היום!!! אולי סוף-סוף הועד החדש יתחיל לדבר גלויות ותקיפות עם הנוגעים בדבר? כאשר חבר/מועמד/שוכר חייב סכום ואפילו הקטן ביותר מפעילים : מכתב מעורך-דין,רבית והצמדה ואפילו הוצאה לפועל!!! עם בעלי הזיכיון לתחנת הדלק לא מיצו ואפילו את ההליך הפשוט ביותר .הם צןחקים כל הדרך אל הבנק!לא עמדו בחוזה. לא שילמו מסים וארנונה,שום התחייבות לא כובדה!!! העבירו את התחנה לסונול-קיבלו כסף-ואפס תשלומי חובות. מה נעשה בענין? בכסף שייגבה(אם וכאשר) אפשר השתמש לטובת הציבור ורווחת נפגעי כל הגזירות. לתשומת לב חברי הועד ,ועדת ביקורת וכל הציבור.

אני מבינה שאת בקיאה בכל הפרטים של תחנת הדלק

כי אני, למשל, לא. ממה שאני מבינה יש בסיפור הזה מורכבות משפטית לא פשוטה מבחינת הבעלות על הקרקעות, חוזים וכו'. לטעמי הדבר הנכון הוא בדיקה של העובדות ע"י אנשי מקצוע. ואישית הייתי מגבשת דעה רק אחרי שעברתי על המסקנות והמסמכים בעצמי. ותחשבי אם היית מתבטאת באותה מידה של חריפות אם הדברים היו מתפרסמים בשמך המלא. זה שיש את האפשרות לאנונימיות בפורום לא מוריד את האחריות מתוכן הדברים.

רצינית10

New member
בקיאות לחוד ושקיפות לחוד

יכול להיות שאינני בקיאה מספיק. אבל, הרינונים ושיחות בשבילים הביאו אותי להעלות את הנושא,ולא בפעם הראשונה.לא הועדים הקודמים ולא הועד החדש מאוד יכולים "להסתיר" את הנושא. חשוב שתהיה שקיפות שהתושבים המשלמים את מיסים ועושים למען הקהילה יידעו מה קורה והיכן עומד הנושא גם מבחינה משפטית.נכון הבעיה לא פשוטה.האם כבר נבדקו העובדות? לעניין השם-הייתי מתבטאת כך גם בכל פורום! כל סכום שיתקבל בודאי יתרום לציבור כולו ובעיקר למי שנפגע/ נזקק בימים טרופים אלה לעזרה.

מאות אלפי שקלים

מה שאת חושבת זה מאוד חשוב אבל הדבר הכי חשוב זה מה שקורה בשטח ומה שקורה זה שמוציאים מאות אלפי שקלים מבלי שאף אחד יודע אליהם

תחנת הדלק

לפני למעלה משנה הוגש כתב תביעה נגד השוכרים את מתחם תחנת הדלק, מנהל מקרקעי ישראל וההסתדרות הציונית. כתב התביעה מחולק לתביעה קניינית וכספית. תביעה קניינית ובה הטענה כי הקרקע עליה הוקמה תחנת הדלק ניתנה כפיקדון זמני, ועליה לחזור בתום 10 שנים, שזה מכבר הסתיימו, לבעלות כפר אדומים. תביעה כספית בגין כספי שכר דירה על הקרקע שלא שולמו לאורך השנים, וכספים המגיעים ליישוב מאחוזי מכירת דלק, כפי שנקבע בחוזים. למן הגשת התביעה לוחות הזמנים להתקדמות נקבעים על ידי בית המשפט. היו שני דיונים מאז, ואין התפתחות מיוחדת, עדיין. ברגע שתהיה התפתחות, נעדכן. כל האמור לעיל נכתב מספר פעמים בדפי המידע. טל ח. מזכיר היישוב

תחנת הדלק

מדוע לא מדווחים כמה כסף הישוב השקיע עד היום בתביעה בנושא תחנת הדלק? מדוע לא היה בשום תקציב של שום שנה בתקציב הישוב שהוגש לאסיפה תיקצוב לתביעה בנושא תחנת הדלק? מסתירים זאת מאיתנו.ומדובר במאות אלפי שקלים שלא קבלו שום אישור באסיפה, ושיכלו לעשות עם זה דברים חיובים, במקום לבזבז את הכספים האלה על תביעה שנראת חסרת סיכוי.שמטרתה העיקרית היא סגירת חשבון על רקע סיכסוך אישי של מישהו עם מישהו מבעלי התחנה.(מדוע אנחנו שלא קשורים לסיכסוכים בין המשפחות הותיקות על רקע משקעי העבר בניהם, צריכים לשאת בעול הזה)

רצינית10

New member
שקיפות...שקיפות... זה כל הענין!

הגיע הזמן שכל הוצאה(הכוונה לא להוצאות קטנות או שאושרו והן מאז...) חשוב שהתושבים המשלמים במיטב כספם עבור הוצאות יידעו לאן הולך הכסף... וגם:מי שלא עומד בתנאי חוזה ואינו משלם את חובותיו (בסכומים גדולים).לפי הידוע התביעה אינה חסרת סיכוי וגם אין סגירת חשבונות אישיים. מה ששיך לישוב חייב לחזור לישוב ולא לכיסם של מי שזכה בזמנו להפעיל את תחנת הדלק!

הוצאות תביעה

בחודש ינואר 08 התכנסו חמשת חברי הוועד הקודם וארבעת חברי וועדת ביקורת הקודמת, במשרדו של העו"ד שמייצג את האגודה בתביעה נגד מפעילי תחנת הדלק, מנהל מקרקעי ישראל, וההסתדרות הציונית. התקבלה החלטה פה אחד על ידי 9 חברים ביישוב, נבחרי ציבור, בסמכות, לתבוע את מפעילי התחנה. שווי התחנה, הזיכיון, והכנסותיה נאמדים במיליונים . מדובר בתביעת ענק נגד גופים גדולים. היה ברור לכל 9 החברים שאם רוצים לא לאבד את הסיכוי להצליח בתביעה הולכים עם עורכי דין מעולים. אינני עורך דין, אך כל אמירה מעבר לזאת יכולה לפגוע ולא לעזור. לא כל דבר שלא אומרים זה בגלל שאין שקיפות, או כי רוצים להסתיר משהו. בברכה, טל ח. מזכיר היישוב

אהוד67

New member
תחנת דלק

עדכון קצר לגבי תחנת הדלק התהליך בעיצומו תחנות הצדק עובדות לאט העורך דין הגיש תביעה כנגדם התביעות והדיונים מסוג שכזה לוקחות זמן ולא בטוח שננצח כך שכדאי לחכות בסבלנות תודה אהוד

למעלה