נוסעים לצפון

עירונית

New member
נוסעים לצפון../images/Emo53.gif

שלום לכולם, הכינוי שבחרתי מעיד על כך שאני לא מכירה יותר מדי מעבר לאזור גוש דן לצערי, אבל אני מכה על חטא ולוקחת את חבר שלי(בהפתעה) לצימר במצפה מתת ויש לנו את שלישי רביעי חמישי לבלות באזור גליל עליון ורמת הגולן. אני רוצה שהטיול יהיה מושלם עד כמה שאפשר בהתחשב במזג האוויר שיפקוד אותנו (גשום כנראה)... איפה כדאי לנו לבקר? איפה כדאי לאכול? המלצות? מבטיחה לחזור אליכם עם תמונות ורשמים...

תותח9

New member
לעירונית בצפון

היות שחלק גדול מהזמן יהיה מזג אויר גשום, יש מספר מקומות מוגנים שאפשר לחשוב עליהם בדרך ובסביבה: עכו העתיקה, ראש הנקרה, מוזיאון תפן. תוכלו גם לנסוע ולשוטט בסמטאות צפת העתיקה יש במתת איש שעוסק באומנות בברזל, לצערי אין לי אתר או מידע נוסף עליו. אולי יש עוד אומנים ביישוב, ולא נשכח שגם אריאל זילבר גר שם... אתר נוסף שכדאי לראות ביום גשום (עדיף גשום במיוחד): מערת פער - בולען שבו המים זורמים ונעלמים לתוך "חור" באדמה מידה שיהיה מזג אויר יותר סביר, תוכלו לטייל במערת קשת, מצפה מונפורט ונחל כזיב, פארק הסלעים בכיסרא, חוף אכזיב, הר מירון ועוד... ומעל לכל, תהנו גם מהצימר המחומם והרומנטי !

סאקרה

New member
קצור דרך-חפשי את "אהרוני" במתת

(אם את לא מתאכסנת במקרה בצימר שלו),הוא אינציקלופדיה לידיעת הארץ,עוד מימי סיני,בטוח שיוכל וישמח לכוון אתכם לכל מיני פינות קסומות. חשוב להצטייד במפה טובה של האיזור,אולי להשקיע ב"סימון שבילים" קצת יקר אבל מספק המון מידע. לקחת נעלי הליכה נוחות,שכמית פלסטיק נגד גשם,כך אפשר לצאת לטייל ולהתעטף כשמתחיל לטפטף. זהו,תבלו. והצעת עבודה אחרי התמצאות ראשונה במפה,סימון מקומות שנראים לך,חיפוש במנוע חיפוש ברשת אם עוד יהיו לך שאלות-ננסה לענות.

בתור תושב מעלות אני מאוד ממליץ על..

טיול רגלי בשמורת נחל כזיב/ מבצר מונטפורט (כמובן אם מזג האויר ירשה זאת), לדעתי האישית (ואני לא משוחד למרות שאני גר ממש מעל ערוץ הנחל) זהו אחד המקומות היפים בארץ. אם מזג האויר יבגוד אני מאוד ממליץ על גיחה לחמי טבריה או חמת גדר (אמנם יש איזו שעה נסיעה ממתת אבל שווה כל רגע), גם נופים יפהפיים בדרך, גם בריאות, גם .. הכל... אין כמו יום גשום לבילוי בחמת גדר. דבר נוסף, סיור ביקבי רמת הגולן (קצרין) שווה כל רגע, מעניין וכו'), מוזיאון הצילום בתל חי ועוד... בקיצור אין סוף אפשרויות גם אם מזג האויר לא לצידנו, צריך רק להחליט וקדימה - תהינו בארץ הצפון. וכמובן, המסעדות המדהימות של צפון הארץ שמפאת אי רצון לפרסום וקיפוח אני לא אכתוב שמות (אם תרצי אז במסר פרטי אני אתן כמה אופציות) השף

הר, עמק, וטעימות קטנות...

יוצאים (ברגל ממתת, בשער פונים ימינה וצועדים כ- 500 מטר עד שלט הפח המצביע על "הר אדיר", טיפוס קל במעלה הדרך בין אלונים עבי גזע ולקראת סוף העליה מגלים שביל פונב שמאלה (צפונה), מסומן בירוק. מתחילים לצעוד על השביל המסומן, בכל קרחת יער שאתם מזהים תעצרו לתצפית. ניתן לצפות לארבע רוחות השמים ולראות עד "כוף העולם ואשתו". המסלול מקיף את האנטנה והבסיס הקטן ויורד לו מעדנות לתוך דולינת סאסא. שם במרכז הדולינה נמצאת מערת פער זהו בולען שבימים אלה "עובד" יפה.. נא להתרשם מהעצים המקיפים אותו, אפשר לרדת עד פתח המערה (אין מה להכנס). מכאן החזרה לצימר היא על כביש 899 מערב (רבע שעה בליכה). זה טיול של 3 שעות חביבות ואפילו רומנטיות משהו... אחרי שתחזרו לצימר, קחו את הרכב ותבחרו על בין השתיים: גסיעה בדרך "הנסתרת" ממתת לחורפיש וטעימת מאפי טאבון ב"סמבוסק הארזים", או נסיעה לגוש חלב, כניסה לתחנת הדלק פז שבכניסה, קריאת כיוון קצרה לפואד הטבח שהוא גם בעל הבית ובקשו את המנה המנצחת של המסעדה - "הכפרית של אמנון" ללא בשר אבל יש בה הההכככללל!!! והצעה לסיום - אם יש לכם עוד אז יום לכו לבקר את "האיש שבקיר" ע"י מצפה אבירים. חופשה נעימה

למעלה