נולד פעמיים

liattina

New member
נולד פעמיים

נולד פעמיים - Venuto al mondo
הסרט "נולד פעמיים" מבוסס על ספרה של מרגרט מצאנטיני "בא לעולם" (קשה לי שלא לתהות למה לשנות את שם הסרט, יותר גרוע, יצא לי לראות עותק חדש של הספר שעל הכריכה תמונה של הסרט עם כיתוב בגדול "נולד פעמיים" ובסוגריים "בא לעולם" ברור לי שזה עניין שיווקי, אותי זה קצת מרגיז).
קצת פרטים מסביב לסרט, מרגרט מצאנטיני חתומה גם על הספר הנהדר "אל תזוזי" שבעקבותיו יצא הסרט המשובח "לא לזוז" המנצח על שני הסרטים (פלוס תפקיד קטן בסרט) הוא סרג'יו קסטליטו, בעלה של מרגרט, עוד משותף לשני הסרטים השחקנית הראשית פנלופה קרוז. פרט אחרון מי שמגלם את בנה של פנלופה (ג'מה) הוא הבן המשותף של מרגרט וסרג'יו.
ועכשיו לסרט..
תקציר בקטנה בלי ספוילר למי שבכל זאת יחליט לראות את הסרט:
שיחת טלפון מידיד עבר של ג'מה (פנלופה) מחזיר אותה לסרייבו, יחד עם הזיכרונות על אהבתה הגדולה וימי המלחמה.

האמת שהביקורות לא מחמיאות בכל אתר קראתי שהסרט מלא בכל הקלישאות האפשריות, שהסרט טרחני, לא ראוי וקיטשי.
אז למה בכל זאת אני ממליצה על הסרט? כי אותי באופן אישי הסרט כבש, פנלופה הקסימה וריגשה אותי, הפסקול היה נהדר, ברקע מלחמה שלא ממש הכרתי, בתוך שעתיים נסחפתי איתם בתוך סיפור האהבה והמלחמה האיומה.
וידוי, בהתחלה לא נמשכתי ולא נסחפתי (אולי כי ציפיתי למשהו בסגנון "לא לזוז") אבל ככל שחלפו הדקות וככל שהתחברתי לדמויות ככה כאבתי יותר את סיפורם.

צפייה מהנה

תותי-בת

New member
תודה רבה ליאתינה!
שינוי שמות של סרטים - קיים גם כאן ולרוב לא בצורה מוצלחת במיוחד
את הסרט לא לזוז ראיתי, אך הסרט נולד פעמיים לא זכור לי.... נדבר עם האיטלקי אולי נמצא קצת זמן לצפות
שוב תודה רבה ששיתפת והמשך יום טוב, ליאת.

תותי-בת

New member
אפרופוזיטו סרטים
אתמול שידרו את הסרט "האמריקאי" עם ג'ורג' קלוני שמככב בתור "סניור פרפלה"... חלק מהלוקיישנים היו באיטליה וצילמו בין היתר בקסטל דל מונטה ובקאמפו אימפרטורה - היה חביב ביותר
צפייה מהנה! ליאת.

תותי-בת

New member
תודה על השיתוף בקי!
ידוע לי שלג'ורג'ו יש בית/וילה/אחוזה בקומו וכמובן שהיה בן הזוג של אליזבתה קאנאליס (לא נראה לי שיש מישהו באיטליה שלא מודע לזה), אבל על הבטחתו לתושבי אברוצו לא ידעתי...
תודה ששיתפת והמשך ערב נעים, ליאת.

liattina

New member
תודה על ההמלצה

אני אוהבת סרטים בניחוח איטלקי.
שידרו את הסרט כמה פעמים בטלוויזיה ולא ראיתי.. חבל

בפעם הבאה אני אראה

למעלה