נוחי חזר עם 100-200 מיליון לפי כלכליסט

dw2322

New member
אני מסכים שהניהול היה לא טוב

ויש הרבה בעיות עם התנהלותו, אבל עדיין, מי שיאלץ לשלם את המחיר בהצעה שלך אלה מחזיקי האגחים.
באם הדלתא בין ההצעות היתה זניחה? בסדר - בשביל להעביר את המסר שווה גם לי להפסיד קצת, אבל באם ההבדל הוא בין 10 אגורות ל 70? צר לי, אבל אני לא יכול להרשות לעצמי לוותר על הפרש כזה גדול.

לדעתי אם מחפשים טייקון מטרה אז כל המוסדיים בארץ (ולא רק מיטב) צריכים להכנס חזק ביוסי מימן. אפילו לנסות לפעול להרמת מסך ולנסות לחלט לו אפילו את מרחב הפרטית ואולי אפילו להכניסו לכלא. בטח ובטח לחלט לו את הוילה בהרצליה פיתוח.
מדובר גם בכסף גדול באמת וגם בהתנהלות חצופה, שערורייתית ומקוממת.

שיר ורד

New member
לגבי חברה חדלות פרעון

לפי החוק ותקדימי הפסיקה בישראל חברה חדלת פרעון לא עוברת לנושים שלה. אם לא מצליחים לגבש הסדר היא מפורקת ונכסיה נמכרים והתמורה מחולקת לנושים.
בארה"ב יש תהליך מסודר שמאפשר להעביר חברה חדלת פרעון לנושיה.
יורק מנסה באמצעות הדיון המשפטי שפתחה בפיתוח לקבוע תקדים לפסיקה דומה בישראל. מאחר ובית המשפט לא דחה את התביעה על הסף יש סיכוי שזה יקרה הפעם.
הסיכוי הזה נמוך, ביחוד שחדלות הפרעון של פיתוח איננה ודאית. זו הסיבה שיורק מוכנה לחלק חלק מהשלל לנושי אחזקות. לגבי אחזקות יש הסכמה כללית שהיא חדלת פרעון ולכן ניתן בקלות להעביר אותה לפירוק זמני.
מפרק זמני יצטרך לפרסם הצעות למכירת נכסיה (שהעיקרי בהם הוא מניות פיתוח). ככל שתהיה הסכמה עקרונית של 75% מנושי אחזקות ושל 75% מנושי פיתוח להסכם המשותף ולא ימצא משקיע שיהיה מוכן לשים על מניות פיתוח סכום גבוה יותר מאשר התמורה המתקבלת בהסכם כזה, עשוי בית המשפט לאשר הסדר משותף באחזקות ובפיתוח על בסיס השתלטות.

gili667

Member
וזיסר? הולך ברגל? איש מהם לא מביא דבר

מימן השתין בקשת וטען שזו נקטר אלים

אך למי שמתאמץ ומביא הון רב מנסים להכשיל

לך תבין .....

קרלטון

New member
זה לא עניין של צדיק או רשע

נוחי שם את כל הקלפים על אידיבי בשנים האחרונות ואין לו הרבה נכסים (אם בכלל) חוץ מהקבוצה הזאת ומהרמות שמעליה, שנמצאות גם הן בחובות עמוקים. בלי אידיבי אין לו סיכוי להחזיר גם חובות בגנדן / טומהוק. הוא חייב להישאר בשליטה, אפילו אם מה שנשאר מהשליטה הזאת היא אופציה לעוד X שנים ולא מזומן שרואים היום (וכמובן, חסינות מתביעות עתידיות, לא פחות חשוב), או שהוא גמור. פשוט אין לו ברירה אז הוא עושה את כל המאמצים שאפשר.

