נופש משפחתי בצרפת בקיץ

• פותח הנושא ty30
  • פורסם בתאריך

ty30

New member
נופש משפחתי בצרפת בקיץ

אשמח לקבל המלצות על טיול כוכב בצרפת (נופש כפרי), לשבוע-10 ימים, בחודש יולי, אנחנו זוג+2 (15 ו9).

מתלבטים איזה איזור הכי מתאים לילדים בגילאים כאלה? נורמנדי או אלזס לורן או פרובנס (עם נטיה לנורמנדי). לינה במקום אחד.

אנחנו רוצים לשלב בין ימי יציאה לאתרים (טיולים בערים/עיירות, מוזיאונים מיוחדים, פארק מים, או שעשועים) לבין ימים רגועים – ים/בריכה/פארק מים/אגם.... לא רוצים להיות במרוץ.

האם כדאי לקחת חבילה מובנת מסוכן בארץ או להזמין הכל בנפרד (זה לא תמיד בהכרח יותר זול בהרבה).
אשמח לקבל רעיונות המלצות וכו'... אם מישהו היה בכפר נופש כזה ויכול להמליץ על מקום מסויים, או אם מישהו רכש חבילה מובנת ויכול להמליץ

תודה

דניאלה1311

Active member
מנהל
צרפת ענקית ויש בה המון אפשרויות אני לא הייתי בונה טיול על סמך העדפות לילדים בלבד. אני לא
חושבת שתמצא אזור שכולו מכוון לספק צרכים של ילדים. כל האזורים שמנית נהדרים ובכולם יש בטח אטרקציה אחת או שתיים שיכולות
לספק בידור לילדים.

אני לא מכירה כפרי נופש בצרפת אבל ללא ספק ישנם כאלו והם בטח מרוכזים או באזורי סקי או ליד שפת ים. תראה רשימה כאן:

http://tinyurl.com/ng446ym

אני חושבת שנורמנדי יכולה לתת לכם אפשרויות רבות לטיולים: סאן מאלו, החופים בהם היתה הפלישה לנורמנדי של בעלות הברית והאתר
המקסים של הפוטורוסקופ שתוכל לקרוא עליו בלינק הזה שבו הוא גם מצויין במפה

http://tinyurl.com/n65spvm

אלזס מקסימה ואפשר "לקפוץ" לפארק ארופה בגרמניה. אין יש באלזס אבל בטח יש פארקי מים ואחרים נוף נהדר ואוכל טעים וכמובן ערים ציוריות.

יש עוד ועוד וצריך להחליט על האזור כדי שנוכל לעזור.

smaak

New member
לגבי חבילה או לבד

אני מאוד בעד להרכיב לבד את הטיול. זה אמנם דורש חקירה וחיפוש באינטרנט או בספרים, אבל זה הרבה יותר נחמד לא להיות כבולים ללוחות זמנים או לאטרקציות שסופקו לכם מראש.
אנחנו טיילנו בפרובאנס ובנורמנדי וברטאן ומאוד מאוד נהנינו. רק צריך לקחת בחשבון שקודם כל חלק גדול מהטיולים הללו הם טיולי טבע ועיירות ופחות שופינג,
ולטעמי אם רוצים להנות מהכל, כדאי ללכת על פרובאנס. רק קחו בחשבון שפרובאנס זה איזור גדול מאוד, ולכן כדאי להחליט או להתמקד באיזור מסויים, או לחלק את הלינה בין שני איזורים.
אם את רוצה עוד טיפים וחוויות את מוזמנת להיכנס לבלוג שלי, בלינק הראשון שבחתימה, לא הלינק לבלוג החדש, יש שם רשומות גם על פרובאנס, וגם על נורמנדי.

ty30

New member
הכוונה בחבילה היא לא טיול מאורגן

חבילה - התכוונתי - טיסה+מלון+רכב. כל השאר הוא עצמאי.
ותודה! אני בהחלט אבדוק בבלוג שלך.

גרזנית

New member
שני טיולים בצרפת

לפני שנתיים היינו עם בן 15 ובת 7 באנסי, שמוני ואלזס - שבועיים
השנה עם בן 20, 16 ו 8 בלואר, בריטאני ונורמנדי- 10 ימים

אנחנו מעדיפים טיולים רגועים ללא לחץ וללא הספקים
שני הטיולים היו נהדרים
בכל האיזורים היה המון מה לראות ולעשות
כיף גדול

כמה פעמים

טיינו בהרכב משפחתי בצרפת, והבולטים במסלולים היו עמק הלואר ושמפיין, והטיול לנורמנדי.
שני טיולים שונים מאוד ונהדרים.
בפרובנס יכול להיות נפלא, אבל יכול גם להיות קצת חם מדי ביולי (לטעמי).

אם תרצו קישורים לטיולים שעשינו, אני יכולה לצרף.

sailor

New member
בפרובנס החום תלוי בגובה, ככל שעולים - פחות חם

sailor

New member
לא בכל מקום יש הפרשי גובה משמעותיים

בפרובנס אפשר לשהות ולטייל בהפרש גובה (ותנאי מז"א) גדול מאד.

ty30

New member
תודה על התשובות אבל...

לא כ"כ קיבלתי תשובה.... ברור לי שכל איזור הוא גדול ולכל אחד יתרונות שלו - וברור לי שבשבוע אי אפשר להספיק הכל מהכל.
אולי אני אנסה למקד את השאלה שלי למקום אחד - נורמנדי.