לעומתו, מימן משך במהלך השנים הרבה מזומנים מאמפל ואף מכר לה / למוסדיים ישירות את חלקו האישי בפרוייקטים שונים. הוא פעל בדיוק ההפך מנוחי - נוחי השקיע חזרה בחברה את הדיבידנדים שקיבל כדי להגדיל את אחזקותיו עוד ועוד (דרך כמה רמות שונות), ולעומתו מימן הקטין את חלקו עד כמה שניתן והעדיף להחזיק את המזומנים אצלו / במרחב. לכן הסיכון שלו באיבוד החברה קטן משמעותית וכשהחובות גבוהים מדי אפשר להגיד גם להם וגם לנושים שלום.

נוחי התמנף עד אינסוף, מימן הלך על בטוח וביצע אקזיטים מוקדמים (גם אם חלקיים). היום אנחנו יודעים להגיד מי פעל בחוכמה ומי פחות.

הלינק ישן אבל סוף הכתבה מספר את הסיפור:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000641271

"לאחר שלוש וחצי שנים בהן ניקה את תיק ההשקעות של אמפל, החליט מימן להעביר חלק מההחזקה ב-EMG לידיה. מכיוון שמימן שולט בשתי החברות, הרי שלמעשה מדובר כאן בעסקת בעלי עניין. אולם, היות ומדובר בחברה הרשומה בחו"ל, הוא לא נדרש לאישור האסיפה הכללית (כמקובל בחברות מקומיות), והסתפק בשלושה דירקטורים שהוגדרו כבלתי תלויים: מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר איתן הבר, חמי מורג ועו"ד יהודה קרני.

באישורם, העביר מימן מחצית מהחזקותיו ב-EMG (12.5%) ממרחב הפרטית לאמפל הציבורית בשלוש מנות במהלך השנים 2005-2006, תמורת סך כולל של 258 מיליון דולר (רוב הסכום במזומן ומקצתו תמורת מניות אמפל).

זאת ועוד: במהלך 2007, מכר מימן בשתי מנות 4.4% מהחזקותיו ב-EMG למשקיעים מוסדיים תמורת 97 מיליון דולר, כך שבסך הכל מכר לאמפל ולמשקיעים מוסדיים מניות EMG בסכום כולל של 355 מיליון דולר.

כך, למרות ששווי מניית אמפל התכווץ בכ-80% ביחס למחיר בו רכש מימן את השליטה בחברה, הוא מצא את הדרך להרוויח מרכישתה."

gili667

Member
אפשר לסכם זאת כך: מימן מכר לציבור במחיר הגבוה

מאות מונים את העסקים שלו , שלשל הכס לכיסו ואח"כ חלב החברה הציבורית

נוחי אמנם משך דיבדנדים אך רבים מהם הושקעו חזרה במנית החברה

מימן חלב והעביר לכיס הפרטי
מהתנהלות נוחי עולה בברור שהאמין בחברה אך אז הגיע כחולן והרס לו את סלקום , הגיעה המחאה והרסה לו עוד כמה חברות

ובן דב? שניסה לספר בעלי האגח כדי שיכנסו לו מאות מיליונים, וכשזה לא הצליח אז יספר אותם בכח - מישהו שמע משהו עליו בתקשורת?

שפיר שעשו תספורת והנה לאחרונה שוב סיפרו

היריעה קצרה מלפרט הכל אך המגוחכ שיש מי שמתאמץ כולם מתלהמים עליו ועוד בטענה שהאחרים ילמדו לקח
האחרים מסתכלים סביב , רואים שכולם עושים ספיחס ולא נוגעים בהם ואילו במי שמתאמץ מוציאים לו את הנשמה

קרלטון

New member
הפרופיל הציבורי של נוחי רחב יותר משל מימן

ובהתאם רמת ההשתלחות. אולי ההכרות הקרובה של הציבור עם חלק מהחברות הבנות היא גם פקטור בגודל החשיפה התקשורתית.
מדובר גם בהרבה יותר כסף בסופו של דבר. אידיבי היא / היתה חלק גדול מהאשראי הכולל במשק.
לבסוף אפשר לציין את המלחמה הגלויה שבין דנקנר להארץ / דהמרקר בתור עוד פקטור.

dw2322

New member
תהיה: למה צריך בעצם את גנדן או טומהוק?

אם בעצם נוחי/אלשטיין הולך להזרים עכשיו מכת מזומן גדולה לאחזקות, אז בעצם זה יכול לתת לו שליטה חדשה באקוויטי אחזקות, דרך מניות חדשות, מה שאומר שמניותיו הישנות, דרך גנדן, פחות קריטיות. אלה תהפוכנה לסתם מניות מהשורה.
זה יכול להיות יופי של שוט מול רקפת (גנדן) וציון (טומהוק).
בפגישה הבאה בבית הקפה נוחי יאמר לרקפת: "מותק, רוצה גנדן? בבקשה, קחי" (דמיינו את נוחי מזיז את כוס הקפה מהצד שלו לצד שלה
). כמו התרגיל שמימן עשה לנו באמפל.

מה שרקפת וציון באמת רוצים זה למקסם recovery לבנק, לא יצורים בשם גנדן או טומהוק.

אם זה המהלך של נוחי אז זה מהלך יפה.

aka77

New member
יש להם ביטחונות באחזקות

הלוואי זה היה יכול לקרות.

eranno

New member
זה בדיוק מה שמתכוונים לעשות

והיו כבר כמה רמזים בכיוון הזה:
1. כבר בסיבוב הקודם בו יצאה הודעה בנושא עסקת אלשטיין נאמר כי אלשטיין ילווה לדנקנר (ולא לגנדן) את מחצית המניות בהלוואת נון ריקורס.
2. גם עכשיו, אם תקרא את ההודעה שיצאה במאיה ביום שישי נאמר כי מחצית המניות יירכשו ע"י דנקנר או "תאגיד עליו יורה" - שוב, ללא כל אזכור לגנדן.

בין השורות ניתן להבין כי נוחי הולך לשחק תרגיל ברמות הגבוהות של הפירמידה - ובעצם לדלל עד דק את גנדן, וכך גם את טומהוק ואת המניות המשועבדות לבנקים. השעבוד איננו רלוונטי, מכיוון שהמניות משועבדות בשרשור - כלומר בהינתן הנפקת זכויות בה חלקה של גנדן מדולל נניח ל-10%, גם החלק היחסי המשועבד לבנק לאומי ידולל בהתאם.

אם הכל יפעל לטובתו של נוחי, הוא ייצא דווקא מחוזק מהסיפור עם החזקה גדולה יותר יותר באידיבי אחזקות, שתהיה ישירה ולא דרך חברות בהן יש לו שותפות מוגבלת (יש לו קצת מעל 50% בגנדן, דרך טומהוק).

בכל זאת, אני מסופק עם דנקנר ירצה להיכנס למלחמה מול הבנקים הגדולים, שהרי החיים ממשיכים ובסה"כ יש לו שם טוב יחסית בשוק ההון, גם ביחס לאירועים האחרונים. אני חושב שהוא ינסה למצות עד תום הליכים אחרים בדמות הסדרי חושב למיניהם, אך אין לזלזל בכוחו של האיום. גםם בחו"ל יש בנקים, ואני מכיר לפחות בנק אחד בשוויץ שיהיה מוכן לתת לנוחי הלוואה בחברה החדשה.

dw2322

New member
לכן אמרתי שאת הבנקים מעניין למקסם recovery

לא יצורים בשם גנדן או טומהוק.
אם נוחי סוגר עם רקפת וציון recovery מספק מבחינתם אז הכלי הפיננסי דרכו זה יתבצע פחות משנה. מבחינתם שיבוא עם מזוודות מלאות מזומן.

באלטרנטיבה של ג'רמי הבנקים נמחקים.

שיר ורד

New member
כן ולא

בתנאים רגילים אתה צודק.
אבל אם המהלך ייחשף לתקשורת שלי וזהבי יעשו שוב עליהום על רקפת וציון והם יצטרכו לרדת מהמהלך.
לכן, מה שיסגר בין רקפת וציון לדנקנר זה מה יהיה עומק הדילול בהנפקת הזכויות ואולי גם מה תהיה התמורה ממכירת הזכויות לאלשטיין במסחר ושהיא תועבר ישירות לרקפת על חשבון החוב של גנדן.
המו"מ זה כנראה לא יבצע באיזה בית קפה ששם יכול לרחרח עיתונאי עצבני , אלא דרך מתווך אנונימי הנאמן על שני הצדדים.