מה המרחק משדה התעופה ש.ד.גול? (לפי גוגל מפות זה בערך שעתיים אבל אז קראתי בכל מיני שזה הרבה יותר?! קצת לא ברור)

כפי שכתבתי אנחנו רוצים לינה במקום אחד - מה האיזור הכי טוב ללינה ביחס קירבה לאתרים העיקריים?
אשמח לקבל המלצות אתרים באיזור שהן נניח בגדר "חובה" לראות לבין מומלץ. (היידי - אם יש לך מסלול באזור נורמנדי אשמח לקבל)

אתרים הכוונה: טיולים בערים/עיירות, מוזיאונים מיוחדים, פארק מים, או שעשועים, אגם או ים.

האם כדאי לקחת חבילה מובנת (טיסה+מלון+רכב כל השאר עצמאי) מסוכן בארץ או להזמין הכל בנפרד (זה לא תמיד בהכרח יותר זול בהרבה).
אשמח לקבל רעיונות המלצות וכו'... אם מישהו היה בכפר נופש כזה ויכול להמליץ על מקום מסויים, או אם מישהו רכש חבילה מובנת ויכול להמליץ

לאונידס

Active member
מהם שיקוליך לבחירה בין חבילה להזמנה נפרדת

לי חשוב לפי סדר עדיפות יורד:
לינה שמתאימה מבחינת סוג רמה ומיקום.
רכב מתאים בגודל רמה וביטוחים.
טיסה בשעות סבירות.
אם בחבילה יכולים להציע לי תנאים דומים למה שאני יכול להשיג לבד אז אני בוחר לפי המחיר.

עד היום כמעט תמיד יצא לי כדאי יותר להזמין לבד אבל את צריכה להחליט מהם השיקולים שלך ולבחור בהתאם.

תותח9

New member
ממה שאני מכיר

היינו עם ילדים ביער השחור, כולל אלזס. לילה אחד ישנו ליד באזל. ראינו שיש הרבה אפשרויות לינה שם, המרחקים קצרים ומאפשרים גיחה לשלל אתרי אלזס והיער השחור. טסנו לבאזל (איזיג'ט), כך שמחיר הטיסה זול. יש הרבה מה לעשות לילדים - פארק אירופה קרוב, טירה מדהימה (יתאים אולי יותר לילד הקטן), מוזיאון מכוניות ענק ויפה במילוז, פארקי חבלים ומים (בגרמניה הסמוכה, סביר שיש גם בחלק הצרפתי)
בפרובאנס הייתי ללא ילדים, נראה לי מעט פחות מתאים, וגם פחות מתאים לטיולי כוכב
אנחנו מתכננים (לא בטוח שנצליח השנה...) להגיע לנורמנדי. טיסה לפריז, כמה ימים בפריז (כולל דיסני), ולינה בשני מקומות - אחד באיזור רואן או אטרטה (החוף עם הצוקים הלבנים), ואחד במערב, לכיוון מון-סן-מישל. הנסיעה מלחק לחלק היא די ארוכה ולכן שקלנו פיצול. עוד לא למדתי את האיזור לעומק, אך נראה לי עם פחות אטרקציות ייחודיות לילדים באיזור זה מאשר באלזס

smaak

New member
באופן אישי

אני מעדיפה בד אנד ברקפסט או דירת נופש על פני מלון. לכל אחד יש יתרונות וחסרונות, אבל במבנה המשפחתי המצומצם שלנו, זה מתאים לי יותר.
אני לא מעדיפה קמפינג בעיקר כי בעיניי זה המוני ורועש, במיוחד בחודשי הקיץ. זה כיף וחווייתי ממקום אחר, אבל יש לי מעט מאוד ימי חופש בשנה, ואני מעדיפה להתפנק קצת מאשר ללון בבונגלו, מושקע ככל שיהיה.

נורמנדי לא רחוקה לנסיעה מפאריז, אבל פרובאנס בהחלט רחוקה וצריך לטוס לניס או מארסיי.

לגבי איזורי לינה מומלצים, אנחנו ישנו בהונפלר כשטיילנו בנורמנדי, אבל בהחלט לא חייב, אפשר ללון גם באחד הכפרים שמסביב להונפלר, סביר להניח שיהיה פחות עמוס. הונפלר תיירותית מאוד.
ובפרובאנס, חילקנו לשני חלקים- בחלק הראשון לנו בסן רמי דה פרובאנס, ובחלק השני באיזור הוורדון.
לגבי אתרים, כאמור יש פירוט בבלוג..

מנסיוני

להזמין לבד יוצא מותאם יותר לצרכיי .
בקשר לנורמנדי- כמו סמאאק גם אנחנו ישנו קרוב להונפלר, באתר קמפינג קטן.
מצרפת לך קישור לטיול שלנו (רשומה ראשונה מתוך 6, דפדפי ), אני חושבת שכך תדעו טוב יותר מה מעניין אתכם ומה בכלל לא.
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=1511927

היינו בשנה שעברה בצרפת עם חבילה

אני בד"כ מתכננת לבד את מרכיבי הטיול אבל הפעם לקחנו חבילה (טיסות + לינות + רכב + כרטיסים לכמה אטרקציות) מחברה.
בררתי וראיתי שלהזמין לבד את כל מרכיבי החבילה יהיה י-ק-ר יותר.
היה מוצלח מאד! את מסלול הטיול הפרטני תכננו לבד אבל כל השאר היה מסודר וללא בעיות.
אם יש מחיר טוב, לא לפסול חבילה.

ty30

New member
אליזבת גם אני חושבת כך

ומהמעט שבדקתי (טיסות ולינה) ההבדל לא כ"כ משמעותי ששווה לטרוח ולשבור את הראש.

תודה!

למעלה