ל- DW מיתווה אלשטיין עדיף לבנקים

נושי גנדן וטומהוק
מנגד
דעת הציבור נגד הסדר בחברות הפרטיות
+ וחשוב גם ליזכור
הבנק לאומי נפגש ישירות עם המשקיע
הארגנטינאי והגיע למסקנה שהוא מגיש
בקשת פירוק לגנדן.

לדעתי האישית
איש מהחברים הנכבדים כאן בפורום
וביחוד "אחד שיודע"
לא פגש את אלשטיין . . .

gili667

Member
חוץ מנוחי רקפת ועוד איזה בנק אולי איש לא צריך

נוחי צריך כי מין הסתם יש לו ערבויות אישיות

אם אין לו ערבויות אישיות מצבו טוב בהרבה

eli5556

New member
אני מבין את זה אחרת

אם גנדן בפירוק השליטה באחזקות היא של נושי גנדן כלומר של הבנקים ולנוחי ולאדלשטיין אין במצב כזה אינטרס להזרים כספים לאחזקות או לפיתוח.

yossi alef

New member
אל תחשוב שהבנקים חובבנים

טעויות הם עושים אבל לא עד הסוף, כל הליכה לזכויות וכל הנפקה של אחזקות חייבת לעבור אישור של הבנקים. אם ללאומי יש ביטחונות של % מסויים מאחזקות הם ירצו משהו כדי לאשר פגיעה באותו אחוז. יש פה גם עניין של ערבויות אישיות ולא בהיקף קטן שהבנק יכול לנסות לממש.

אפשר להניח שלא במקרה הכסף של אלשטיין יועבר לבנק פועלים ולא ללאומי שמחזיקה חובות ברמת גנדן-אחזקות-פיתוח.

לאומי יכול גם להגיש את החוב באחזקות לפידיון מיידי (גם שם יש הפרה של ריבית) וגם עמדת הבנק בנוגע להסדר בפיתוח יכולה למוטט הכל.

קיצר נראה לי שרקפת תשפוך על נוחי את הקפה ואת הקולה זירו אם הוא יעשה הצגות...

yossi alef

New member
ומהלך כזה יאפשר לנוחי לקחת אשראי

רק מבנק האחים נאווי בעתיד

נוחי דנקנר צריך לקבל פירגון גדול מהציבור

הוא נפגע קשות מהמחאה החברתית כי החברות של IDB סבלו מהסתה נגדן, סלקום סבלה מדילול לקוחותיה והפסדים בגלל כחלון, הבנקים לא ויתרו לו בגלל המחאה החברתית, והוא ויתר על הבלעדיות שלו בגנדן לטובת משקיע, ובנוסף לא זרק את מחזיקי האג"ח לזבל ולא התחמק כמו שהנוכל בן דב עשה.
נוחי דנקנר גם תרם כספים לעמותות רבות, וכל הכבוד לו על והשליטה מגיעה לו וצריך לתת לו פירגון.

love rain

New member
בכמה אחוזים יעלו מחר האג"חים של החזקות?

הימורים בבקשה

eli5556

New member
ברגע שגנדן בפשיטת רגל ההסדר בסימן שאלה

לפי מה שאני מבין נוחי גם צריך להביא כסף לגנדן,גם לפיתוח וגם לאחזקות ואולי גם לטומהוק.
מה הכדאיות של נוחי להזרים כסף לאחזקות אם השליטה בחברה תעבור לבנקים?
יש עוד הרבה סימני שאלה, תקנו אותי אם אני טועה , אבל בינתיים נוחי הזרים רק קצת כסף יחסית לגנדן.פיתוח ואחזקות לא ראו ₪.

למעלה